Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

Visi klausimai, pastebėjimai, susiję su programine įranga GeoMap.

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

geocad » 23 Spa 2015, 14:30

Ne, tai nejaugi neaiškiai parašiau?
Jei kažkam blogai - ateikite į LGMS, ginkimės kartu (tarp kitko, iš karto pasakau, kad už nario mokesčio įmoką neapsiimu spręsti Jūsų problemų - dirbti reikės kartu). :)

Pasakykite, kurioje čia savivaldybėje ta problema konkrečiai?
Jaučiu, kad teks nuvažiuoti savo rankomis kažkaip ta MYGTUKĄ sunaikinti. :D
Nes nelabai jau aišku, kaip dar kitaip, jei ne teisinėmis priemonėmis, reikėtų kovoti?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

Leonardas » 23 Spa 2015, 14:35

Smaigas rašė:Kaip man nepatinka, kai oponentas negali atsakyti tiesiai, i užduota klausimą, o pradeda nukreipti dėmesi kita linkme.
Savivaldybė gali pas save kaupti medziaga kaip tik jinai nori, bet apsikeisti ir tikrinti duomenys jinai PRIVALO laikantis GKTR'o. Įrankį tam "privalėjimui" kuriate Jūs, o ne savivaldybė, todėl aš ir klausiu Jūsų, o ne savivaldybės, kodėl tikrinama OD brėžiniuose, kodėl ... (toliau pagal anksčiau užduotus klausimus).

Gerb. Smaigai, aš nedirbu su savivaldybėmis, todėl negaliu Jums atsakyti į šį klausimą. Bet, kiek žinau, šiai dienai, kol nėra parengta tvarka, kaip savivaldybės privalėtų administruoti topografinę informaciją, viskas yra jų rankose (galite pasidomėti dabar galiojančia tvarka).
Mes, kaip žinia, kuriame įrankį, o įrankio panaudojimo tikslas yra paties naudotojo reikalas. Pavyzdžiui, jei kažkas iš ūkinių prekių parduotuvės nusipirks kirvį, ir panaudos jį sriubai virti, tai irgi yra jo reikalas... Pardavėjas (kūrėjas) gali rekomenduoti, bet pirkėjas su tuo gali nesutikti...

Ištrauka iš GKTR 2.11.03:2014:
"15. Erdvinių objektų rinkinyje taškų savybės, neatsižvelgiant į programinę įrangą, kuria rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, kaupiamos atributinių duomenų lentelėse ir atvaizduojamos kaip anotacijos, o linijų ir plotų erdvinių objektų savybės, atsižvelgiant į tai, kokia programine įranga rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, gali būti kaupiamos:
15.1. kaip tekstiniai grafiniai elementai, jei programinė įranga, kuria rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, nesuteikia galimybės kaupti erdvinių objektų savybių atributinių duomenų lentelėse ir atvaizduoti kaip anotacijas;
15.2. kaip anotacijos, jei programinė įranga, kuria rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, suteikia galimybę kaupti erdvinių objektų savybes atributinių duomenų lentelėse ir atvaizduoti kaip anotacijas.
16. Erdvinio objekto kodo reikšmė, atsižvelgiant į tai, kokia programine įranga rengiamas Erdvinių objektų rinkinys:
16.1. nurodoma atributinių duomenų lentelės lauke KODAS, jei programinė įranga suteikia galimybę kaupti duomenis atributinių duomenų lentelėje;

Na, o kadangi GeoMap programa turi technines galimybes parengti informaciją į OD, atributinių duomenų lenteles galima kaupti OD pavidalu, todėl jos ir tikrinamos savivaldybėje. Jei pateiksite brėžinį be OD, atributinėje lentelėje užpildytus duomenis, savivaldybės atstovui turėsite pateikti kažkaip kitaip, bet čia jau Jūsų ir savivaldybės atstovo reikalas (DWG su anotacijomis, SHAPE ir t.t.t.). Galbūt jie kreipsis į mus, galbūt paspaus kitą mygtuką, kas kaip išmano, tas taip ir dirba.

Na kaip ir Jūsų atveju, mūsų įmonė Jums nepatinka - Jūs ir nedirbate su mūsų produktu. Visi turi teisę rinktis, viskas paprasta...

P.S.
Dėl diskusijos apie AutoCAD (aka - "Kas anksčiau, višta ar kiaušinis?") pasakysiu tik tiek, kol patys sau, širdyje neatsakysite į klausimą, ką Geodezininkai daro/rengia/kuria, ar piešinėlį ar erdvinius duomenis, kuriuos gali panaudoti projektuotojai ir visi kiti automatizuoti procesai, tol situacija Lietuvoje nesikeis.

Procesas turėtų prasidėti nuo mąstymo keitimo... PEACE :ugeek:
Better ask and look like a fool for a minute than never
ask and remain a fool the rest of your life... (Kinų patarlė)

www.facebook.com/GeoMapLT
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: 08 Bir 2009, 10:18
Miestas: Vilnius

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

c-gis » 23 Spa 2015, 15:00

Nu taip, žinoma, ir pradėkime viską iš pradžių. Čia praleisiu kokį 1000 eilučių teksto (žiauriai kartočiausi) ir priminsiu siūlymą iš/į GeoMap importuoti SHP.

Nesupratau čia nieko apie Vištą ir Kiaušinį. Dirba visi kaip gaunasi, tik kai kurie, pagal juokingus kriterijus, ima vertinti tai, ko neišmano. Čia joks ginčas apie AutoCAD, nei apie ką nors kitą, tiesiog šiaip... Tada atsiranda įvertinimai - BLOGAS ir GERAS CAD, ir gali net pagalvoti, kad vertintojas žino, ką sako.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 19:19

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

Leonardas » 23 Spa 2015, 16:06

c-gis rašė:priminsiu siūlymą iš/į GeoMap importuoti SHP.

Visa tai senai veikia... Tik reikia mokėti/norėti naudotis. :!:

Ekspermento dėlei atlikau eksportą į SHP, o po to iš SHP duomenų importą, su tvarkingai parengtu GKTR 2014 brėžiniu, kadangi daug laiko neturiu, visa procedūra užtruko nei daug nei mažai ~2 min. :ugeek:

Yra niuansų, kaip ir visose eksporto/importo procedūrose, bet jos neesminės.
Better ask and look like a fool for a minute than never
ask and remain a fool the rest of your life... (Kinų patarlė)

www.facebook.com/GeoMapLT
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: 08 Bir 2009, 10:18
Miestas: Vilnius

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

Smaigas » 23 Spa 2015, 17:45

Leonardas rašė:
c-gis rašė:priminsiu siūlymą iš/į GeoMap importuoti SHP.

Visa tai senai veikia... Tik reikia mokėti/norėti naudotis. :!:
Yra niuansų, kaip ir visose eksporto/importo procedūrose, bet jos neesminės.


Tai aišku kad veikia, jau nuo AutoCAD MAP R14 laikų, jokio čia stebuklo neišradote. Esmė tame, kad apsikeitimui duomenimis brežiniui su atributais parinktas DWG su OD formatas, o jį supranta tik Autodesk'as.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

Robis » 25 Spa 2015, 01:11

Oho kokia diskusija išsivystė ! Nu bet pradėsiu nuo pradžios:
c-gis rašė:Patikėk, tai, ką siūlai išbandyti, tai tikrai išbandžiau ir atmečiau. Viskas, ką čia paminėjai irgi nėra AutoCAD Map stiprioji pusė. Ypač kas liečia didelius brėžinius.

Na, kad žinai ir išbandei,tai tau mano pagarba,nes aš tokių žmonių gyvai nesutikau :( Didžiąją dalį minėto funkcionalumo ,deja taip, teko atmesti, bet kai ką darbo palengvinimui su malonumu naudoju.
Smaigas rašė:Ei, Robi, bakstelk man pirštu ta vieta GKTR'e kur minima OD (Object Data). Atsiusk man koki brežinį su OD ir aš tau ji gražinsiu jau be OD paspaudus tik viena "save" mygtuką DraftSight'e, arba NanoCAD'e.

Smaigas, GKTR'as nebuvo kurtas konkrečiai Autocad Map'ui ar jo pagrindu veikiančiam Geomap'ui, ar tuo labiau Civil3D, todėl,akivaizdu, jame ir neminima tiksliai OD, bet sakoma gan aptakiai-Atributinių duomenų lentelė ;)
Dabar iš esmės. Dar kartą įdėmiai skaitom aukščiau Leonardo pateiktą ištraukos iš GKTR 2.11.03:2014 15 punktą. Dėl linijinių ir plotinių objektų lyg ir viskas aišku:dirbant skirtingais Cad'ais-skirtingi reikalavimai, t.y. 15.1 ir 15.2 punktai (čia negaliu nepaminėt, kad Geomap'e sukurtos anotacijos motininiam Autocad Map'e tampa visai ne anotacijom, o paparastu tekstu (vėl Geomap objektai "skirti išskirtinai spausdinimui"?)).Ir šioj vietoj, Smaigas, turi sutikti, kad jei yra žmonių, dirbančių su OD, tai DWG su OD formatas duomenų apsikeitimui yra būtinas. Dėl taškinių objektų viskas šiektiek įdomiau. Manau,aiškumo dėlei vėl verta pacituot 15 punktą pažymint kitas vietas, nei Leonardas:
15. Erdvinių objektų rinkinyje taškų savybės, neatsižvelgiant į programinę įrangą, kuria rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, kaupiamos atributinių duomenų lentelėse ir atvaizduojamos kaip anotacijos...
Mano nuomone, vienintelis šį apibrėžimą atitinkantis objektas būtų blokas su atributais, o ne su OD lentele.
P.S. Smaigas, rašei apie objektų spalvų neatitikimą GKTR'ui. Man tas GKTR'o punktas skamba iš viso dviprasmiškai:"31. Grafiniai elementai Erdvinių objektų rinkinyje ir topografiniame plane gali būti vaizduojami šiomis spalvomis:". O tai gali būti vaizduojami ir kitomis spalvomis ar net viena spalva visi?
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 87
Užsiregistravo: 17 Rgs 2013, 11:22

Re: Konvertuoti sluoksnius į GKTR 2014

c-gis » 25 Spa 2015, 10:30

Robis rašė:Ir šioj vietoj, Smaigas, turi sutikti, kad jei yra žmonių, dirbančių su OD, tai DWG su OD formatas duomenų apsikeitimui yra būtinas.


Taip, būtinas, savivaldybė turi atrasti būdus, kaip nuskaityti DWG su OD, bet tai turi būti viena iš galimybių, o ne vienintelis būdas pateikti duomenis savivaldybei. Mums labiausiai ir nepatinka, kad savivaldybių id#$%@tai , užsiciklinę ant DWG su OD spaudinėja tikrinimo mygtuką ir nederina darbų.

Be to, vis nekreipiame dėmėsio į dar vienos galimybės aprašymą reglamente - „gali būti aprašytos atributinių duomenų lentelėje arba tekstiniu grafiniu elementu;“, o tai yra skirta atributinių duomenų lentelei pakeisti, tuo atveju, jei yra dirbama su tokia PĮ, kuri negali sukurti atributinių duomenų lentelės linijiniams ir plotiniams objektams.


Robis rašė:Dėl taškinių objektų viskas šiektiek įdomiau. Manau,aiškumo dėlei vėl verta pacituot 15 punktą pažymint kitas vietas, nei Leonardas:
15. Erdvinių objektų rinkinyje taškų savybės, neatsižvelgiant į programinę įrangą, kuria rengiamas Erdvinių objektų rinkinys, kaupiamos atributinių duomenų lentelėse ir atvaizduojamos kaip anotacijos...
Mano nuomone, vienintelis šį apibrėžimą atitinkantis objektas būtų blokas su atributais, o ne su OD lentele.


Nebūtinai blokas su atributais, gali būti su OD lentele, svarbu, kad savivaldybė priimtu ir vieną, ir kitą, ir trečią, nes gali būti DGN cell'as su tagu ar savybe, shp taškas ir kt.

Dar kartą įklijuosiu nuorodą, kaip aš suprantu naująjį GKTR: http://www.geoturgus.lt/viewtopic.php?f=27&t=2147#p11899

Savivaldybės privalo įsigyti visą pačių įvairiausių duomenų priėmimui reikalingą programinę įrangą. Atsikalbinėjimas "nėra pinigų" - beviltiška demagogija, savivaldybė renka mokesčius, tame tarpe iš tų pačių geodezininkų, be to, tokius dalykus remia ES struktūriniai fondai. Bet Lietuvoje iki šiol buvo taip, kad savivaldybė pataupys, o va geodezininkas tegu perka tai, ką savivaldybė nurodys. Truputį nesąžininga, ar ne?

Robis rašė: P.S. Smaigas, rašei apie objektų spalvų neatitikimą GKTR'ui. Man tas GKTR'o punktas skamba iš viso dviprasmiškai:"31. Grafiniai elementai Erdvinių objektų rinkinyje ir topografiniame plane gali būti vaizduojami šiomis spalvomis:". O tai gali būti vaizduojami ir kitomis spalvomis ar net viena spalva visi?


Kai eina kalba apie skaitmeną, tai man apskritai idijotiškai atrodo nurodymas, kokiom spalvom ir kokiais simboliais turi būti atvaizduojama topografija. Taip, galėtų būti nurodyti kažkokie unikalūs požymiai, pagal kuriuos topografiją galima būtų persimbolizuoti – simbolio, linijos stiliaus pavadinimai, kodo reikšmės (kurios jau kaip ir nurodytos), bet prie visų kitų reikalavimų turėtų būti prierašas - „tik spausdinimui“!

Robi, o tamsta nesijauti išaugęs iš plačiųjų Lietuvos masių naudojamų sprendimų? Prisiruošęs permesiu amenine žinute šiek tiek pasižiūrėti, man atrodo, kad tave tai sudomintų, kaip sudomino kažkada mane.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 19:19

Ankstesnis

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių