Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

Gintaras » 01 Rgs 2011, 16:27

Sveiki kolegos,
Butu idomu padiskutuoti ir sužinoti jūsų nuomonę šiuo manau daug kam opiu klausimu: Kodel mes lyg ir verčiami savivaldybių naudoti Geomap?
Savivaldybės yra aprūpintos Geomap`ais ir reikalauja iš mūsų duomenų, kurie turi praeiti "gis duomenų tikrinimą", o šia funkciją turi tik Geomap.
Kodėl aš turiu pirkti programinę įranga, kuri yra brangi (lyginant su Bricscad, Zwcad ir t.t.). Darbui man pakaktu Bricscad su papildymais, kuris kainuoju dešimt kartų pigiau. Aš esu vartotojas, kuris turi teisę laisvai rinktis programinę įranga. Bet ar šioje vietoje mano kaip vartotojo teisė nėra varžoma? Jeigu savivaldybėms tų duomenų reikia, tai tegul jos tuos duomenis ir tvarkosi. Kodel aš turiu derintis prie jų programinės įrangos?
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:39
Miestas: Alytus

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

geocad » 01 Rgs 2011, 16:57

Paskaityk šitą temą - viewtopic.php?f=6&t=564&hilit=webgis, sužinosi.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

geocad » 01 Rgs 2011, 18:43

Manau, kad tikrinimo programą, kuri veikia šiek tiek kitokiu principu, nei WebGIS tikrinimas, parašyti įmanoma ir kitoms programoms.
Pagrindinis sunkumas būtų parašyti atributinių lentelių palaikymą, kiek žinau, BricsCAD lyg ir yra kažkoks priedas, bet jis mato tik pirmą iš prikabintų lentelių.
Sluoksniai ir objektų tipai juose visai nesudėtinga, bet GKodams ir šulinių reikšmėms priskirti jau reikėtų kažkokią GIS'inę programą naudoti.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

TMZ » 01 Rgs 2011, 23:45

O aš aplamai nemačiau geresnės ir patogesnės programos už Land Desktop'ą 2005 metų.
+ survey (neralios paviršiaus kūrimo galimybės)
+ civil points (taštų matavimų duomenų bazės, *.fbk formato lyginimas, taškų importas<-->eksportas ir pan.)
+ raster design (iki šiol nesuvokiu kaip galima planšetą be jo pritempt)
+ task_pane(galimybė importuoti shape'us jų neįkeliant)
+ workspace (galimybė iš milžiniško brėžynio kažkur pašonej iškirpti ir įdėti tai ko man reikia)
+ symbol manager (tavo susikurtų ženklų duombazė)
+ carslon connect....
+ dwg gateaway...
+ Civil design...
+ LISP'u galimybės...
+Script'ai
ir taip toliau ir panašiai. Tik viena bėda - NELEGALŠČINA
Tai ir tenka pirkt arba kastruotus geomapus... kurie valgo 10 kartų daugiau resursų. Arba ProgeCAD ZWcad ar dar kokia pigią elementariausio Autocad LT parodiją.

O jeigu dar įsivaizduot, kad savo darbo vietoj galėčiau realiai naudoti ir ARCGIS'a su visais navarotais...
Tai pritarčiau temos autoriui - Mus verčia būti ne inžinieriais, o vartotojais. T.y. naudotis "patobulintomis" inžinierinių programų nuokarpomis, arba tiesiog - invalidais.
Tomas Juozapavičius, UAB "PROJEKTITA"
Topcon GRS-1
Topcon NPL 3005 LN
LGMS narys
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 320
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 11:10

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

sarrras » 01 Rgs 2011, 23:53

TMZ rašė:... kurie valgo 10 kartų daugiau resursų.


per kuri gala tuos resursus valgo? o jei jau dirbi su masine info, tau betkokia programa operatyvines reikalaus...

O siaip manau kad visiems geriausia tai, prie ko labiausiai priprate, tad nereik savo nuomones pirsht kitiems.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 29 Kov 2010, 12:22
Miestas: Vilnius

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

TMZ » 01 Rgs 2011, 23:59

sarrras rašė:
TMZ rašė:... kurie valgo 10 kartų daugiau resursų.


per kuri gala tuos resursus valgo? o jei jau dirbi su masine info, tau betkokia programa operatyvines reikalaus...

O siaip manau kad visiems geriausia tai, prie ko labiausiai priprate, tad nereik savo nuomones pirsht kitiems.


O tu pabandyk :)

ir zinosi per kuri gala :D
Tomas Juozapavičius, UAB "PROJEKTITA"
Topcon GRS-1
Topcon NPL 3005 LN
LGMS narys
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 320
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 11:10

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

Smaigas » 02 Rgs 2011, 08:20

geocad rašė:...bet GKodams ir šulinių reikšmėms priskirti jau reikėtų kažkokią GIS'inę programą naudoti.

Man labai idomu kokia gi GIS'inė (ne Autodesk'o šeimos) programa gali nuskaityti GeoMAP'u sukurtus atributus atidarant DWG? Kolkas aš dar nei vienos nemačiau. Taip, Autodesk'o programinė įranga (Geomapas) gali nuskaityti atributika sukurta daugėlyje programu (kaip rašė vienoje temoje šiame forume gerb. Leonardas), bet apsikeičiant ne DWG formatu, o kokiu kitu (shp, xml,...). Užtat ir kila klausimas, kodel mus verčia naudotis programine įranga vieno gamintojo? Kodėl mus verčia naudotis informacijos apsikeitimui komėrcinį ir uždarą, niekur neaprašytą, formatą?
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

Gintaras » 02 Rgs 2011, 10:00

Teisingai pastebeta Smaigas. Kaip jau sakiau anksciau, mano nuomone tokia, kad jeigu savivaldybems tu duomenu reikia, tai mes joms tiesiog nusiunciam brezini, o jos jau tegul tvarkosi ji pagal savo poreikius. Tai gal po metu ar dvieju visos savivaldybes nusipirks tarkim Microstation, tai ka ir mes visi turesim juos pirkti??
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:39
Miestas: Alytus

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

xeon » 02 Rgs 2011, 14:31

TMZ rašė:O aš aplamai nemačiau geresnės ir patogesnės programos už Land Desktop'ą 2005 metų.
+ survey (neralios paviršiaus kūrimo galimybės)
+ civil points (taštų matavimų duomenų bazės, *.fbk formato lyginimas, taškų importas<-->eksportas ir pan.)
+ raster design (iki šiol nesuvokiu kaip galima planšetą be jo pritempt)
+ task_pane(galimybė importuoti shape'us jų neįkeliant)
+ workspace (galimybė iš milžiniško brėžynio kažkur pašonej iškirpti ir įdėti tai ko man reikia)
+ symbol manager (tavo susikurtų ženklų duombazė)
+ carslon connect....
+ dwg gateaway...
+ Civil design...
+ LISP'u galimybės...
+Script'ai
ir taip toliau ir panašiai. Tik viena bėda - NELEGALŠČINA
Tai ir tenka pirkt arba kastruotus geomapus... kurie valgo 10 kartų daugiau resursų. Arba ProgeCAD ZWcad ar dar kokia pigią elementariausio Autocad LT parodiją.

O jeigu dar įsivaizduot, kad savo darbo vietoj galėčiau realiai naudoti ir ARCGIS'a su visais navarotais...
Tai pritarčiau temos autoriui - Mus verčia būti ne inžinieriais, o vartotojais. T.y. naudotis "patobulintomis" inžinierinių programų nuokarpomis, arba tiesiog - invalidais.


Land Desktopo pakaitalas - Bentley PowerSurvey, dvigubai pigesnė programa, bet gryną Land Desktop'ą lenkia tiek projektavimui skirtomis funkcijomis, tiek ir skirtomis geodeziniams matavimams ir planų braižymui... formatai nesikeičia, todėl su nauja versija programa nesunkėja, 2011 metų versijos veikia ne blogiau už 2005... čia šiaip, jei jau prisiminti Land Desktop'ą :)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Kodel mes "verčiami" naudoti Geomap?

Dainius » 02 Rgs 2011, 16:16

Nėra čia ką diskutuot.
Ši situacija neatsirado iš dangaus. Tiesiog kažkas gana gudriai pasinaudojo teisiniu vakuumu stambaus mastelio topografinių nuotraukų srityje. Iš kur tas vakuumas atsirado tai jau kitos diskusijos tema.
Na užleista ta geodezija Lietuvoje, niekam neįdomi apart pačių geodezininkų. Tokia podukros vietoje, kaip bebūtų gaila. Teisingai pastebėjo vienas iš kolegų rašiusių anksčiau, kad net ir per kvalifikacijos kėlimo kursus NŽT atstovai nesivelia į ilgas diskusijas ta tema.
O jei jau labai erzina toks dalykas kaip nekompetetingų (dažniausiai) sav. darbuotojų kabinėjimasis ir ieškojimas vaško ten kur juo ir nekvepia, tai užsimikit lyg tarp kitko, kad jų reikalavimus atitinkantį produktą galima parengti tik vieno gamintojo (Autodesk) programine įranga (konkrečiai atributikos priskyrimas per "object data", t.y. gkodai, šulinių informacija ir tt) ir tai kvepia negražiais dalykais. PAtikėkit, gelbėja. :)
O jei jau paprastai, tai užsakovas turėtų nustatinėt sąlygas kaip ir kokiu formatu pateikti jam produktą. Nes jis pinigus moka. O archyvą tvarkanti institucija, jei jau jai patinka dwg ar dgn ar dar kas nors, tegu priima iš manęs tarkim kokį dxf ar shp ir tvarkosi bei koduojasi kaip jiems patinka. Ir dar tokia ne visai gera tendencija: sunešt tai sunešam tą medžiagą, bet atgalinio ryšio tai nelabai yra tam tikrose sav. Lyg ir reikalauja duomenų, bet iš jų ko paprašysi to negausi.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 15 svečių