Sveiki,
Suprantu kalba eina ne apie GPS punktus (juos perskaičiuojam pagal
http://gi.vgtu.lt/cgi-bin/BAS772LAS07.cgi.),o apie gyvenviečių poligonometriją.kurią turėtų perskaičiuoti savivaldybės.Bet dirbti reikia,tai siūlau tokią išeitį (aišku,reikia tik turėti tos vietos poligonometrijos katalogą,altitudės jame nurodytos Kronštato).
Kai buvo LT apie 95m tankinami GPS punktai 3 klase,kiekvienos gyv.poligonometrijos 3-4 punktai būdavo matuojami GPS metodu transformavimui į LKS.Taigi,kai sulygini tų punktų pradinius Kronštato aukščius su GPS nustatytais normaliniais-skiriasi 3-10cm.Bet čia jau praeitis.Taigi,siūlau perskaičiuoti tuos 3-4 Punktus į LAS07 pagal minėtą VGTU programėlę (tą leidžia aprašo 19.1 punktas),iš tų 4 rezultatų nustatyti iš normalinio į LAS07 pataisos vidurkį (apie 16cm) ,dar pridėti ar atimti skirtumą nuo tų punktų Kronštato alt.,ir su šia pataisa išskaičiuoti kitų tos polig.punktų ir reperių alt.Kontrolei reikėtų nivelyru surišti su 1,2 kl.LAS07 tinklu.Visi poligonometrijos punktai ir reperiai būdavo niveliuojami geometriniu niveliavimu 4 klase uždarais poligonais ,todėl punktų tarpusavio aukščiai buvo tikslūs,tik per 30-40m punktų aukštis galėjo keistis,bet manau 2-3cm ribose liko.O LAS07 1 kl.reperiai GKPIS yra,o 2kl.dar neįkelti (juos atliko VGTU,pakelėse matomi,sargeliai metaliniai su NŽT lentele,vasarą mačiau dar vyko niveliavimo ir GPS darbai),taigi,gerai kur per gyvenvietes praėjo 1kl.niveliacija,ten gali atlikti niveliacijos kontrolę(dažnai bažnyčiose tuos pačius KAM reperius panaudojo,tai tik perskaičiuoti reikia).Pagal dabartinę hierarchiją Kronštato alt.
Paskutinėj vietoj,aukščiau GPS normaliniai,viršuj LAS07.
Tai tokie pamąstymai kaip galima būtų suktis iš situacijos.