Ka: rašė:Leiskite nesutikti. Mano praktikoje atstumas ~1.2 km tarp dviejų GPS'iniu PP, tiksliai nepamenu seniai matavau, bet tikrai < 5 cm H nesutapimas buvo. Matuota su 1'ą prizme ant trikojų, 3" Geodimeter.geocad rašė:Iš viso, matavimus virš 200m, kas liečia aukščius, laikau nepatikimais.
Na, nežinau. Teoriškai galima sakyti, kad galima išmatuoti, nes matuojamas vertikalus kampas ir atstumas, taigi paprasta trigonometrija, plius kelios pataisos.
O praktiškai kiek esu bandęs, nesigauna.
1.2km tikrai labai daug, nejaugi normaliai matosi į kur užvesti?
Atstumą tai tikiu, kad gausi mm tikslumu, bet aukštį tai abejoju.
Būtų įdomu paskaityti.geocad rašė:iš to, ką radau internete apie matavimus tacheometru.
Seniai buvo, nerasiu.
Čia geras straipsnis apie precizinę trigonometrinę niveliaciją - https://www.profsurv.com/magazine/article.aspx?i=359, bet kiek žinau ir iš kitų šaltinių, rekomenduojami atstumai yra 100-150m, instrumento tikslumas iki 3sek.
Na, bet čia precizika.
Kiti šaltiniai - http://www.dot.nd.gov/manuals/design/su ... tation.pdf, 5psl, rekomenduojamas atstumas iki 600 pėdų, kas grubiai sudaro 200m.