gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 18 Bal 2012, 19:31

Gal kas galetu padeti tokioje situacijoje. Noriu ukininkui paskaiciuoti zemes. Su buitiniu gps(paklaida 3m) nusiemu sklypo kampinius taskus, visa tai gaunu gpx formate, kadangi sklypas labai kampuotas o mano turima telefono gps paima tik max penkis taskus, tai as turiu ne viena grupe po penkis taskus.
Klausimas butu toks, kaip man tuos taskus apjungti ir paskaiciuoti plotus, tai noreciau daryti su standartine AutoCad programa. Bandziau su GPS Utility bei ExpertGPS programomis pasiverst i gpx i dxf (kad suprastu AutoCad'as) bet problema tame kad gaunu nesus'scale'intas linijas , kurias man nepavyksta suscalinta pagal ilgiausios krastines ilgi (kuria matau ExpertGPS programoje), tarsi dxf formate gaunamas kitoks krastiniu santykys negu ExpertGPS ar OziExplorer programose. Gal yra kokia formule tam reikalui ar kitoks budas. Pats esu ne geodezininkas.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 18 Bal 2012, 20:10

Dar pridesiu tai kad noreciau suscale'nti AutoCad'e gautas polilinijas iki metru, kad lengviu galeciau sujungti jas su likuiomis bei sujungus i viena figura gauti paskaiciuota plota.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

Tomuxp » 18 Bal 2012, 20:59

Jūsų sitaucijoje (jei jum reikalingi tik plotai) eikite į www.maps.lt ir susiradę norimą vietą žemėlapyje pasirinkite funkciją "matuoti"-->"matuoti plotą". Tikslumas bus panašus kaip su telefono navigacija.
Vartotojo avataras
Ekspertas
 
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 20 Gru 2011, 19:28

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 18 Bal 2012, 22:52

Tomuxp rašė:Jūsų sitaucijoje (jei jum reikalingi tik plotai) eikite į http://www.maps.lt ir susiradę norimą vietą žemėlapyje pasirinkite funkciją "matuoti"-->"matuoti plotą". Tikslumas bus panašus kaip su telefono navigacija.


Dėkui už pasūlymą. Čia kaip ir būtų vienas iš variantų, bet maps.lt duoda atidėt tik penkis taškus, o pas mane yra žemės plotai iš kurių didžiausias turi bent jau 7,jei kalbant apie tikslesni atidėjimą, o matuojant tik plotą žinomą galima atidėt ir daugiau bet manau tokiu būdų paklaidą didėja . Kažkaip norėtūsi tiksliau tai padaryti ir techniškiau, bei įsikėlus į AutoCad'a galima visada paleist failą pažiūrėti, pamatuot kraštines ir panašiai, kai maps.lt tai daugiau vienkartinis pažiūrėjimas , bent jau mano supratimu.Pats esu inžinierius tik kitoje srityje todėl kažkaip norėtųsi šitą reikalą atlikt kaip galima tiksliau su turimomis priemonėmis. Negi nėra kitokio būdo, WGS koordinačių sistemos taškus užsinešti ant autocado privesti iki tam tikro mąstelio (pvz. 1:500) kad būtų juos galima po to pamatuoti panašiai kaip topkėse.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

Dainius » 19 Bal 2012, 07:31

Su konvertavimu nežinau, nes nesigilinau į buitinių gps programinę įrrangą. WGS koordinates pavertus i tarkim LKS-94 ar kitas geodezines, į bet kokį cad'ini softuką suvedate jas, apjungiate uždara polilinija ir wualia, jum sir plotas. Ir nieko nereikia "scalinti". Mastelis tėra santykis tarp vietovės ir popieriaus, o programose dirbama realiais vienetais.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 19 Bal 2012, 08:13

Dainius rašė:Su konvertavimu nežinau, nes nesigilinau į buitinių gps programinę įrrangą. WGS koordinates pavertus i tarkim LKS-94 ar kitas geodezines, į bet kokį cad'ini softuką suvedate jas, apjungiate uždara polilinija ir wualia, jum sir plotas. Ir nieko nereikia "scalinti". Mastelis tėra santykis tarp vietovės ir popieriaus, o programose dirbama realiais vienetais.


