Pasirašymas e-parašu GeoMatininke

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMatininkas.

Pasirašymas e-parašu GeoMatininke

Eglute » 17 Spa 2016, 17:48

Sveiki, gal kas pasirašinėjate į GeoMatininką sukeltus doc'us Aladdin eToken PRO USB ? Pasirinkus pasirašymą gaunu pranešimą "Galiojantis stacionaraus pasirašymo USB raktas ar lustinė kortelė šiam vartotojui nerasti. Įkiškite elektroninio parašo USB raktą arba lustinę kortelę ir atnaujinkite sertifikatų sąrašą." Spaudžiant Atnaujinimo mygtuką jis nereaguoja. USB raktas yra to paties vartotojo, kuris jungiasi prie GeoMatininko. Raktas kuo puikiausiai veikia ŽPDRIS'e ar šiaip pasirašinėjant įvairius dokumentus. Pasirašyti bandau per Explorerį, Java atnaujinta, iš mano pusės lyg ir vykdau visus "reikalavimus"...
O dabar akmenukai į RC daržą...Kadangi nepavyko pasirašyti, pasiskambinau GeoMatininko pagalboj nurodytais kontaktiniais telefonais, tikėdamasi gal paaiškins ko čia man trūksta tam matininke, kad jis "pastebėtų" į kompą įkištą USB. Darbuotojai niekuo padėti negalėjo, bet gavau e-meilo adresiuką su galūne elektroninis.lt. Parašiau laiškutį, atsakymo nesulaukiau. Kol laukiau atsakymo, naršiau po GeoMatininko svetainę, RC svetainę, teisės aktus, įsakymus, ir neradau nieko, kas padėtų susigaudyti šioj situacijoj. Jei nesulauksiu gerų žmonių pagalbos, aišku rašysiu laiškus į RC info, įkyriai pradėsiu skambinėti visais galimais numeriais...nu bet iš principo keista...Juk už kiekvieną pasirašytą doc'ą Jums kapsės 0,24 Euriuko, o aš per visą dieną nepastebėjau nė menkiausio noro iš RC padėti man padidinti Jūsų pajamas?
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 13 Spa 2014, 08:53

Re: Pasirašymas e-parašu GeoMatininke

matuotojas » 18 Spa 2016, 08:01

Ir aš turėjau sertifikatą tapatybės kortelėj, bet privertė gaut kitą per elektroninis lt
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 27 Vas 2010, 12:16

Re: Pasirašymas e-parašu GeoMatininke

henrisk » 18 Spa 2016, 16:51

Turiu įtarimą, e'parašas nėra priskirtas vartotojui geomatininko sistemoje . jei tikrai tokia problema, tada rašykite email'ą Nijole.Karveliene@registrucentras.lt. man panašus klausimas buvo iškilęs su Matininko programa, sutvarkė labai greitai.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 214
Užsiregistravo: 26 Vas 2011, 20:56
Miestas: Šilutė

Re: Pasirašymas e-parašu GeoMatininke

Eglute » 19 Spa 2016, 08:56

Išsiaiškinau problemą ! Mano USB parašas, įsigytas Skaitmeninio sertifikavimo centre, atitiko duomenų apsaugos įstatymą, taigi jame nebuvo įrašytas asmens kodas. SSC išdavė man papildomą sertifikatą, kuriame - cituoju: "...yra įrašomas asmens kodas, o tai prieštarauja duomenų apsaugos įstatymui (tačiau asmens kodo reikalauja Registrų centro sistema)". SSC nudžiugino operatyvia pagalba, viskas buvo atlikta nuotoliniu būdu, paprastai ir suprantamai. Ačiū SS centrui, o Registrų centrui niu niu niu..valstybinė įmonė, o reikalauja laužyti įstatymus :D Be to, jei jau keliami išskirtiniai reikalavimai, neatitinkantys įstatymų, tai bent jau galėtų įmesti į DUK'ą nors menkutę info, kad "pasirašinėti galėsite tik neatitinkančiais įstatymų parašais, įsigytais Registrų centre" (sarkazmas čia buvo :shock: ). Matyt RC turi kokį papildomą įstatymą, kuris, nors ir prieštarauja duomenų apsaugos įstatymui, bet irgi yra galiojantis įstatymas. O ir šiaip, manau ne aš viena nuolat susiduriu su vienas kitam prieštaraujančiais įstatymais, arba to paties įstatymo visiškai skirtingomis interpretacijomis, priklausomai nuo aplinkybių ir poreikių :lol:
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 13 Spa 2014, 08:53


Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių
cron