Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMatininkas.

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Ka: » 25 Vas 2010, 01:00

Sveiki visi,

Manau turėčiau užbaigti temą, perskaičius Sauliaus komentarą viewtopic.php?f=6&t=244#p1530.

Dėl aiškumo, priminsiu savo klausimus:
1. Ar kas nors tokiu būdu bylą jau padarė ir pridavė RC? (Patikslinau, kad klausiau apie kolegas, kurie nedirba RC).
2. Koks šios programos tikslas, kas jos užsakovas ir kokia jos sąmata?
Saulius rašė:1. Klausimas ne man, net nesuku sau galvos apie tai.
2. Vėlgi, klausimas ne apie GeoMatininką, net nenoriu veltis į diskusijas šiuo klausimu.

Paprastai aš neatsakinėju į klausimus kurie ne mano kompetencijoje. Pagal tai, kad Saulius pabandė, išdrįso kažką parašyti čia viešai, tai matyt verta kažko, nors tai turėtų būti įprasta ir natūralu.
Saulius neprisistatė už ką jis atsako ar išmano, bet kaip matėme jūsų, Sauliau, reprezentacijose ir reklamose užsienio svetainėse http://www.clge.eu/documents/reports/mi ... pt2009.pdf, matyt esate sistemos vyriausiasis? Ir kas jau kas, bent jūs tai galėtumėt ir turėtumėt tokius dalykus žinot ;).

3. Ar būna šiais laikais dar nemokamų dalykų?
Saulius rašė:Na, čia konkretesnis klausimas:...
Tikrai taip. Atsakymas vienas ir trumpas, kurį visi mąstantys savo galvoj žino ;) .
Saulius rašė:Sutikit, problemų su sklypų kadastriniais matavimais yra daug
Nesutinku. Nėra RC viešos, rašytinės informacijos, statistikos kiek ir kokios tos problemos ir kur jų šaknys. Viskas yra agentūros VBS (viena bobutė sakė).
Saulius rašė:, ir jas reikia kažkaip spręsti. RC siūlo sprendimą - GeoMatininką.
Kai nežinom kokios tos problemos, tai nelabai aišku ką ir kaip ši programa jas sprendžia, aišku, kad "kažkaip" ;).
Saulius rašė:Iš kitų komentarų matau, kad Kazys itin neigiamai nusiteikęs,
Geoturguje realistą jau ne kartą išvadina nihilistu, pesimistu ir panašiai. Rašydamas aš net šypsausi, nes įsivaizduoju, kad kai kurie kolegos skaitydami irgi šypsosi ;). Visam reikale, mano nusiteikimas mažiausiai svarbus.
Saulius rašė:.na bet ką padarysi,
Reik daryt, gal kas pavyks ;)
Saulius rašė:gal tikrai vertina mus kaip konkurentus ?
. Taip. Ir pasikartosiu, aš jūsų įmonę vertinu kaip konkurentą su monopolinėmis ir išskirtinėmis teisėmis rinkoje. Maža to? Aš manau, kad VĮ Registrų Centras dempinguoja, t. y. nuostolingus darbus ir veiklas dengia nepagrįstai aukštais įkainiais surenkamomis lėšomis iš visų NT savininkų, plius teikia monopolines paslaugas, už kurias neturėtų teisės rinkti mokesčių.
Saulius rašė:Aš nemanau, kad mes konkurentai matavimų srityje, gal konkurencija yra kitoje srityje, kurios aš nežinau ? :?:
Kai RC neturės savo gamybinio matavimų padalinio tai ir nebūsite konkurentai, kitaip - visuomet būsite. Nereikia spėliot. Galiu pasakyt, kad kol kas kitose srityje, ačiū dievui, mes ne konkurentai, nes kitaip, matyt, manęs čia nebūtų ;).
Saulius rašė:Esmė yra duomenų ir matininkų vaikščiojime - duomenys turi būti perduodami elektroniniu būdu, matininkams nevaikštant į RC.
Nu čia labai geras sakinys. Kad perduoti elektroniniu būdu reikalinga tokia "maža", "nemokama" IT sistema.
Saulius rašė:* GeoMatininkas aplikacija yra skirta matininkams, ir joje rasis vis daugiau ir daugiau funkcionalumo.
Gal ir reikėjo pradėti ne nuo WEB CAD'o kūrimo, o paprastų, aiškių, patogių kadastro duomenų įvedimo, pateikimo, persiuntimo, užpildymo formų darymo?
Pvz. vidiniam naudojimui suprograminote vidutinės rinkos vertės skaičiavimą, o mes paprasti matininkai kas kartą turime narplioti jūsų paruoštas formules, pvz.: Modelis Nr.: 5290. Zona_SKL^(0,9986) * (0,9) ^ ŽBpl_BIN * ŽBpl_RKL^(-
0,0324) * (41885 * ŽBpl_RKS) * (K rink.pok.2009-12-01), kur dar krūvos koeficientų ir pan. Gal padarykite ir mums priėjimą, prie to kas padeda darbui, jei mes ne konkurentai?
Net ir šios dienos kolegos klausimas apie servitutų kodus, viewtopic.php?f=6&t=253#p1548, priėmė RC vidinį kažkokį nutarimą, žemėtvarkom pasiuntė, o jūs (atsiprašau kolegų) durneliai taisykite jau pagamintas ir priduotas kadastrines bylas, žmogui ne paaiškinsi, kad tai visai ne mūsų klaida.
Saulius rašė:Siūlykit, kas daugiau aktualu, tik neprašykit savininkų :D Juridinė informacija nebus nemokama.
O kodėl nepasvajoti? Tipo man jų šiaip reikia? NT savininkas už savo NT kadastro duomenų saugojimą jau sumokėjo su kaupu registruodamas savo turtą RC ir mokės pastoviai, jei įves NT mokesčius. Tai kodėl tie duomenys ir vėl turi būti apmokestinti, kai paprašome mes, dėl to paties NT savininko kadastro duomenų patikslinimo?
Gal nesivelsime į gilias diskusijas tuo klausimu, tik noriu pasakyti, kad lupimas nuo savų, Lietuvos žmonių, n kartų odą, prie gero neprives.
Saulius rašė:Dėl užsakovo, sąmatos: Gis departamentas daro daug GIS programų - Kadastro žemėlapiai...
Net departamentas GIS! O tai jūsų programa GIS ar CAD? Jei GIS, tai kodėl naudojate informacijos apsikeitimui DWG, DXF, kur duomenų bazės?
Ką reiškia daug? Mes žinome ir naudojame tik vieną - Kadastro žemėlapiai. Ką ten savivaldybės ar kitos organizacijos turi, nei mes matom, nei žinom, nei galim pasinaudoti, bet gerų atsiliepimų deja neteko niekur girdėt. Jau nebekalbėsiu, kad ta pati žemėtvarka turėdavo pirkti iš RC sklypų informaciją. Absurdas.
Dar apie Kadastro žemėlapiai - tai nors ją galėjot kaip nors per ~ 10 metų iki normalios būsenos padaryti? Bet kur tau, visa jos esmė - atidarai ir neliesk, nedirbk su ja nes gausi sąskaitą, nuo kurios bloga bus. Negali kolegoms duoti username, nes dėl sąskaitos bijai. O RC bent patikrą šios sistemos daro, gal galima ataskaitas pamatyti? Nes jei renki pinigus, turėtų būt koks nors sertifikatas, policininkai ir tie prie alkotesterio turi.
Aiškinate čia kolegoms, kad čia WEB technologijos, ką klientai veikia ir kiek jų nesvarbu, tai kodėl už vaizdo pastūmimą turiu mokėti? Kodėl po vieną riboženklį reik baksnoti, kad koordinates pamatyti, o ne duoti jų sąrašo iš kart?
Kol pirštu neparodžiau vienam iš jūsų direktorių, kad nerodote pagal ribas, kurie sklypai po geodezinių, o kurie preliminarūs tol ir nepadarėte. Sunku ant sklypų uždėti kadastrinius Nr. ir savininkų pavardes, linijų ilgius?
Ar sunku padaryti, kad vienu paselektavimu galėčiau parsisiųsti mane dominančius sklypus su pilną atributine informacija (kokiu nors GIS formatu, kad labiausiai paplitusiu *.shp) + registro pažymėjimas + abrisas + savininko deklaruotą gyv. vietą iš GRT. Kur galima susipažinti, gauti duomenų modelio struktūra, kad ir pas save darbe galėčiau tokia pat duomenų struktūrą susikurti dėl duomenų apsikeitimo patogumo? Ir t. t. ir t. p.
Prieš ~ 10 metų tokie paprasti dalykai jau veikė ir gal už tai man nebūtų gaila jums sumokėt (čia dar diskutuotina). Tą patį shp galima įsikelti kur nori, bet NE. Reikia dar sugebėt padaryti kažkokį DXF'ą, kuris yra be to dar yra PolygonZ tipo!!! Nuo kada RC pradėjo kaupti geografinius 3D duomenis, t. y. sklypų taškai turi aukščio reikšmę?
Gal geriau būtų ryšys ar archyvas su matavimų, visa ko pradiniu duomenų failu, kad ir po 100 metų būt galima atlikti skaičiavimus?
NŽT svarbiausia - visa ko esmė yra sukasti pastatyti monumentą - riboženklį. RC - pagaminti popierinę bylutę ir šiandien tai darysime per WEB'ą. Žmonės pakrauna, veda koordinates, tik kad ne visi suprantą iš kur tos koordinatės gautos ir kodėl jos tokios. Ar jūs žinote kas, kokie duomenys kadastro byloj yra svarbiausi? Iš vis ar RC turi fundamentinius pagrindus, kuom viskas remiasi?
Saulius rašė:Pabaigai - kiekvieną produktą galima lengvai sudirbti, jeigu tik to norėsi, ir atvirkščiai 8-)
Ar tikrai? Labai pasisektų jums iPhone sudirbti? Bendros, nesvarbu geros ar blogos, nuomonės lengvai nepakeisi.
Saulius rašė:RC visada bus blogiečiai, nes atmeta planus, bylas :mrgreen:. Bet vis tiek reikia bendrauti, rasti bendrą supratimą :D
Ką čia be pridursi, tiesiog manau yra labai blogai, jei taip galvojate. Va jei jūsų visų darbuotojų atlyginimas priklausytų nuo jūsų kliento požiūrio į jūsų produktą ar teikiamas paslaugas, tai manau greit viską spręstumėt pagal kliento, t. y. mano poreikius. Jei, ką, tai mes privatūs matininkai, geodezininkai taip gyvename ir dar išlaikome ant savęs krūvas parazituojančių valstybinių organizacijų.
Saulius rašė:Visus pietus rašiau, užtenka jau.
O joj kaip gražu ;). Čia jūs pralenkėte ir rodote teisinga pavyzdį pvz. NŽT darbuotojams, kurie privačiuose kursuose skaito paskaitas (už pinigus), teikiasi suteikti mums informaciją kuri turi būti vieša, savo valstybinio darbo metu.
Saulius rašė:O nuomonę savo rašykit, neigiama nuomonė yra irgi yra svarbi. Tik gal ne taip vienareikšmiškai priešiškai, kaip Kazys :roll:
Jooo, o aš maniau padėkosite :? Aišku vieniems patinką kai juos giria ir glosto, kitiems kritiką daugiau naudos duoda, pastūmi juos keisti ir gerus darbus pažadina daryt.
Vis pagalvoju, o gal man pasirašyt sutartį ir prisijungti prie šios sistemos? Bet, kad net elementarus sutarčių pasirašymas su RC mane kažkaip pažemina: užpildyk, atspausdink, atvežk ir dar aš jiems turiu mokėti. Kai paprašiau padaryt vieną sutartį kuri leistų patikrai pateikti bet kuriam RC filiale, o joj kaip tai sudėtingai patapo ir t.t.
Kai man klientas moka, tai aš apie klientą ir šokinėju, bet ne atvirkščiai. Negali RC elementarių elektroninių sutarčių ar sąskaitų sistemos įdiegti, bet vis kuria ir kuria, tik spėju ne nuo to galo dirbą.

Žinau, kad jūs Sauliau, kaip ir kiti jūsų geri kolegos, mažai ką galite pakeisti. Tai bent žinokite, kad už jūsų gražių langų, rožinių akinių, yra specialistų laukuose, miškuose ir biuruose, kurie dar supranta kokias nesąmones dirba ir kuria RC. Kažkodėl jaučiaisi, kad jūsų VĮ monstrui ant mūsų, pavienių matininkų, atsiprašau, bet nusispjaut, nes aš dar nesutikau kolegos, kuris būtų pasakęs: -O tu matei kaip mums padeda darbe RC?

Aišku, gal ne vienas kolegą pasakys, kad tai kas šiandien duoda RC yra labai gerai. Bet, patikėkit manim brangūs kolegos, galima padaryt x10 geriau ir litų reiktų x100 mažiau nei naujai sistemai kurti, o kur dar ją palaikyti.

Pabaigai. Niekas iš RC dirbančių nepriimkite mano raštų sau asmeniškai, išskyrus gal aukščiausią RC vadovą (nors kas jis ar ji, realiai šiandien aš dar nežinau). Neseniai racas.lt pacitavo Lenino žodžius: Kad turi būti kritikuojama sistema, o ne konkretus žmogus. Nors aš gal ir nesutikčiau. Jei darai nesąmones, tai ir žinok. Tik pas mus labai daug dievų ir iki jų ausų labai toli, bet tikiuosi išgirs ;).

Manau aš nebediskutuosiu šio produkto tema, nebent visai neturėčiau ką veikti ar pradėčiau jį naudot ;)
Ir visai aš ne piktas. Tikrai.

Sėkmės visiems!
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 411
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 1 svečias