Pastabos dėl Geomatininko 1.97

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMatininkas.

Pastabos dėl Geomatininko 1.97

geocad » 07 Rgp 2011, 18:43

Norėjau pateikti kelis pradinius pastebėjimus dėl Geomatininko (v1.97) veikimo.
Naudoju Firefox 5.0.
1. Kažkodėl neveikia teksto rašymas. Paspaudžiu mygtuką "Tekstas". Užvedus pelę ant žemėlapio jį pavirsta į rankelę, bet spragtelėjus neatsidaro langas, kuriame reikėtų rašyti tekstą.
Tuo metu programos išdėstymas toks, koks matomas pav.. lyg ir viską darau pagal kursų aprašymą.
tekstas.jpg
tekstas.jpg (121.08 KiB) Peržiūrėta 3988 kartus(ų)


2. Neradau linijų nukirpimo aprašymo, nesupratau, kuri linija turi būti pažymėta pirma (jau radau, bet pagalboje trūksta paveikslėlio). Be to, Pagalba -> Vartotojo pagalba versijų pakeitimai išvardinti tik iki v1.93.
Pažymėtina, kad kirpimo komanda nesuveikė, jeigu linija, pagal kurią norėjau kirpti, tik "lietėsi" su norima nukirpti linija. Kai kirpimo linija buvo pratęsta, kirpimo komanda suveikė.

3. Kursų medžiagoje išbrėžiamas kiemo poligonas tam, kad būtų galima priskirti sutartinius žymėjimus kitiems dviem plotams. Kiemo poligonui priskiriamas žymėjimas "Kiemas su kontūru", tačiau jo žymėjimas yra taškinė linija, o turėtų būti punktyrinė, nes braižomas, kaip supratau apie namą esantis cementas. Tai reikėtų perbraižyti visą poligoną atskiromis linjomis ir priskirti atitinkamas temas, kad būtų rodoma kaip cemento kraštas, be to, surašyti "c" raides.

4. Naudmenų našumo balas - ar nėra galimybių juos gauti automatiškai? Įtariu, kad tai keblu. Bet pvz. Marijampolės raj., kiek girdėjau neseniai patvirtinti nauji našumo balai, gal ten jie turi suformuotus kažkokius skaitmeninius variantus, kuriuos būtų galima įtraukti į sistemą? Na, o pievų, sodo ir užsatyto ploto nuskaitymą iš poligonų, esančių ploto ir pastatų sluoksniuose, manau, būtina įgyvendinti įvedant po pasirinkimo mygtuką greta kiekvieno lauko (be to, nurodant plotus turi būti galimybė juos sudėti).

5. Viso darbo proceso pabaigoje būtų labai malonu turėti vientisą visos bylos PDF. Nežinau, ar čia tik mano vieno noras toks, bet būtų labai malonu. :)

Iš esmės, ar ne lengviau būtų viską braižyti AutoCAD'e, o poligonus suformuoti po brėžinio importavimo?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Pastabos dėl Geomatininko 1.97

Saulius » 10 Rgp 2011, 10:56

Sveiki, atsiprašau, tik dabar pastebėjau šią temą.

1. Dėl tekstų rašymo - keista, patikrinom ant Firefox 5, rašo tvarkingai. JavaScript klaidų nemeta ?
2.
geocad rašė:Be to, Pagalba -> Vartotojo pagalba versijų pakeitimai išvardinti tik iki v1.93.

Sutinku, kad aprašymą, pagalbos sistemą reikia papildyti.
3.
geocad rašė:Kiemo poligonui priskiriamas žymėjimas "Kiemas su kontūru", tačiau jo žymėjimas yra taškinė linija, o turėtų būti punktyrinė, nes braižomas, kaip supratau apie namą esantis cementas. Tai reikėtų perbraižyti visą poligoną atskiromis linijomis ir priskirti atitinkamas temas, kad būtų rodoma kaip cemento kraštas, be to, surašyti "c" raides.

Visos sklypo naudmenos yra žymimos punktyrine linija, kiemas yra užstatyta teritorija. O jau užstatytoje teritorijoje esantys elementai braižomi atskirai, pvz. linijomis. Beje, galima poligonui priskirti brūkšninę liniją: tema 6.1 --> Gatvių važiuojamoji dalis be bordiūro.

4. Maždaug spalio mėnesį paleisime versiją su našumo balo orientaciniu skaičiavimu. Turime susisteminę dirvožemio duomenų bazę, bėda tik, kad ne visur yra agrocheminiai rodikliai. Na bet manau ir rekomendacinis našumo balo paskaičiavimas bus didelis žingsnis į priekį. Tiesa, dar rugsėjo mėn. paleisime versiją, kurioje bus išvedami aplinkinių sklypų našumo balai, nominali vertė.
geocad rašė:Na, o pievų, sodo ir užstatyto ploto nuskaitymą iš poligonų, esančių ploto ir pastatų sluoksniuose, manau, būtina įgyvendinti

Tai kad taip ir yra padaryta 8-) Yra mygtukas skaičiuoti, kuris surenka visus plotus, suskaičiuoja ir įrašo į atitinkamas kategorijas bendrą jų plotą.
5.
geocad rašė:Viso darbo proceso pabaigoje būtų labai malonu turėti vientisą visos bylos PDF

Dėl šito nepažadu, nors techniškai tą padaryti yra labai paprasta. Tiesiog GeoMatininke yra ruošiami dokumentai, o byla nėra kaip dokumentas, tik kaip dokumentų rinkinys. Todėl ir elektroniniu parašu pasirašyti reikės ne bylą, bet kiekvieną dokumentą, kuris yra įdėtas į bylą. Taip pat ir tuos dokumentus, kurie į GeoMatinininką įkeliami nuskenuoti.
geocad rašė:Iš esmės, ar ne lengviau būtų viską braižyti AutoCAD'e, o poligonus suformuoti po brėžinio importavimo?

Įvairiai galima daryti. Galima importuoti toponuotrauką, o paskui išbraižyti tai, ko reikia sklypo planui. Teoriškai su GeoMatininku dirbant išvis nereikalingas AutoCAD'as, gali bylas kepti vien tik su GeoMatininku. Nes GeoMatininke yra realizuotas visas procesas - nuo duomenų importavimo iš tekstinių failų, matavimo duomenų paklojimas ir braižymas. Tik sutinku, kad kartais prireikia kitų specializuotų programų. Pvz. GeoMatininke nėra rastro pririšimo, galima įkelti tik jau pririštą rastrą. Šiais metais jau turbūt nebespėsime realizuoti rastro pririšimo, bet kitais metais būtinai padarysim.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 265
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Pastabos dėl Geomatininko 1.97

elena » 16 Rgp 2011, 13:43

Gal aš ką nors praleidau ir nepastebėjau informacijos reikiamos, bet ar tikrai negalima dirbti su Internet Explorer? Man neleidžia net naujo darbo sukurti.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 03 Vas 2010, 10:11

Re: Pastabos dėl Geomatininko 1.97

Saulius » 16 Rgp 2011, 13:55

elena rašė:ar tikrai negalima dirbti su Internet Explorer?


Galima dirbti su visomis naršyklėmis.

Kokia pas jus Internet Explorer versija ? Jeigu 8 arba 9, pabandykite įsijungti Tools --> Compatability View.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 265
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas


Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių
cron