Šitas siūlomas variantas manau man yra kur kas prieinamesnis. Vakar kaip tik parsisiuntęs ExpertGPS radau pavertimą iš WGS to LKS-94 ir norimo mastelio užsidėjimą, tik problema ta kad programa yra trial'as ir ji dirbs dar tris dienas. Gal yra koks nesudėtingas nemokamas softukas WGS to LKS-94 konvertavimui?
P.s. Žiūriu http://gis.infoera.lt turi WGS į LKS-94 konvertavimo galimybe, bet patogu nėra kai nori daug taškų paverst.
Paskutinį kartą redagavo paul2000 19 Bal 2012, 09:02. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

Dainius » 19 Bal 2012, 08:38

Vis tiek nesuprantu kam tas mastelis.
O dėl softu. Na nemokamai negali būti raketų statybos reikalai :) arba mokam pinigus, arba sedim ir akis varvinam
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 19 Bal 2012, 08:58

Dainius rašė:Vis tiek nesuprantu kam tas mastelis.
O dėl softu. Na nemokamai negali būti raketų statybos reikalai :) arba mokam pinigus, arba sedim ir akis varvinam


Dėl mastelių. Tiesiog teko susidurt su topografinėmis nuotraukomis kurios būdavo padarytos M 1:500 ir retais atvejais M 1:1000. Ir atsidarius autocade dwg formato topke kur mastelis M 1:500 popieriuje, kompe Model'yje galiu brėžt liniją , kurios vienetai yra metrai, tokiu būdu galiu pamatuoti objektus ir panašiai, tokį rezultatą aš noriu ir čia gauti. Kaip minėjau pirmame savo poste pradžioje gpx failą pavertes į dxf gaudavau autocade taškus sujungtus polilinijomis kur kraštines ilgiai būdavo labai jau maži lyginant su realiais, tai kaip tai vadint ar ne masteliu. Gal aš ne taip isireiškiau arba mano supratimas apie masteli ne toks.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

landrius » 19 Bal 2012, 11:11

paul2000 rašė:
Dainius rašė:Su konvertavimu nežinau, nes nesigilinau į buitinių gps programinę įrrangą. WGS koordinates pavertus i tarkim LKS-94 ar kitas geodezines, į bet kokį cad'ini softuką suvedate jas, apjungiate uždara polilinija ir wualia, jum sir plotas. Ir nieko nereikia "scalinti". Mastelis tėra santykis tarp vietovės ir popieriaus, o programose dirbama realiais vienetais.


Šitas siūlomas variantas manau man yra kur kas prieinamesnis. Vakar kaip tik parsisiuntęs ExpertGPS radau pavertimą iš WGS to LKS-94 ir norimo mastelio užsidėjimą, tik problema ta kad programa yra trial'as ir ji dirbs dar tris dienas. Gal yra koks nesudėtingas nemokamas softukas WGS to LKS-94 konvertavimui?
P.s. Žiūriu http://gis.infoera.lt turi WGS į LKS-94 konvertavimo galimybe, bet patogu nėra kai nori daug taškų paverst.

butiniam gps gali pasikeisti kad lks rodytu is karto, as rankiniu budu susivesdavau i autokada jei ne daug tu tasku.masteli pasirinksi kai spausdinsi ant popieriaus :D
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Vas 2012, 21:21

Re: gpx to dxf konvertavimas. Kaip teisingai?

paul2000 » 19 Bal 2012, 11:25

landrius rašė:
paul2000 rašė:
Dainius rašė:Su konvertavimu nežinau, nes nesigilinau į buitinių gps programinę įrrangą. WGS koordinates pavertus i tarkim LKS-94 ar kitas geodezines, į bet kokį cad'ini softuką suvedate jas, apjungiate uždara polilinija ir wualia, jum sir plotas. Ir nieko nereikia "scalinti". Mastelis tėra santykis tarp vietovės ir popieriaus, o programose dirbama realiais vienetais.


Šitas siūlomas variantas manau man yra kur kas prieinamesnis. Vakar kaip tik parsisiuntęs ExpertGPS radau pavertimą iš WGS to LKS-94 ir norimo mastelio užsidėjimą, tik problema ta kad programa yra trial'as ir ji dirbs dar tris dienas. Gal yra koks nesudėtingas nemokamas softukas WGS to LKS-94 konvertavimui?
P.s. Žiūriu http://gis.infoera.lt turi WGS į LKS-94 konvertavimo galimybe, bet patogu nėra kai nori daug taškų paverst.

butiniam gps gali pasikeisti kad lks rodytu is karto, as rankiniu budu susivesdavau i autokada jei ne daug tu tasku.masteli pasirinksi kai spausdinsi ant popieriaus :D


Pas mane realiai yra telefonas su integruotu GPS davikliu veikiantis ant Android operacines sistemos. Jame naudoju programine įranga kurioje nėra galimybes nuiminėti koordinates LKS sistemoje, aplamai kiek teko ieškot neradau softo kad LKS turėtu ant androido operacines.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 18 Bal 2012, 19:13

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių
cron