Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

geocad » 01 Rgp 2012, 23:07

Sakykim taip - sprendimas šviežias ir praktinis įgyvendinimas gali užtrukti.
Faktas tas, kad jeigu asmuo tvirtins, kad jis įsigijęs programą iš kitos įmonės ar kito asmens, atsižvelgiant į ES teismo sprendimą, kuris yra viešas ir besidominčių pusių yra plačiai žinomas, jo nebus galima taip sau paimti ir nubausti.
Kaip ir minėta pradinėje nuorodoje, kol kas dar nėra žinoma, kaip viskas veiks praktiškai, tačiau PĮ gamintojai privalės šiam teismo sprendimui paklusti ir patys sugalvoti mechanizmus, kaip ir parašyta aukščiau minėtame straipsnyje.
Ir šiaip jau manau, kad tai nėra sudėtinga.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

c-gis » 01 Rgp 2012, 23:18

Belieka kam nors pabandyti, paskelbti apie tai, sakykim, čia, o mes paskaitysim, kaip viskas baigėsi.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 19:19

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

horn » 04 Rgs 2012, 13:44

Aš esu pirkęs programą įmonės vardu ir noriu ją persikelti į kitą įmonę, kadangi buvusioje įmonėje uždariau geodezijos padalinį. Perkelti programos legaliai negaliu, toks yra oficialus Infoera atsakymas. Kaip man paminėjo, legaliai persikelti licenciją galima tik įmonei bankrutavus arba padalinus įmonę tarp savininkų, taip pat perduodant programą mokymosi įstaigai.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:49
Miestas: Kaunas

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

Pan miernycia » 04 Rgs 2012, 22:51

horn rašė:Aš esu pirkęs programą įmonės vardu ir noriu ją persikelti į kitą įmonę, kadangi buvusioje įmonėje uždariau geodezijos padalinį. Perkelti programos legaliai negaliu, toks yra oficialus Infoera atsakymas. Kaip man paminėjo, legaliai persikelti licenciją galima tik įmonei bankrutavus arba padalinus įmonę tarp savininkų, taip pat perduodant programą mokymosi įstaigai.



Nuo kada Infoeros oficialus atsakymas yra auksciau uz ES teismo sprendima? Infoera gali sakyti ka tik nori, bet ka. Jei mes ir esam ES, tai galioja ir pas mus. Siuo atveju sutarties punktas priestarauja pasikeitusiems ES teisiniams dokumentams, todel drasiai pirkciau Geomapa is kolegos, kad ir kaip kazkas minejo bankrutiojancio. Juk perpirkes gauni visus diskus, kodus ir t.t.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 22 Spa 2009, 15:35

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

sarunas@ » 05 Rgs 2012, 21:34

Pan miernycia rašė:
horn rašė:Aš esu pirkęs programą įmonės vardu ir noriu ją persikelti į kitą įmonę, kadangi buvusioje įmonėje uždariau geodezijos padalinį. Perkelti programos legaliai negaliu, toks yra oficialus Infoera atsakymas. Kaip man paminėjo, legaliai persikelti licenciją galima tik įmonei bankrutavus arba padalinus įmonę tarp savininkų, taip pat perduodant programą mokymosi įstaigai.



Nuo kada Infoeros oficialus atsakymas yra auksciau uz ES teismo sprendima? Infoera gali sakyti ka tik nori, bet ka. Jei mes ir esam ES, tai galioja ir pas mus. Siuo atveju sutarties punktas priestarauja pasikeitusiems ES teisiniams dokumentams, todel drasiai pirkciau Geomapa is kolegos, kad ir kaip kazkas minejo bankrutiojancio. Juk perpirkes gauni visus diskus, kodus ir t.t.


Jokio "oficialaus" atsakymo nėra. Jei buvo užklausimas prieš Oracle ir UsedSoft ES teismo rezultatų publikavimą, tai atsakymas ir paaiškinimas buvo toks, koks neprieštarauja Autodesk licencinei sutarčiai. Jei klausiate dabar, tai mes žinome tiek pat kiek ir Jūs iš spaudos, jokios papildomos "oficialios" informacijos iš gamintojų neturime gavę, todėl paprastas patarimas palaukti kol bus išaiškinti visi niuansai. Iš tos pačios spaudos galima spręsti, kad 8 metus besitęsiantis procesas dar nesibaigė http://www.zdnet.com/oracle-the-battle- ... 000000702/
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 105
Užsiregistravo: 09 Bir 2009, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

horn » 06 Rgs 2012, 08:27

p. Šarūnai, taip ir sakėte man, kad gamintojas jokių pakeitimų nepadarė dėl licencijų perdavimo ;) Beje, žadėjote susitikime su Autodesk atstovais dar pasiaiškinti tokį atvejį.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:49
Miestas: Kaunas

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

sarunas@ » 06 Rgs 2012, 09:21

horn rašė:p. Šarūnai, taip ir sakėte man, kad gamintojas jokių pakeitimų nepadarė dėl licencijų perdavimo ;) Beje, žadėjote susitikime su Autodesk atstovais dar pasiaiškinti tokį atvejį.


Taip, kalbėjau ir klausiau, jiems taip pat tai nauja ir jokio detalesnio paaiškinimo negavau, laukiu papildomos informacijos.
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 105
Užsiregistravo: 09 Bir 2009, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

c-gis » 06 Rgs 2012, 12:10

Manau, čia yra paleistas džinas iš butelio, ir tai yra bloga naujiena tiems, kurie noretų perpirkti „naudotą“ programinę įrangą. Reikalas tame, kad egzistuoja tokia praktika – pakeisti kliento duomenis programų kūrėjo duomenų bazėje, atstovo, ar kliento prašymu. Bet tai vyksta išskirtinai geranoriškumo pagrindais. O dabar, kai klientas pareiškia, kad kūrėjas tai privalo padaryti, tai iš kliento pusės nebelieka to geranoriškumo. Kūrėjas, savaime aišku, reaguos į tai griežtai ir dabar jau tikrai reikės laukti, kol baigsis diskusijos ta tema, o kad tai baigsis kažkada, tikrai nėra jokios garantijos. Arba kad bus galutinis sprendimas kliento naudai.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 19:19

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

geocad » 06 Rgs 2012, 14:06

c-gis rašė:Manau, čia yra paleistas džinas iš butelio, ir tai yra bloga naujiena tiems, kurie noretų perpirkti „naudotą“ programinę įrangą. Reikalas tame, kad egzistuoja tokia praktika – pakeisti kliento duomenis programų kūrėjo duomenų bazėje, atstovo, ar kliento prašymu. Bet tai vyksta išskirtinai geranoriškumo pagrindais. O dabar, kai klientas pareiškia, kad kūrėjas tai privalo padaryti, tai iš kliento pusės nebelieka to geranoriškumo. Kūrėjas, savaime aišku, reaguos į tai griežtai ir dabar jau tikrai reikės laukti, kol baigsis diskusijos ta tema, o kad tai baigsis kažkada, tikrai nėra jokios garantijos. Arba kad bus galutinis sprendimas kliento naudai.

Na, šitoje vietoje aš darau tokią išvadą: jeigu tu perpirksi naudotą įrangą ir norėsi, pvz. ją atsinaujinti, tada tu, kaip klientas turėsi problemų dėl to, kad tau pačiam reikės kažkam kažką įrodinėti ir čia jau sprendimo greito nebus tikrai.
Bet jeigu žmonės perka 2008 Mapą ir ramiai dirba juo 5 metus ar daugiau iki tol, kol pas juos neateina aut. teisių gynėjai, manau, kad pranašumas jau jo pusėje, nes antru atveju jau jis galės pakišti tą teismo sprendimą ir tada kažkas kitas turės įrodinėti, kad jis neteisus. O jei PĮ gana senos versijos, gal nelabai ten kas ir gilinsis.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Kompiuterinėmis programomis galės prekiauti ir privatūs asme

TomasGPS » 06 Rgs 2012, 14:16

Man asmeniskai atrodo kad logiska kad galima butu perpirkti licenzija. Automobiliuose juk irgi yra intelektines nuosavybes, bet pirkti naudota galima. Tas pats su lektuvais, kita visa buitine technika ir t.t. O kuom gi skiriasi programine iranga?? Tik tiek kad elektrinej viskas erdej...

Sakyciau kad butu teisingas sprendimas perpardavejo naudai! Vis tiek "gamintojas" turi naudos, pirkes naudota produkta atnaujins ateityje, arba pirks naujesne versija veliau, tad turi klienta.

Mane labiausiai erzina ta nesamoninga kova kas ka nukopijavo Apple vs Samsung. Absurdas, ir tuo labiau ta kova tik verzia dirzus vartotojams, nes naujas technologijas diktuoja tik vienas pirmaujantis pardavimuose, o visi atsilike vilkinami teismuose, tuo paciu neleidziantis geresnes naujoves idiegti i savo produktus. Tad tik vienas zodis sukasi: elektroniniu gigantu monopolija!
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių
cron