Nauja tvarka Kauno plane dėl pastatų

Nauja tvarka Kauno plane dėl pastatų

geocad » 20 Geg 2009, 00:04

Sveiki, kolegos.
Praėjusią savaitę Kauno planas pasišiaušė ir sugalvojo naują tvarką: nepriimti pastato, jei pamatuotas tik jo fasadas. T.y. jei mūsų pamatuotas pastato fasadas skiriasi nuo esamo KP apie 2m, tai nieko tokio - paliekame senąjį pastatą, o naujo, patikslinto pastato fasado nerodome.

Noriu atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
1. Nors vis daugiau matuojama pasitelkiant GPS metodus, situacija praktiškai nebus tikslinama, o tiesiog išmetama į šiukšlių dėžę - mes nematuosime visų pastatų, nes tai ekonomiškai nepagrįsta.
2. Reikės daryti dvi failų kopijas - vieną, tikslią atiduosim užsakovui, kitą, neatitinkančią tikrovės, atiduosim KP. Tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio - reikės ne tik palikti senus namų kontūrus, tačiau ir tvarkyti visas į pastatą įeinančias komunikacijas.

Kodėl priimtas toks sprendimas, lieka visiškai neaišku. Be to, kaip suprantu, nors dauguma jau žinome apie šią problemą, jokių raštiškų nurodymų niekas negavo. Eilinį kartą KP nurodymai pateikiami neoficialiai žodžiu.

Siūlau visiems pagalvoti, kaip išspręsti šią problemą - t.y. siūlyti konkrečius sprendimo būdus, o ne skųstis.
KP argumentai yra maždaug tokie - jei du matininkai sako, kad abu pamatavo gerai, o jų matavimo rezultatai skiriasi 70cm, tai mes nieko negalime padaryti ir turime atmesti tuos matavimus, kuriuose neparodytas visas pastatas.

Galvočiau apie tokius sprendimo variantus:
1. Jei kuris nors pastatas matuotas "šiais laikais" ir KP pateiktas kaip vientisas, bei nepatenka į leistinas 30cm paklaidos ribas, informuoti abu matininkus apie neatitikimą ir liepti išsispręsti reikalą tarpusavyje - grąžinti visiškai apmatuotą pastatą. Šiam darbui atlikti nustatyti laikotarpį, pvz. 5 darbo dienas.
Didelių neatitikimų būti negali, jei dirbama sąžiningai. Todėl kažkuris vienas geodezininkas sutiks atlikti patikslintus matavimus. Jei blogai dirbantis to padaryti nesutiks, padarys tas, kuris dirba gerai, o pirmajam bus skirtas įspėjimas.
Už pakartotinius įspėjimus, kaip žinome, gali būti taikomos rimtos sankcijos.
2. Jei matuojant tik užkabintas fasadas pastato, kurio kitas matininkas nėra matavęs, t.y. jo kontūras "atėjęs" iš planšeto, matininkas turi grąžinti pastatą KP "užsukęs" ir pakoregavęs seną pastato kontūrą pagal savo naujai pamatuotą fasadą, tačiau pastato kontūras nebūtų pateikiamas kaip uždaras - pastato dalis, už kurią geodezininkas neatsako, turi būti palikta už brėžiamos objekto ribos ir nesujungiama su naujai pamatuotu fasadu.

Siūlykite savo variantus ir galvokime, ką daryti, kitaip vis giliau klimpsime į balą, iš kurios nebus kelio atgal.
Suprantu, kad siūlau griežtus sprendimus, tačiau reikia prisiimti atsakomybę ir spręsti reikalą iš esmės, arba nesiskųsti.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Nauja tvarka Kauno plane dėl pastatų

horn » 20 Geg 2009, 15:10

Manau, kad bet kokiu atveju pastatus turi priimti patikslintus, net jei tik vieną kampą matuotume, o sekantis geodezininkas atlikdamas toje vietoje nuotrauką, tegul sprendžia ar pasitikėti ar matuoti iš naujo-čia manau jau keikvieno sąžinės reikalas.
Jei Kauno planas atmestų dviems geodezinikams iš karto vienu metu dėl pastato nesutapimo, gali būti, kad prasidės ginčai tarpusavyje, nes yra sukalbamų ir nesukalbamų žmonių, o nukentės užsakovas, kuris laku negaus nuotraukos.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:49
Miestas: Kaunas

Re: Nauja tvarka Kauno plane dėl pastatų

geocad » 20 Geg 2009, 20:02

Esmė yra ta, kad tvarką ne mes siūlom. KP nori, kad pastatai būtų apmatuoti visiškai, arba kitu būdu sutapdinti. Jei mes patys nesugalvosim, kaip pasiūlyti spręsti šią problemą, jos niekas ir nespręs - ir naujai pamatuoti pastatai bus išmesti į šiukšlių dėžę.
Aišku, yra ir kitas kelias - susivienyti ir pasipriešinti šiai tvarkai. Kažkaip šito mažiausiai tikiuosi, nes forume iš viso nepastebiu vadovaujančių asmenų komentarų - juk jiems darbo neprisideda, visada kenčia tik vykdytojas. Na, įves KP naują tvarką, pasėdės vykdytojas ilgiau - šiaip ar taip darbų sumažėję. O kai darbų atsiras daugiau, tai yra po dviejų-trijų metų, jau bus vėlu ką nors keisti. Šiuo metu jau bręsta mintis, kad forumas tampa pilstymu iš tuščio į kiaurą, kadangi kažkokio apčiuopiamo efekto nesijaučia.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Nauja tvarka Kauno plane dėl pastatų

tikai » 24 Vas 2013, 13:12

O dabar nepertvarkė vėl tvarkos dėl pastatų?
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 24 Vas 2013, 13:10


Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias
cron