Klausimas vertas milijono??? :)

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Klausimas vertas milijono??? :)

ToTo » 02 Kov 2011, 12:51

Sveiki mieli kolegos,
Noreciau su jumis pasidalinti savo mintimis ir idejomis, surasti bendraminciu ir gauti gal net siek tiek pagalbos. Dar studijuojant universitete, man labai istrigo vieno destytojo profesoriaus pasakyti zodziai: Kas yra inzinierius? Ogi tinginys... Jam dave lauka suarti, valstietis ieskojo arklio, plugo, dienu dienas tampesi po laukus, o inzinierius sukonstravo traktoriu. Visuomet domejausi naujomis technologijomis, ieskojau budu, kad kuo maziau reiketu ideti darbo, butu automatizuota, darbas nasesnis ir maziau surytu laiko. Braizymo programa vienas is svarbiausiu musu irankiu. Universitete man teko dirbti su autocadu, tokiu kaip geomap dar neturejo, studijuojant jau pradejau dirbti geodezininku, ten ir ismokau dirbt gerai su autodesko produktais, ir dirbdamas su programa visada ieskojau geriausiu sprendimu, butinai turejau zinoti visas funkcijas, lengviausio budo atlikti uzduociai (tinginys). Ir man atrode tai stebuklas, bet laikui begant, keiciantis darbams, supratau jog pasiekiau jau ribas su autodesko produktais, jas vis naujas isleisdavo kiekvienais metais, pasipildydavo naujomis funkcijomis, bet ju buvo ne tiek daug, kartu augo ir kompiuterio resursu reikalavimai, aisku kuo toliau tuo maziau vilciu budavo itikinti ir vadovybe pasikeisti i nauja versija, programos vis dazniau luzinedavo, kiek budavo isterisku nervo priepoliu kai po ilgo darbo ji uzluzdavo, o recovery nieko neatstatydavo. Ir tada prasidejo paieska naujos programos su kuria galeciau dirbti, paieskos buvo ilgos ir idomios, tikrai nemazai as ju perzvelgiau, bijau sakyt jog visas, bet ju buvo tikrai nemazai, ir visos jos kazkuo primine autodesko klonus, ir nelabai vykusius sakyciau, kazkas visai naujo buvo Microstation, visiskai kitoks, man nesuprantamas interface, pirmas kartas nelabai suprantamas, bandziau daryti kazka, bet nesuvokiau nei kas ir kaip, taip ir palikau, tesiau toliau savo paieskas, bet nusivyles, vel grizau prie MS, sudomino tas jo originalumas, tada pradejau ieskoti info kas ir kaip, deja lietuviu kalba beveik nieko neradau, o jei radau tai labai neaiskiai, teko ieskoti visos info anglu k., susiradau forumus, pasirodo tai super programa uzsieni, labai vertinama, prisipirkau knygu, ir pradejau mokintis, ir po keliu savaiciu, gyvenime nebuvau laimingesnis, jausmas lyg atrastai aukso gysla, funkciju gausa, patogumas mane taip pribloske, o ju tiek daug, gal ir gali pasirodyti sudetinga is pirmo karto, bet jei tik perpranti, sunku ir sugristi prie ko nors kito, sulyginciau vaziavima su ziguliu ir mersu, ar kokiu kukuruzniku ir naikintuvu. Todel klausiu, kodel pas mus nera tokio dalyko kaip kitose salyse, man net sunku surasti info lietuviu kalba, kas platina sitas programas, kokios kainos ir dar kas nors ar naudoja sita programa, susiradau jog geodezijai labiausia tinka InRoads, man tai naujas darbas, dabar pradedu mokintis ir naudoti praktikoj ja, noreciau surasti kokiu nors bendraminciu, kad galetume kartu tobuleti, galim ir padiskutuoti su kuo nors... O kitiems, kaip mano darbe esantiems kolegoms, kurie vis dar net autocado visu funkciju neisnaudoja, o dirba rankiniu budu ir visiskai neprogresuoja, uzvesti diskusija, protinga, su argumentais ir konkreciais pavyzdziais, nes zmones... Kodel mes netobulejam??? :) :) :)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 02 Kov 2011, 11:53

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

Smaigas » 02 Kov 2011, 14:00

Netobulejam todel, kad GKTR stambiems masteliams jau kone 5 metus guli NŽT kaip projektas, patvirtinti neskuba. Todel, kad rajonu savivaldybese įdiegta WEB GIS GEOMAP PĮ, ir atsiskaitant reikia pateikti DWG, kuri turi praeti InfoEra'os patikra, o tai reiškia, kad planus braižyti reikia su geomap'ų.
O apie MS:
Geodezijai - PowerSurvey
GIS - PowerMAP
www.inre.lt
www.xyz.lt
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

ToTo » 02 Kov 2011, 15:23

O kaip jie gali priversti naudotis programa, neesu teisininkas, bet ar tai nepriestarauja istatymams, o kas pas juos suinstaliuota savivaldybese, tai ne mano bedos... As tikrai negrisiu prie geomap... :) o pats gal naudoji MS produktus?? butu idomu daugiau info pasidalinti kas ir kaip... :)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 02 Kov 2011, 11:53

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

Smaigas » 02 Kov 2011, 15:56

Dėje nesinaudoju, bet ir geomapų nesinaudoju. Ką pribraižau, nešu pas tuos kurie turi geomapą ir praleidžiu patikrą. Kadangi retai būna tuose rajonuose tai išsiverčiu. O šiaip Geosecma ProgeCAD plius savo prikurtom prie ProgeCAD/AutoCAD
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 02 Kov 2011, 23:15

Smaigas rašė:Netobulejam todel, kad GKTR stambiems masteliams jau kone 5 metus guli NŽT kaip projektas, patvirtinti neskuba. Todel, kad rajonu savivaldybese įdiegta WEB GIS GEOMAP PĮ, ir atsiskaitant reikia pateikti DWG, kuri turi praeti InfoEra'os patikra, o tai reiškia, kad planus braižyti reikia su geomap'ų.
O apie MS:
Geodezijai - PowerSurvey
GIS - PowerMAP
http://www.inre.lt
http://www.xyz.lt


Šeip MicroStation pagalba yra kuriami duomenys, pilnai atitinkantys GKTR, ir tam pasitarnauja tas faktas, kad su geru daiktu nevykusius duomenis kurti galima, o atvirkščiai - ne.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

ToTo » 02 Kov 2011, 23:18

O tai jus gal naudojat MS??? Ieskau bendraminciu... ;)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 02 Kov 2011, 11:53

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 02 Kov 2011, 23:25

ToTo rašė:O tai jus gal naudojat MS??? Ieskau bendraminciu... ;)


Kaip čia pasakius.... Bendraminčiu galėčiau pabūti ;)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

Gedas » 03 Kov 2011, 18:45

Deja nesu bendramintis ir turbut nebusiu, nes Autocad yra man paprastesnis, nors sutinku, kad ne visas jo galimybes zinau ir naudoju. Esu bandes dirbt su MS, bet taip ir neperpratau. Tuo labiau dauguma dirba su Geomap (ir as) ar Autocad, tai kam man papildomu problemu apsikeiciant duomenimis ar priduodant duomenis...
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 09 Bir 2009, 12:04

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 03 Kov 2011, 19:52

Gedas rašė:Deja nesu bendramintis ir turbut nebusiu, nes Autocad yra man paprastesnis, nors sutinku, kad ne visas jo galimybes zinau ir naudoju. Esu bandes dirbt su MS, bet taip ir neperpratau. Tuo labiau dauguma dirba su Geomap (ir as) ar Autocad, tai kam man papildomu problemu apsikeiciant duomenimis ar priduodant duomenis...


Gal nėra ko neperpratus kalbėti apie papildomas problemas priduodant duomenis... perpratus kitaip paaiškėtų...
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

ToTo » 03 Kov 2011, 19:58

Gedas rašė:Deja nesu bendramintis ir turbut nebusiu, nes Autocad yra man paprastesnis, nors sutinku, kad ne visas jo galimybes zinau ir naudoju. Esu bandes dirbt su MS, bet taip ir neperpratau. Tuo labiau dauguma dirba su Geomap (ir as) ar Autocad, tai kam man papildomu problemu apsikeiciant duomenimis ar priduodant duomenis...


Idomus jusu poziuris, tikiu kad gal su plugu ir paprasciau yra arti lauka nei su traktoriumi, bet rezultatai ir laikas tai kitoks, na kai pradejau su autocad ir geomap dirbti, man ir tuomet Microsoft PAINT programa paprastesne atrode, na o Microstation kiek man zinoma dirba ne tik su DGN formato failais, kurie turi begale pranasumu uz DWG, bet ir su tuo paciu DWG formato failais kuo paprasciausia dirba, na o tai kad visi naudoja Autocad ir geomap, todel mes visi ir sedim akmens amziuj, nenoriu reklamuoti ar dar kitus itikineti, paprasciausia ieskau bendraminciu kurie nori tobuleti, judeti i prieki, sutinku, info labai mazai apie pacia programa, kaip dirbti, ka daryti is pradziu ir man buvo sunku susivokti kas ir kaip, bet as susiradau ta info, ir kai pradejau dirbti su MS, ismokau paprasciausias funkcijas, autocad man tikrai primena pluga, todel kvieciu visus, kurie tikrai nori tobuleti, issiaiskinti, gal net koki ir paprasta naudojimosi instrukcija sukurti, pasidalinti pavyzdziais lietuviu kalba, as manau tuomet atsiras daugiau zmoniu kurie naudosis MS o ne Autodesko produktais. :) Peace ;)
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 02 Kov 2011, 11:53

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių