Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMatininkas.

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Ka: » 20 Vas 2010, 04:02

Sveiki visi,
Pirmą noriu pasakysiu kodėl nebenoriu dalintis savo mintimis ir idėjomis su RC:

1. RC yra tiesioginis mano darbo konkurentas su išskirtinėmis monopolistinėmis teisėmis ir galintis mane kontroliuoti (nuo 20100701).
Po kol nuo RC nebus atskirti gamybiniai kadastrinių matavimų padaliniai, tol RC negali būti lygus visiems rinkos dalyviams ir manau, kad privatus sektorius yra išnaudojamas ir apiplešiamas.

Pamenu kaip prieš daug metų atgal aiškino kodėl RC turi teikti kadastrinių matavimų paslaugas - sakė, kad yra tokių darbų kurie nuostolingi ir tik VĮ gali vargšams žmonėms padėti. Nemanau, kad taip vyksta, o darbai su nuostoliu ir valstybes sugriauną. Rezultate visas valstybininkų prigalvotas nesąmones ant savo pečių tempia pirma privatus verslas, toliau paprasti žmonės.

Mano pasiūlymas LRV iš kur paimti pinigų: tegul atskiria RC gamybinius labai gerai ir labai pelningai dirbančius kadastrinių matavimų padalinius, padarykime tą įmone valstybine ir leiskime jai pakonkuruoti su mumis. Jei kadastrinių matavimų valstybinė įmonė bus patraukti investuotojams, bus galima parduoti jos akcijas (gal net aš pirkčiau ;) ) ir papildyti visuomet kiaurą valstybės biudžetą. Be drįstu sakyt, kad tokia įmonė, be valstybinės paramos neišgyventų nei vienerių metų, t.y. iškart dirbtų nuostolingai.


2. RC gauną valstybinį finansavimą + iš NT savininkų už kadastrinių duomenų patikslinimą.
Turiu gyvų savo darbo pvz. kai pats dirbu mėnesiais ir už darbą žmonės man sumoka pvz. 2 klit. Už tai, kad RC pataiso kelias eilutes iš tų žmonių nulupa 1.6 klit, nes savo ale darbą yra pririšę prie turto vertės, kuri, kaip šiandien žinome, iš debesų paimta.
Va čia manau yra visa nekilnojamojo turto kadastro logikos klaida. Kadastro duomenų patikslinimas turėtų būti nemokamas, dengiamas valstybės, tam kad visi turto savininkai galėtų kuo paprasčiau, kuo tiksliau, kuo greičiau pateikti duomenis apie savo NT. Tiksliai aprašytas ir įvertintas NT turėtų būti apmokestintas NT mokesčiu. Jei NT duomenys tikslūs, pvz. po geodezinių matavimų, savininkas moka pvz. 1% mažesnį NT mokestį (dabar kiek žinau būdavo atvirkščiai susitvarkai ir pradedi daugiau mokėti, nei tas kuris visiškai nesitvarko). RC gyvena vos ne geriau, o šiandien manau ir geriau, nei bankai. NT tvarkymo mokesčiai yra milžiniški ir tie pinigai visi ar jų dalis lieka RC, o pats NT galima sakyt neapmokestinamas.

3. Aš turiu VISKĄ nusipirkt, todėl ir RC ir kiti VĮ tegul perką, maino ar tariasi su manim dėl kitokio atlygio už mano idėjas ir žinias, o nenaudoja jų nemokamai. Labai gražu yra išsiklausinėti ko būsimi per prievartą klientai nori, o paskui juos apmokestinti už jų žinias, darbo patirtį.

Pakomentuosiu gerb. Sauliaus atsakymus, tik atsakymų į paprastus klausimus, deja, aš neradau.

Saulius rašė:Sutikite, ganėtinai sunku įsivaizduoti, kaip galima braižyti internetu. Nepabandęs, nepačiupinėjęs tikrai nepatikėsi.
Jo, tai tikrai. Bet ne visos super modernios technologijos turi ekonominę naudą. Žmonija labai seniai yra sukūrusi alternatyvas vidaus degimo varikliui, bet jų nenaudoja nes tai paprasčiausiai PER BRANGU, neekonomišką.

Saulius rašė:Bandau atsakyti į Kazio klausimus:
Pagarba už drąsą ir dėkoju, kad nors čia pabandote.

Ka: 1. Ar kas nors tokiu būdu bylą jau padarė ir pridavė RC?

Saulius rašė:1. Registrų Centro viduje sklypų planai braižomi tik su GeoMatininku
Ką valdžia liepia, tą visi ir turi. Nejau RC vadovybei galima pasakyti: Aš taip nebraižysiu arba duokite man iš ko nors pasirinkti. Jūsų kolegos sakė, uždraudė kitas programas ir viskas. Ar aš klystu? Klausdamas aš turėjau omeny ne RC įmonės darbuotojus, kurių kompiuteriniai yra vidiniame, 100 MB greičio, kompiuteriniame tinkle.

Saulius rašė:ir pateikiami patikrai - matininkams nereikia spausdinti plano, nes jeigu atmetimas, tai tiesiog matininkas mato atmetimo pastabą.
Čia kas aplikacijos paskirtis, gal juokaujate? Galėčiau jums n būdų pasiūlyti kaip be spausdinimo ir net be žmogaus kontrolės atlikti tokia patikrą kokia dabar jūs darote. Jei esate tokie žali (mylite gamtą ir saugote medžius) tai užtektų gražinti A4 formato plano versiją, kuria sėkmingai naudojome kadastrinių matavimų eros pradžioj arba įvairiais formas pataisyti, kad nebūtų po n kartų dubliuojama ta pati vienodą informacija, leisti dvipusį spausdinimą ir pan. Tikiuosi jūs matėte kadastrinius planelius, duomenis išsivysčiusių šalių, gal galėtumėte pateikti čia kolegoms pavyzdžių. Priminsiu realia istorija: ~ prieš 10 metų, berods Norvegai, pamatę kokį kadastrinį planą mes braižome, paklausė: -Ar mes (Lietuviai) durni ar labai turtingi? Atsakymas aiškus, tik jokių išvadų ir permainų, kad nors kiek būtume panašūs į Norvegus.

Saulius rašė:Dėl išorinių matininkų - yra 55 sutartys su įmonėmis, kurios bando, skambina mums, reiškia savo pasiūlymus, problemas.
Bet ar bylas realiai daro, kiek bylų ir per kokį laiką padarė? Ir šiame forume parašytą, kam dažniausiai naudojama jūsų programa - tam, kad nemokamai gauti darbui reikalingus RC duomenis. Viskas. O gal aš vėl klystu?
Saulius rašė:Artimiausiu metu organizuosime apmokymus, kursų medžiaga baigiama ruošti. Kiek žinau, šiuo metu yra apie 20 matininkų, pageidaujančių apmokymų.
Programa labai moderni, tai gal apmokymus nemokamai per Internetą organizuosite ir taip popierių, medžius saugosite. Neužmirškite ir šias sąnaudas į programos sąmatą (gal kada bus kur nors paskelbta ;) ) įtraukti.

Ka: 2. Koks šios programos tikslas, kas jos užsakovas ir kokia jos sąmata?
Saulius rašė:2. Programos tikslas - matininkų bendravimas su Registrų centru per šią programą. Joje yra pateikiama daug darbui reikalingų duomenų, taip pat per šią programą paruošti duomenys (ne popierius) pateikiami patikrai.
RC bent kartą buvot matininkus sukvietusi pokalbiui prie arbatos? Jums parašai pastabą, giliai paslėptame atsiliepimų langelyje http://www.registrucentras.lt/apie/kont ... epimai.php, tai atgalinio ryšio jokio, kaip į dangų. Užsakovas, sąmata - karinė paslaptis ;)

Ka: 3. Ar būna šiais laikais dar nemokamų dalykų?
Saulius rašė:3. Vienareikšmiškai gal sunku ir atsakyti. Iš vienos pusės, su šia programa paruošti kadastro duomenys bus kokybiškesni, taigi, registrų centro tvarkytojui reikės mažiau tikrinimo, nes programa neleis suvesti nesąmonių ir neleis daryti grubių klaidų.
Visų pirmą klaidų iš vis neturi/negali būti ir duomenų kontrolei yra krūvos ir seniai sugalvotų metodų.
Saulius rašė:Sutikit, kad AutoCAD programose daugiausiai kainuoja AUTODESK licenzija, už kitus papildymus įmonė pasiima papildomai, bet nemanau, kad jiems lieka daug.
Kažkaip blogai su logika arba aš nepagaunu. RC kuria ir kaupia GIS duomenis, o vargšai matininkai turi dirbti su CAD'u, kuris pritempiamas prie GIS'o. Prie ko čia minėti bene vieni brangiausių ir griozdiškų produktų, kurių galimybių panaudojimas gal ir siekia kokius 30% ruošiant kadastriniu planiukus. O tiek kiek mums reikia darbui yra ne viena GIS ar ta pati CAD programa kurių kaina ~ 1 tūkstantis litų.
Saulius rašė:O mes turime serverinį produktą, taigi, kaip ir nėra skirtumo, ar vartotojų yra 50, ar 500.
Gal galite pasakyti serverinio produkto kainą, o jei pridėsime geležį? Sakot nėra skirtumo kiek vartotojų, ar tikrai? Ar 10x naudotojų skirtumas nebus skirtumo kokie serverio parametrai turi būti. Man įdomu bus kai vienu metu ~ 500 negalės dirbti pvz. dėl gedimo el. tinkluose ar jūsų techninės profilaktikos. Bet ne tai esmė, kiek aš skaitau RC nuostatus http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=332491, nerandu, kad RC f-ja būtų kurti taikomąsias, galima sakyti komercinę programinę įranga, nustatyti darbo metodo taisykles ir būdus. Dabar jūs turite vieną argumentą - mes kuriame sau, savo vidiniam naudojimui. O kas būtų jei kadastrinių matavimų gamybą atskirtume nuo NT kadastro duomenų banko/bazės? Jūs turėtumėte užsakovą kuris finansuotų jūsų darbą ir toliau kurtumėte šia programą? Aš manau, kad RC surenkate lėšas ir kad jų neatiduoti į biudžetą, RC pasirašo sau įsakymą, kad dabar mes kursime "город сад" - šviesią ateitį visiems.

Saulius rašė:Mes buvome prašę geoturgaus administratorių, kad sukurtų atskirą temą GeoMatininkui, kur galėtume diskutuoti, pranešinėti naujienas. Bet kažkodėl nesukūrė, paskui geoturgus buvo visai apmiręs, jau galvojome savo atskirą forumą daryti :) Dabar Andrius įmetė paklausimą, gal reiks atnaujinti bendravimą per geoturgų :)
Su tokiu RC programuotojų būriu forumo gal > 0.5 metų neatidarote? Priežastys manau gali būti visai kitos.

Ir pabaigai visiems mums būtų įdomu sužinoti kas yra šios programos galva, idėjos autorius, kas ją kuria, už ją atsako? Sąvoka RC labai jau abstrakti ir po ja jokios asmeninės atsakomybės nėra už išleistus visų mūsų milijonus, kurie nusėda kur? ;)
Privačiose kišenėse. O ką jie daro su mlj? Perka NT. Turto mokesčius moka? Ne. Reiškiasi turtingųjų pinigai negrįžta paprastiems žmonėms. Išvada - praraja didėja. O kai apačios nebenori kentėti - revoliucija. Tai ar to mes norėjome Lietuvoj susigrąžinus nepriklausomybę?

p.s. jei kas perskaitė iki galo, tai pardon, kad ir vėl daug prirašiau ir ne visai į temą.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

EgRu » 20 Vas 2010, 12:03

Pratęsiant Ka: išsakytas problemas dėl RC monopolio, tai pamenu, kiek Korporacijos Matininkai galva p. Kristinaitis kovojo (o gal ir dabar) prieš RC monopolį, tai panašu, kad pokyčių taip ir nesišviečia. Pritariančių ir padedančių nelaibai matyt turi. Lobizmas silpnas.
Juolab, kad ir matininkų asociacija tiesiogiai įtakojama, vadovaujama RC darbuotojų ir vadovų. Gerai pamenu Druskininkų matininkų asociacijos suvažiavimą - kaip valdžia buvo keičiama :)
Matyt pokyčių ir nebus, kol profesinė bendruomenė neturės institucijos - asociacijos, kuri gali vieningai atstovauti mūsų interesus. Reikia šakes imti ... :D Ai, ką ten, naudokimės RC paslaugomis ir programomis, mokėkime jiems už tai savo uždirbtus Lt, už kuriuos jie įkurs dar darbiau matinininkų darbo vietų pačiame RC :D Sėkmės konkuruojant
Aktyvistas
 
Pranešimai: 65
Užsiregistravo: 04 Bir 2009, 13:45

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Saulius » 20 Vas 2010, 13:55

Na, Kazys galingai parašė, nustebinai :shock: . Ir diskusijų sritį dar labiau išplėtei, jau net nebežinau, ar čia plėstis ? Gal siaurinkime diskutuotinų klausimų ratą ;) ?

1. Klausimas ne man, net nesuku sau galvos apie tai.
2. Vėlgi, klausimas ne apie GeoMatininką, net nenoriu veltis į diskusijas šiuo klausimu.
3. Na, čia konkretesnis klausimas: įmonės viduje veikia darbo grupė, sudaryta iš matininkų ir tvarkytojų, kurie analizuoja ir testuoja programą, bei ieško sprendimų. Sutikit, problemų su sklypų kadastriniais matavimais yra daug, ir jas reikia kažkaip spręsti. RC siūlo sprendimą - GeoMatininką.

Iš kitų komentarų matau, kad Kazys itin neigiamai nusiteikęs, na bet ką padarysi, gal tikrai vertina mus kaip konkurentus ? Aš nemanau, kad mes konkurentai matavimų srityje, gal konkurencija yra kitoje srityje, kurios aš nežinau ? :?:


Na, ir dar po sakinį kitą į kiekvieną Kazio komentarą:

* Geomatininke nėra labai svarbus interneto greitis, bandžiau braižyti automobilyje, ryšys buvo GPRS (greitis ~ 60 kbps) - aišku, veikė lėčiau, bet veikė. T.y. nereikia labai spartaus interneto.
* Na, čia jau visai į pievas pasukai - ne spausdinime esmė :!: Esmė yra duomenų ir matininkų vaikščiojime - duomenys turi būti perduodami elektroniniu būdu, matininkams nevaikštant į RC.
* GeoMatininkas aplikacija yra skirta matininkams, ir joje rasis vis daugiau ir daugiau funkcionalumo. Į čia pereis visas funkcionalumas, kuris dabar yra kadastro žemėlapyje - pvz. duomenų eksportas ir kt. Kiek bylų konkrečiai tokios statistikos neturiu, ir nelabai įsivaizduoju, kaip ją gauti. Faktas, kad bando generuoti sklypų planus, Vidutinės rinkos vertės formas, 6, 12 vertės skaičiavimo formas. Ar tas formas dar tik lygina, su kitų programų sugeneruotomis formomis, ar atsispausdina, ir sega į bylą, negaliu pasakyti. Mačiau jau ne vieną bylą (atspausdintą :D ), kurioje visa byla, išskyrus titulinį lapą ir bylos aprašą, padaryta su GeoMatininku. Taip, kad tai naudojamas produktas. O apie nemokamai gaunamus duomenis - prašom :D , tačiau programoje pateikiama tik nedidelė dalis kadastrinių duomenų, aišku, pateiksim ateityje ir daugiau, pvz. gretimo sklypo našumo balą. Siūlykit, kas daugiau aktualu, tik neprašykit savininkų :D Juridinė informacija nebus nemokama.
* Dėl užsakovo, sąmatos: Gis departamentas daro daug GIS programų - Kadastro žemėlapiai, Adresų Registras (beveik visos savivaldybės dirba su mūsų internetine programa - įveda projektinius adresus, RC juos patvirtina arba atmeta), Viešas adresų paieškos žemėlapis (už kokio mėnesio bus paleista į išorę, baiginėjame dailinti), Verčių zonų braižymas - vertintojai naudodamasi Internetine aplikacija koreguos serveryje esančias verčių zonų ribas. Adresų aplikacijoje ruošiamas gatvių registravimas - su braižymu :!: , gyvenamųjų vietovių ribų koregavimas. Gis tvarkytojai patikrą, jeigu sklypas pateiktas per GeoMatininką, atlieka per tą patį GeoMatininką. Visa tai, ką aš išvardinau, yra internetinės programos - darbas vyksta pasileidus Interneto naršyklę, ir suvedus prisijungimo vardą. Todėl ir atsakymas toksai - nėra kaip tokios sąmatos, užsakovo - naudojami tie patys serveriai, tos pačios technologijos, bendra viso registrų Centro vartotojų valdymo sistema.
* Dėl nemokamų programų - jau turbūt 4 metus nemokamai veikia internetinis statinių matininkas - ten vartotojai generuojasi statinių kadastro formas, daro įkainavimą ir kt. Mokama yra tik braižomoji dalis, kuri yra padaryta AutoCAD pagrindu.

Pabaigai - kiekvieną produktą galima lengvai sudirbti, jeigu tik to norėsi, ir atvirkščiai 8-)

RC visada bus blogiečiai, nes atmeta planus, bylas :mrgreen:. Bet vis tiek reikia bendrauti, rasti bendrą supratimą :D
Visus pietus rašiau, užtenka jau.
O nuomonę savo rašykit, neigiama nuomonė yra irgi yra svarbi. Tik gal ne taip vienareikšmiškai priešiškai, kaip Kazys :roll:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 08 Geg 2009, 10:21
Miestas: Kaunas

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Solana » 21 Vas 2010, 00:27

"... problemų su sklypų kadastriniais matavimais yra daug, ir jas reikia kažkaip spręsti. RC siūlo sprendimą - GeoMatininką"

Kazy, aš juk jums ir rašiau apie tai, temoje apie neuronus :) Mūsų laukia šviesi ateitis prie konvejerio :)
Laisvę renkasi mažuma, o daugumai pakanka doro šeimininko. Salustijus, Istorija.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 348
Užsiregistravo: 18 Lap 2009, 12:09

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

Blanca » 21 Vas 2010, 01:05

na ash kaip supratau budama seminare kad RC nebegales matuoti sklypu kadangi tikrins musu bylas vietoj zemetvarkos.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 10 Spa 2009, 12:14
Miestas: Vilnius

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

martynas35 » 21 Vas 2010, 19:58

Gal ir gerai nes RC galiu paskelbti kaip nemoku klienta
Martynas iš Skuodo
Topcon GR-3; Trimble 5800; Sokkia SET500
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 11 Rgp 2009, 18:16
Miestas: Skuodas

Re: Kokie atsiliepimai apie "Geomatininko" programą?

admin » 22 Vas 2010, 09:30

Sveiki,
Programinės įrangos forume sukūriau subforumą "GeoMatininkas". Ateityje prašome ten dėti visus klausimus susijusius su "GeoMatininkas" programine įranga.
Site Admin
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 04 Geg 2009, 01:53

Ankstesnis

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių