Programos GeoMatininkas naujienos

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMatininkas.

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Saulius » 20 Kov 2011, 22:53

Sveikas Kazy, pagalvosim apie tokį informacinį langą.
Kai padarėme prisijungimą per bendrą Registrų Centro sistemą, tada kaip ir nebeliko pagrindinio login lango, iškart atidaroma pati programa. Nebelieka tokios vietos, kur galima skelbti programos naujienas ir kt.

Beje, kaip pastebėjote, paleidome naujesnę GeoMatininko versiją. Padaryti didžiuliai vidiniai pakeitimai, kurie ženkliai pagreitino programos veikimą. Manau, turėtų būti apie 50% pagreitėjimas. GeoMatininko apkrovimas didėja - vienu metu būna pasijungę ~50 matininkų. Taip ir žingsniuojame - vienas žingsnis greičio didinimo, kitas žingsnis - funkcionalumo.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Ka: » 21 Kov 2011, 11:24

Saulius rašė:pagalvosim apie tokį informacinį langą.
Žinoma pagalvokit, tik nemanau, kad galvot reik, nes koks sistemos statusas turėtų būti matoma ir žinoma.
Saulius rašė:...kaip ir nebeliko pagrindinio login lango, iškart atidaroma pati programa. Nebelieka tokios vietos, kur galima skelbti programos naujienas ir kt.
Labai nerimtas atsakymas ;) O tai koks čia https://www.registrucentras.lt/geo langas?
Saulius rašė:...Padaryti didžiuliai vidiniai pakeitimai, kurie ženkliai pagreitino programos veikimą. Manau, turėtų būti apie 50% pagreitėjimas.
Džiugu girdėti, kad tik pajustume.
Saulius rašė:...vienu metu būna pasijungę ~50 matininkų.
Kaip sistemai, kurios kaina nežinoma, tai sakyčiau - mažoka.
Saulius rašė:Taip ir žingsniuojame - vienas žingsnis greičio didinimo, kitas žingsnis - funkcionalumo.
Kol labai toli nenuėjote, patarsiu sistemos logika persitikrinti, nes kuo toliau, tuo brangiau jos pakeitimai kainuos, nes, pagal mane, dabar tikrai ne viskas su ja tvarkoj ;)

Kadangi atsiliepimų rašymas RC yra į vieną pusę, nėra jokio atgalinio ryšio, ir kad kolegos to paties neklausinėtu, jums leidus klausimus rašysiu forume:
1. Nesuprantu kodėl toks langas ir ką su juo galima daryt? Importuot paprasto *.txt laukai atskirti "," o dešimtainė dalis "." man dabar nepavyko.
2. Kokia sesijos trukmė? Gal prieš atjungiant galėtų perspėti, kad iki pabaigos liko 10 min ir vartotojas gali patvirtinti, kad ir toliau planuoji naudoji.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Saulius » 22 Kov 2011, 00:07

Ka: rašė:Labai nerimtas atsakymas ;) O tai koks čia https://www.registrucentras.lt/geo langas?

Yra bendra Registrų centro vartotojų sistema, prie kurios prisijungi ir matai, kokiomis programomis gali naudotis: NTR paieška, Kadastro žemėlapiais, GeoMatininkas, statinių Matininku, verčių skaičiuokle. Geo login lango tiesiog nebeliks, kaip kad nebereikia ir Kadastro žemėlapių pradinio lango.

Ka: rašė:Kaip sistemai, kurios kaina nežinoma, tai sakyčiau - mažoka.

Vis kimbate :lol:
Palyginimui skaičiai: Kadastro žemėlapiai turi 15 tūkstančių registruotų vartotojų, vidutiniškai dienos metu būna pasijungę ~250 vartotojų. GeoMatininko vartotojų skaičius artėja prie 400, taigi 50 mane netgi labai tenkinantis rezultatas. Tuo labiau, kad metų pradžioje prisijungusių matininkų skaičius nesiekdavo 30. Po 2 mėn jau 50, įdomu, kiek bus vasarą ? Galim lažintis, kad bus ne mažiau kaip 100.
Ka: rašė:Kadangi atsiliepimų rašymas RC yra į vieną pusę, nėra jokio atgalinio ryšio, ir kad kolegos to paties neklausinėtu, jums leidus klausimus rašysiu forume:

Atgalinis ryšys kaip ir yra, bet aš taip pat už tai, kad klausimus rašytumėt tiesiog forume. O šiaip galite drąsiai skambinti Jolantai arba man. Yra 10-20 matininkų, su kuriais intensyviai bendraujame, kurie nebijo pareikšti savo nuomonę kas nepatogu, kas dar palengvintų/pagreitintų darbą.

Ka: rašė:. Nesuprantu kodėl toks langas ir ką su juo galima daryt? Importuot paprasto *.txt laukai atskirti "," o dešimtainė dalis "." man dabar nepavyko.

Nelabai supratau, kaip tau pavyko tokį langą išgauti.
Ten yra keletas pagrindinių formatų, iš kur galima užkrauti matavimų duomenis:
Paveikslėlis

Ka: rašė:2. Kokia sesijos trukmė? Gal prieš atjungiant galėtų perspėti, kad iki pabaigos liko 10 min ir vartotojas gali patvirtinti, kad ir toliau planuoji naudoji.

Sesijos trukmė teoriškai yra neribojama - pavyzdžiui aš penktadienį išjungiu monitorių, o pirmadienį ateinu į darbą ir toliau dirbu. Sesijos trukmė aišku yra tam tikra , bet mes padarėme, kad kas pusvalandį į serverį siunčiama komanda jog sesiją reikia pratęsti. O tau greitai baigėsi ? Įdomu tada, per kur tu jungeisi - bendrą Registrų centro sistemą ar per GeoMatininko login langą ?
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Paulius » 22 Kov 2011, 00:40

man jungiantis per geomatininko langa per pusvalandi tikrai pasibaigia sesija ir reikia is naujo logintis. O per geomatinka jungiuosi nes turiu atskyra logina, t.y. kadastram vienas, geomatininkui kitas. Per kadastrus nesimato geomatininko. Kaip reiktu apjungti juos ?
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 419
Užsiregistravo: 11 Geg 2009, 11:42

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Saulius » 23 Kov 2011, 23:43

Paulius rašė:man jungiantis per geomatininko langa per pusvalandi tikrai pasibaigia sesija ir reikia is naujo logintis.

Šiandien ryte padėjome kiek naujesnę versiją, įdomu, ar sesija vis dar baigiasi, ar jau nebe ? Tarkim, palikus GeoMatininką įjungtą ir išėjus pietauti, programa baigia darbą ar ne :?: Tiesa, o naršyklė - Mozilla Firefox ?

Paulius rašė: O per geomatinka jungiuosi nes turiu atskyra logina, t.y. kadastram vienas, geomatininkui kitas. Per kadastrus nesimato geomatininko. Kaip reiktu apjungti juos ?

Čia šiek tiek painokas reikalas. Manau, iki vasaros pavyks sutvarkyti vartotojų sistemą, kad žmogus turėtų vieną prisijungimą prie visų aplikacijų.
Ka: rašė:Kol labai toli nenuėjote, patarsiu sistemos logika persitikrinti, nes kuo toliau, tuo brangiau jos pakeitimai kainuos, nes, pagal mane, dabar tikrai ne viskas su ja tvarkoj ;)

Labai kažko stebuklingo neišradinėjame, tiesiog vystome programą (sistemą) keliomis pagrindinėmis kryptimis. Dėl sistemos logikos yra klausimų, bet nelabai esminių. O norų, pageidavimų, galimų vystymo krypčių paskutiniu metu pilasi kaip iš gausybės rago.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Ka: » 24 Kov 2011, 02:07

Ka: rašė:Kol labai toli nenuėjote, patarsiu sistemos logika persitikrinti, nes kuo toliau, tuo brangiau jos pakeitimai kainuos, nes, pagal mane, dabar tikrai ne viskas su ja tvarkoj ;)

Saulius rašė:Labai kažko stebuklingo neišradinėjame, tiesiog vystome programą (sistemą) keliomis pagrindinėmis kryptimis.
Išradinėti nieko nereikia, reikia tik daryti, kad būtų galima dirbti su sistema, kad jos vartotojai turėtų iš jos naudos, o tada nebus gaila mokėti už šią paslaugą (juk reikės, ane? ;)). Kadangi jokios konkurencijos nėra, esate iš VĮ, manau visiems būtų įdomu išgirsti kokios tos kryptis?
Saulius rašė:Dėl sistemos logikos yra klausimų, bet nelabai esminių.
O aš manau, tie klausimai yra labai esminiai. Žinau kelias GIS / CAD programas ir esu prikišęs nagus prie WebMap'inių aplikacijų projektavimo, darbo praktika virš 10 metų, bet dirbant su jūsų sistema reikia labai labai labai daug kantrybės, o sistemos logikos suprasti vis dar nepavyksta, nes jos, mano nuomone, kol kas nėra. Kas ir prie ko, kokie darbo žingsniai, kodėl taip ar kitaip keistai vadinasi, ir t.t. ir pan. Pvz. iš kur jūs ištraukėte, kas jums sakė, kad įmonės dar turi kokias nors licencijas atlikti kadastrinius matavimus? Ir dar Jolanta už jus atsakinga ;)
Neradau kur parašyta koks sistemos tikslas, paskirtis ir visa kita. Elementariai nėra apibrėžimo kas tai yra. Manau tiesiog kopijuojate Infoeros GeoMap'ą, įskaitant ir jo blogybes, ir todėl labai liūdna matyt kaip švaistomos visų lėšos.
Žinoma, kad mokate programuoti, įdėjote begalės laiko, bet gaunate atlyginimą, todėl pykti ant manęs nėr ko, nes dauguma jūsų klientų neturi pasirinkimo ir yra priversti su sistema dirbti ir nieko prieš pasakyti negali. Ir jums nereikia informuoti, paprastai atsiprašyti vartotojų, kad n valandų kažkas neveikia. Privačiame biznyje tokiai sistemai būtų kaput ir turėtumėt tik nuostolius ;)
Saulius rašė:O norų, pageidavimų, galimų vystymo krypčių paskutiniu metu pilasi kaip iš gausybės rago.
Tai kur jau nepasipils, kai sistema tokia "gera". Tai jūs sisteminkite, dalinkitės, viešinkite ir prieš darydami žingsnius, gal paklauskite vartotojų jų nuomonės ar tuo keliu einate. Tiksliau jau dabar reiktų ieškoti kaip iš pelkės į teisingą kelia\ą sugrįžti. Bandysiu/kankinsiuosi ir toliau ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Ka: » 24 Kov 2011, 03:27

Saulius rašė:Geo login lango tiesiog nebeliks, kaip kad nebereikia ir Kadastro žemėlapių pradinio lango.
Klausimas buvo ar galima matyti koks sistemos statusas, ji veikia ar neveikia, kaip apkrauta ir pan. Nes šeštadienį staiga nustojo veikti ir viskas. El. laišką gali sistema išsiūsti, kad neveikia? O jūs, kaip visada, į lankas tema nukreipėt.
Saulius rašė:Vis kimbate :lol:
Kodėl aš kimbu? Tiesiog man įdomu žinoti kiek kainavo, kainuoja ir kainuos tokia sistema. Daug įdomiau, kodėl negalite atsakyti? Kodėl neduodate nuorodos kur apie tai yra paskelbta? Ar negalite apskaičiuoti? Matyt reikės prisijungti ir paprašyt pagalbos pas http://ekspertai.eu ;)
Saulius rašė:Palyginimui skaičiai: Kadastro žemėlapiai turi 15 tūkstančių registruotų vartotojų, vidutiniškai dienos metu būna pasijungę ~250 vartotojų. GeoMatininko vartotojų skaičius artėja prie 400, taigi 50 mane netgi labai tenkinantis rezultatas. Tuo labiau, kad metų pradžioje prisijungusių matininkų skaičius nesiekdavo 30. Po 2 mėn jau 50, įdomu, kiek bus vasarą ? Galim lažintis, kad bus ne mažiau kaip 100.
Nu jo, labai "geras" palyginimas ;) Ar jūs apsimetat, kad nežinote kam kolegos naudoja prisijungimą prie sistemos? Ar galima sužinoti kiek iš 50 yra RC darbuotojų, kiek iš kitų VĮ ir kiek bylų vidutiniškai tie 400 pagamina per mėn ir kiek iš jų yra RC? Tada pasakykite sistemos biudžetą ir bus viskas aišku.
Ka: rašė:Kadangi atsiliepimų rašymas RC yra į vieną pusę, nėra jokio atgalinio ryšio, ir kad kolegos to paties neklausinėtu, jums leidus klausimus rašysiu forume:

Saulius rašė:Atgalinis ryšys kaip ir yra, bet aš taip pat už tai, kad klausimus rašytumėt tiesiog forume. O šiaip galite drąsiai skambinti Jolantai arba man. Yra 10-20 matininkų, su kuriais intensyviai bendraujame, kurie nebijo pareikšti savo nuomonę kas nepatogu, kas dar palengvintų/pagreitintų darbą.
"kaip ir yra", "rašytumėt forume", ar čia rimtos sistemos vyriausio architekto (atleiskite nežinau kokios pareigos) atsakymai? Kuriate kritinę sistemą (kai kam ji gal pagrindinė darbo priemonė) ir negalite normaliai pasirūpinti net 400 vartotojų? O jei šio forumo savininkas staiga jį uždarys? Kiek šį forumą skaitau, tai kažin ar iki 10 parašiusių, neskaitant RC darbuotojų, bus. Gėda pelėda ;)
Ka: rašė:. Nesuprantu kodėl toks langas ir ką su juo galima daryt? Importuot paprasto *.txt laukai atskirti "," o dešimtainė dalis "." man dabar nepavyko.

Saulius rašė:Nelabai supratau, kaip tau pavyko tokį langą išgauti.
Todėl, kad jūs nežinote kas su jūsų sistema dedasi. Skambinau, pranešiau, parodžiau, nes patys juk nematot, nes nedirbat, nenaudojat sistemos darbui. O to lango mažai, kam reikia, nes dauguma naudoja visai pagal kitą paskirtį.
Saulius rašė:Ten yra keletas pagrindinių formatų, iš kur galima užkrauti matavimų duomenis:
Šis jūsų atsakymas labai puikiai iliustruoja, kad jūs, pagal mane, visai nesuprantate kas yra matavimo duomenys ir kas yra formatai ir dar juos kažkodėl vadinate "pagrindiniais". Matau nežinote ką ir kaip reikia saugoti, kaip rišti su objektais, tvarkyti/valdyti juos ir t.t. ir pan.
Ka: rašė:2. Kokia sesijos trukmė? Gal prieš atjungiant galėtų perspėti, kad iki pabaigos liko 10 min ir vartotojas gali patvirtinti, kad ir toliau planuoji naudoji.

Saulius rašė:Sesijos trukmė teoriškai yra neribojama - pavyzdžiui aš penktadienį išjungiu monitorių, o pirmadienį ateinu į darbą ir toliau dirbu. Sesijos trukmė aišku yra tam tikra , bet mes padarėme, kad kas pusvalandį į serverį siunčiama komanda jog sesiją reikia pratęsti. O tau greitai baigėsi ? Įdomu tada, per kur tu jungeisi - bendrą Registrų centro sistemą ar per GeoMatininko login langą ?
Kad neribota, tai nėra gerai. Maža kas, pvz. vaikas, ims žaisti, plius užmiršai palikai, o kiti gali pasinaudoti/išsitraukti info, todėl jei sistema nejudinama turėtu būti perspėjimas, tada auto užsirakinimas su ekrano uždengimu ir paskui atjungimas. Nes jei dabar vartotojai "kabo" be atjungimo, tai iš tų 50 bent 5 užmiršo atsijungti ;) Kaip kolega jau parašė, jei per Geomat loginiesi tai lyg neatsijungia, bet esu užlipęs ant veiksmų kada sistema išjungia tave (surasiu parašysiu). Su RC loginu - blogai, nes atjungia be jokio perspėjimo ir gal po 10 min.
---Taika---
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Saulius » 24 Kov 2011, 12:28

Šauni diskusija 8-)

Ka: rašė:ir kiek bylų vidutiniškai tie 400 pagamina per mėn

2010 metais buvo padaryta daugiau kaip 12000 formų: 2000 sklypų planų, 4000 vidutinės rinkos vertės formų, 3000 kadastro duomenų formų, 2500 nominalios vertės formų.
Taip pat sugeneruota 1500 paženklinimo akto formų. Metų pabaigoje įdėjome titulinį lapą (jau 1000 sugeneruota), visai neseniai įdėtas apyrašo generavimas, bet su juo dar reikės padirbėti.
Kazys tuoj parašys, kad tai labai mažai. Bet kokiu atveju GeoMatininko naudojimas auga geometrine progresija – per šio mėnesio 20 dienų padaryta sklypų 300 planų.

Ka: rašė:Klausimas buvo ar galima matyti koks sistemos statusas, ji veikia ar neveikia, kaip apkrauta ir pan.

Tokių atvejų, kad sistema neveiktų, buvo tik vienas kitas. Aišku, problema, kai tai atsitinka savaitgalį. Yra įdiegta aplikacijų tikrinimo sistema, tikiuosi, tokių atvejų nebepasitaikys.
Ka: rašė:Ar galima sužinoti kiek iš 50 yra RC darbuotojų

Manau, kokie 5 - RC šiuo metu mažai daro sklypų kadastrinių matavimų. Beje, o kodėl imate skaičių 50 ? Manau, realiai besinaudojančių GeoMatininku yra ~150.
Ka: rašė:O to lango mažai, kam reikia, nes dauguma naudoja visai pagal kitą paskirtį.

Ka: rašė:Šis jūsų atsakymas labai puikiai iliustruoja, kad jūs, pagal mane, visai nesuprantate kas yra matavimo duomenys ir kas yra formatai ir dar juos kažkodėl vadinate "pagrindiniais". Matau nežinote ką ir kaip reikia saugoti, kaip rišti su objektais, tvarkyti/valdyti juos ir t.t. ir pan.

Čia kalba buvo apie matavimo duomenų importavimą. Labai daug šia linkme nedirbome: daug kas jau turi atidirbę savo duomenų nukrovimą, todėl padarėme keletą variantų, kurių kiek žinau visiems užtenka.

GeoMatininke tikrai galima rasti ginčytinų dalykų. Mes tiesiog sukūrėme precedentą, pagrindą diskusijoms.

Ka: rašė:Manau tiesiog kopijuojate Infoeros GeoMap'ą,

Kuri vieta yra nukopijuota ? Nors viena galit parodyti :?: GeoMap'ą šiek tiek žinau, bet kad kopijuoti, tai niekada 8-) Yra šiek tiek idėjų paimta iš standartinio AutoAD.
Ka: rašė:Neradau kur parašyta koks sistemos tikslas, paskirtis ir visa kita. Elementariai nėra apibrėžimo kas tai yra.

O tai negi neaišku, kad programa skirta kadastro matavimų byloms rengti ? :lol: Taigi pačiame pirmame login lange parašyta :ugeek:
Ka: rašė:Pvz. iš kur jūs ištraukėte, kas jums sakė, kad įmonės dar turi kokias nors licencijas atlikti kadastrinius matavimus?

O savo sklypų planuose licenzijos numerį jau ištrynėt ? Kiek žinau šiuo metu oficialiai galiojančioje sklypo plano formoje licenzijos numeris yra.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Saulius » 11 Bal 2011, 23:36

Keletas dalykų, kurie jau yra realizuoti arba jau beveik realizuoti.

Pagrindinis dalykas, kuris džiugina - pavyko ženkliai padidinti greitį. Dabar vieną vieną nesudėtingą vaizdą generuoja per 0.3 sekundes. Aišku, jeigu susijungsime 50 sluoksnių, kiekvienas vaizdo atnaujinimas gali pasiekti ir 5 sekundes. Todėl braižant, apjunginėjant linijas, pritraukinėjant prie piketų rekomenduojame turėti kuo mažiau įjungtų sluoksnių. Kieno lėtesnis ryšys, labai gali užstabdyti ortofoto įjungimas: be ortofoto sugeneruotas vaizdas užima ~10 kb, o jau su ortofoto iš serverio gaunamas 500 kb dydžio vaizdelis. Aišku, jeigu reikia analizuoti situaciją ir greitis nesudaro esmės, galima susijungti kad ir visus įmanomus sluoksnius 8-)

1. Suderinamumas su interneto naršyklėmis. Artimiausiu metu nuimsime pranešimą, kad būtinai reikia Firefox. Jau dabar galite jungtis tiek su Google Chrome, tiek su Internet Explorer (kai kuriose įmonėse leidžiama dirbti tik su Internet Explorer).
2. Ribinės leistinos paklaidos skaičiavimas - Savikontrolės priemonėje kitą savaitę įdėsime ribinės paklaidos skaičiavimą. Skaičiavimas veiks, jeigu naujai daromas sklypas turės kadastro numerį ir RC bus registruotas preliminarus sklypas.
3. Kelių apribojimų sluoksnis - kitą savaitę įdėsime naują sluoksnį, kuris rodys buferinę kelio apsaugos zoną. Beje, manau padarysime keletą dar keletą paprastų apribojimo sluoksnių - magistralinių dujotekių, geležinkelių. Apribojimus skaičiuoti bus kiek paprasčiau 8-) Perspektyvoje, jeigu ši idėja pasiteisins, pabandysime pagaminti ir vandenų apribojimų sluoksnį.
4. Ruošiant sklypo planą aplink sklypą užrašomi gretimų sklypų kadastro numeriai ir dalis gretimo sklypo plano. Kad to nereiktų daryti patiems, daroma priemonė, kuri į tekstų sluoksnį surašys gretimų sklypų kadastro numerius, o į linijų sluoksnį - gretimų sklypų ribos dalis.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Programos GeoMatininkas naujienos

Solana » 12 Bal 2011, 07:29

Del Nr.3 - kaip ketinate apskaičiuoti kelio AZ, jei neturit jo briaunos vietos?
Laisvę renkasi mažuma, o daugumai pakanka doro šeimininko. Salustijus, Istorija.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 348
Užsiregistravo: 18 Lap 2009, 12:09

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių