DĖMESIO: VMI įmonių tikrimas

Ne tik profesinės diskusijos ir informacija

DĖMESIO: VMI įmonių tikrimas

Leonardas » 28 Geg 2015, 11:39

Norime jus informuoti, jog šiuo metu VMI skiria didelį dėmesį kadastro, geodezijos, teritorijų planavimo bei panašią veiklą užsiimančių įmonių veiklos skaidrumui. (jei dar nematėte - reportažas iš LRT laidos „Panorama“ http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/75239 žiūrėkite nuo 22:55 minutės).
Mokesčių administratoriai atlikdami patikras įmonėse, taip pat tikrins ir teisėtą programinės įrangos naudojimą, todėl nemažai programinės įrangos gamintojų, tame tarpe ir UAB InfoEra buvo pakviesti dalyvauti šiuo metu vykstančiame seminarų cikle, kurio metu konsultuojami VMI darbuotojai, kaip yra nustatomi neteisėto programinės įrangos panaudojimo atvejai.
Liaudiškai kalbant, pagal VMI įmonių tikrinimo modelį, jei įmonės sąskaitose yra nurodyta, jog ji įsigijo kompiuterį, bet nėra dokumentų, jog kartu su kompiuteriu (ar vėliau) buvo įsigyta operacinė sistema, automatiškai tokios įmonės bus perduodamos FNTT, tolesniam tyrimui.
Jei netyčia, jūsų įmonės kompiuteryje gali būti tokių „atvejų“, susimastykite - kažką reikėtų keisti... ;)

P.S.
Apie nelegalių programų naudojimo pasekmes:
„Lietuvoje už autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimą yra numatyta civilinė, administracinė ar baudžiamoji atsakomybė. Civilinius autorių teisių gynimo būdus reglamentuoja LR ATGTĮ (77–86 str.), taip pat bendrosios Lietuvos Respublikos civilinio kodekso bei Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nuostatos. Administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už autorių teisių, gretutinių teisių pažeidimus nustato atitinkamai Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (LR ATPK) ir Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas (LR BK).
Administracinė atsakomybė už autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimus reglamentuojama LR ATPK 214(10) str. „Autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimas“. Taikant administracinę atsakomybę, asmeniui neteistai naudojančiam kompiuterių programą arba įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui už neteisėtą kompiuterių programų naudojimą gali būti skiriama bauda nuo 1000 Lt iki 2000 Lt, konfiskuojant neteisėtas kompiuterių programų kopijas. Jei pažeidimas yra kartotinis, asmeniui gali būti skiriama bauda iki 3000 Lt su neteisėtų kompiuterių programų kopijų ir jų gamybos priemonių ar įrangos konfiskavimu.
Baudžiamoji atsakomybė tokiems asmenims bus taikoma sutinkamai su LR BK 192 str. „Literatūros, mokslo, meno kūrinio ar gretutinių teisių objekto neteisėtas atgaminimas, neteisėtų kopijų platinimas, gabenimas ar laikymas “ nuostatomis. Baudžiamoji atsakomybė taikoma tuo atveju, kai neteisėtų kompiuterių programų bendra vertė pagal teisėto pardavimo kainas sieks daugiau nei 13 000 litų ir kompiuterių programos bus naudojamos siekiant komercijos tikslų. Taikant baudžiamąją atsakomybę fiziniam asmeniui, įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui gali grėsti viešieji darbai, bauda iki 65 000 Lt, laisvės apribojimas, areštas ir laisvės atėmimas iki 3 metų. Juridiniam asmeniui gali grėsti bauda iki 6,5 mln. Lt, juridinio asmens veiklos apribojimas ir netgi juridinio asmens likvidavimas.
Šalia administracinės arba baudžiamosios atsakomybės, kuri taikoma valstybės iniciatyva, gali kilti ir civilinė atsakomybė. Civilinė atsakomybė kyla už bet kokį neteisėtą kompiuterių programų panaudojimą, tad tokiu atveju verslo subjektas privalės atlyginti žalą, padarytą tiesiogiai autorių teisių turėtojams.“
Better ask and look like a fool for a minute than never
ask and remain a fool the rest of your life... (Kinų patarlė)

www.facebook.com/GeoMapLT
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 281
Užsiregistravo: 08 Bir 2009, 10:18
Miestas: Vilnius

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių