Klausimas vertas milijono??? :)

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

geocad » 06 Kov 2011, 22:26

Ką gi, aš su MS nesu dirbęs, bet nelabai tolimoje ateityje, greičiausiai teks.
Todėl ši tema man taip pat įdomi.
Kadangi matau, jog rašyti Toto netingi, pirmai pradžiai aš norėčiau tavęs paprašyti sudaryti bent kažkokią lyginamąją AutoCAD ir MS savybių lentelę, ypač todėl, kad pats esi ilgą laiką naudojęsis abejomis sistemomis. Visiškai pritariu Gedo išreikštai nuomonei.
Taigi - kas tau patinka, kas nepatinka, kokių funkcijų pasigedai AutoCAD'e, kokios visiškai novatoriškos yra MicroStation funcijos, kurios realiai palengvino tavo darbą, kokia MS versija dirbi, kaip su sutartiniais ženklais - ar pats kūrei, ar importavai, kaip vertiesi su WebGIS patikra ir pan.
Dirbdamas geodezijoje, kai mano darbą sudaro 90% topografijos, jaučiu, kad didžiąją laiko dalį užima "nukirpti", "pratęsti", "sujungti" ir kitos primityvios komandos, kurioms nebūtinas net GeoMap - užtektų ir BricsCAD. Kauno m. ir rajono, taip pat daugelio kitų rajonų topografijoje atributinių duomenų kaupimas taip pat nebūtinas...
Žigulio ir Merso sulyginimas yra gana įspūdingas, taigi, pratęsk mintį ir intrigą. :)
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

Dainius » 07 Kov 2011, 15:53

Andriau, jei tikrai teks dirbt, tai kreipkis. Kuom galėsiu - padėsiu. (PS mes pažistami ne tik forume).
Aš pats sėkmingai naudoju Bentley produktą (Microstation) supaprastintą variantą PowerDraft. Komplektėlis vadinasi PowerSurvey.
Pasidalinsiu keliom mintim, nes nemoku ir biški tingiu ilgus postus rašyt.
1. Perėjimas nuo Autocad paprastas, nors man ne entuziastui buvo gal kiek ir skausmingas.
2. Sutartinių ženklų bibliotekas, daugmaž atitinkančias šios dienos madas ir tendencijas teko darytis pačiam. .dwt importavau, nes tinginys daryt iš naujo visą sluoksnių biblioteką. O blokai(cell'ai) ir linijų bei plotu užpildymą teko kurt. Skausminga, bet perpratus nieko baisaus (keli savaitgaliai bei dėžutė aliuko, nes darbas nuobodus)
3. Tikrai negaliu labai objektyviai palyginti autocado ir MS, nes esu paprastas useris, kuris dirbdamas mokosi. Tačiau man pasirodė, kad braižant viskas vyksta greičiau su MS. Pagal save susidėliojus įrankius ir įpratus skirtumas jaučiamas. Juolab kad programa "lengvesnė" ir naudoja mažiau kompo resursų.
4. Asmeniškai man labai patiko, kad kaip ir Geosecm'oj ar esri (dabar jau ir geosecma esri nupirko) galima padaryti linijas su simboliais vertekso galuose. Atrodo smulkmena, bet aš jau primiršau kas yra elektros linijų braižymas, nes atsinešu iš lauko. Ir nereikia sukt galvos dėl rodyklių sukinėjimo. Ir šiaip logika diktuoja, kad tai yra linijinis ženklas, nes elektros LINIJA kaip ir linija, o ne taškas.
5. Pratesiant 4. punktą. Iš matavimų lauke be jokio papildomo braižymo ateina apie 80% antžemio. Ty matavimas linijomis. Paprasta, patogu, keletas papildomų kodų.
6. Nors man tai neaktualu, bet tiems kas susišneka ir moka naudotis berods LISP'u (pataisykit jei ka) tai nepatiks, nes neina kažko taip paprastai dasiprogramuot. Tačiau mano žiniom kažkokiu kitu būdu galima tą padaryt. (Nepykit, silpnas aš šioj vietoj, mano hobis nesusijęs su programavimu (gaila)) :)
7. Berods kolegų tarpe buvo pasklidę kalbos ir aš pats pabandžiau, todėl pakomentuosiu. Buvo atliktas "uždaras" ~4.5 km ėjimas. Sąlygos bjaurios, miškas, krūmai ir kiti džiaugsmai. Rezultatai apie ėjimo vidurį palyginus tarp Geoman, Powersurvey ir dar vieno softo, mane šokiravo. Powersurvei ir Leica geooffice rezultatai praktiškai sutapo, Geomapas nubėgo į šoną ~1.5 m. Netoli vidurio buvo galimybė paimt kontrolinį tašką su gps.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

geocad » 07 Kov 2011, 17:28

Dainius rašė:4. Asmeniškai man labai patiko, kad kaip ir Geosecm'oj ar esri (dabar jau ir geosecma esri nupirko) galima padaryti linijas su simboliais vertekso galuose. Atrodo smulkmena, bet aš jau primiršau kas yra elektros linijų braižymas, nes atsinešu iš lauko. Ir nereikia sukt galvos dėl rodyklių sukinėjimo. Ir šiaip logika diktuoja, kad tai yra linijinis ženklas, nes elektros LINIJA kaip ir linija, o ne taškas.

Nuo stulpo į stulpą kryptis aš suprantu, kad lauke gali užduoti. O nuo stulpo į namo sieną? Juk ant namo sienos rodyklės nukreiptos link stulpo nededi. Ar naudoji papildomą taškinį ženklą, ar kaip? Kaip susirenki kitas stulpo kryptis?
Dainius rašė:5. Pratesiant 4. punktą. Iš matavimų lauke be jokio papildomo braižymo ateina apie 80% antžemio. Ty matavimas linijomis. Paprasta, patogu, keletas papildomų kodų.

Dirbant su CIVIL 3D, galima matuoti linijiniais ir tuo pačiu taškiniais, kodais, kaip tu ir sakai, galima pasiekti, kad 80% situacijos išsibraižytų. Naudojant custom programming, manau, galima pasiekti dar daugiau, jei tik netingi lauke galvos sukti.
Dainius rašė:6. Nors man tai neaktualu, bet tiems kas susišneka ir moka naudotis berods LISP'u (pataisykit jei ka) tai nepatiks, nes neina kažko taip paprastai dasiprogramuot. Tačiau mano žiniom kažkokiu kitu būdu galima tą padaryt. (Nepykit, silpnas aš šioj vietoj, mano hobis nesusijęs su programavimu (gaila)) :)

Na, nėra lispo, yra kažkas kito. Praktiškai nėra tokios programos, kuri neturėtų savo API (Application programming interface) ir leistų kurtis savo paprogrames.
Dainius rašė:7. Berods kolegų tarpe buvo pasklidę kalbos ir aš pats pabandžiau, todėl pakomentuosiu. Buvo atliktas "uždaras" ~4.5 km ėjimas. Sąlygos bjaurios, miškas, krūmai ir kiti džiaugsmai. Rezultatai apie ėjimo vidurį palyginus tarp Geoman, Powersurvey ir dar vieno softo, mane šokiravo. Powersurvei ir Leica geooffice rezultatai praktiškai sutapo, Geomapas nubėgo į šoną ~1.5 m. Netoli vidurio buvo galimybė paimt kontrolinį tašką su gps.

Labai būtų įdomu gauti tą failą iš tavęs ir pačiam pasibandyti.
Visų pirma, palyginus du išlygintus ėjimus, galima matyti tik tai, kad rezultatai skiriasi, tačiau kuris yra išlygintas gerai, negalima pasakyti. Kalbėdami apie šią problemą kolegos gana dažnai neturi argumentų, kodėl teigia, kad GeoMap lygina "blogai".
Tavo atveju, kadangi buvo paimtas kontrolinis taškas su GPS, reikalas keičiasi ir reikėtų ieškoti klaidos.
Dar daugiau - apie tokią pastebėtą klaidą reikėtų informuoti Infoerą, pateikiant jiems visą įmanomą informaciją.
Tarp kitko, noriu atkreipti dėmesį, kad lyginant ėjimus galima naudoti ne vieną lyginimo metodą.
Pvz. GeoMap dokumentacijoje neradau informacijos, kokiu būdu lyginami ėjimai, nors kiek atsimenu, naudojamas "least squares" arba "mažiausių vidutinių kvadratinių paklaidų" metodas.
CIVIL 3D siūlo žymiai daugiau lyginimo valdymo galimybių.
Trumpai - atskirai nurodomi horizontalaus ir vertikalaus lyginimo parametrai, pats nurodai, ar kampinis nesąryšis išdėstomas tolygiai visiems matuotiems kampams, ar naudojami kiti metodai.
Toliau galimi šie horiz. lyginimo metodai - Compass Rule, Transit Rule, Crandall Rule, Least Squares. Kurį lyginimo metodą naudoti, turi pasirinkti pats geodezininkas, suvokdamas, kaip buvo matuota ir visų minėtų lyginimo metodų skirtumus.
Vertikaliam išlyginimui taip pat galima naudoti bent tris metodus (na vienas iš jų yra iš viso nelyginti, tai lieka du :) ).
Nenoriu čia išsiplėsti, nes dar pačiam sunkoka suvirškinti - tik akį užmečiau, o paaiškinimai be didesnių smulkmenų ir paveikslėlių, tai nenoriu netikslios info pateikti.
O lyginti, žinoma, reikia, tik nereikia tyliai tokių neaiškumų palikti. :)
Juk iš esmės, Infoeros ėjimų lyginimas rimčiausiai pačių geodezininkų ir ištestuotas.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

Dainius » 07 Kov 2011, 18:19

Dėl sutarties sąlygų negaliu pateikti duomenų. Nei kur nei kada matuota. nebent su perstumtais išeities duomenim. Nors ir tai nelabai. Ir tai ne atsikalbinėjimas. Būna ir šiais laikais tokių dalykų. Lyginta buvo mažiausių kvadratų met.
Tačiau aš neatsisakau minties kada padaryt ėjima specialiai testavimui. manau kokių 3 km užtektų. O šiaip tai ne forume diskutuot. Manau kokiam sąskridyje ar susibėgime būtų produktyvesnė diskusija. :)

o Rodykles dedu ant namo :) gal nebutina, bet netrukdo ir aisku kur eina kryptis. Naudoju ne taškinius o linijinį ženklą. jei būtų toks poreikis ar griežtas reikalavimas, galima ir nerodyt :) papildomas kodas lauke ir papildomas linijinis ženklas
Paskutinį kartą redagavo Dainius 07 Kov 2011, 18:29. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 07 Kov 2011, 18:23

geocad rašė: Nuo stulpo į stulpą kryptis aš suprantu, kad lauke gali užduoti. O nuo stulpo į namo sieną? Juk ant namo sienos rodyklės nukreiptos link stulpo nededi. Ar naudoji papildomą taškinį ženklą, ar kaip? Kaip susirenki kitas stulpo kryptis?


Stulpų kryptims kodas užduodamas tiesiog vedant elektros linijos kodą, ir matuojant stulpus. Galima sukurti tokį objektą, kuris tik pradetų elektros liniją, bet neužbaigtų, ir parodyti nuo stulpo į pastatą, nors aš rodydavau rodyklę ir nuo pastato.

geocad rašė: Dirbant su CIVIL 3D, galima matuoti linijiniais ir tuo pačiu taškiniais, kodais, kaip tu ir sakai, galima pasiekti, kad 80% situacijos išsibraižytų. Naudojant custom programming, manau, galima pasiekti dar daugiau, jei tik netingi lauke galvos sukti.


Labai sudėtinga tema, kaip linijomis matuoti Civil3D, taip pat Autodesk Land Desktop. Jau senai kaip ir yra tokia galimybė matuoti linijomis įvairiose programose, bet kažkodėl niekaip tas neprasideda, nes visą laiką yra siūlomos tokios sistemos, kad lauke reikia gerai idėjiškai plušėti su nemenka rizika viską supainioti. Tačiau PowerSurvey (o taip pat ir InRoads) ta sistema yra gerai išdirbta, pamatuotos linijos virsta iš karto paviršiaus briaunomis (dažniausias objektas), taip pat pralaidomis bei elektros oro linijomis, ar kitais objektais, iš karto pagal nustatymą matomais profiliuose. Esmė – jau iš karto (be custom programming) į programinę įrangą integruoti paprasti kontroliniai kodai - komandos, skirtos matavimams linijomis – objektais.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

geocad » 07 Kov 2011, 22:39

OK, padiskutuokim plačiau.
Pvz. jei dirbu su CIVIL kodais, koduoju taip:
1. sa sv (šlaito viršus, šlaito apačia)
2. sa (šlaito apačia)
3. sv (šlaito v.)
4. 18 (krūmas)

Jungiami iš eilės visi vienodi kodai, nepriklausomai nuo numerio.
Jei nori liniją nutraukti, kodą papildai savo nurodytu kodu, pvz. "b".
Taigi, užbaigti šlaito apačiai įvedi "sa b".
Jei tame pačiame taške baigsis ir šlaito viršus, ir apačia, vedi "sa b sv b".
Jei tame pačiame taške prasideda, pvz. bortas, rašai "sa b sv b br".
Linijos krenta į savo sluoksnius, galima jas iš karto nurodyti kaip "lūžio linijas", manau, kad tu jas vadini paviršiaus briaunomis.
Kokia gerai išdirbta sistema yra naudojama MS, kuri leidžia vesti trumpesnius kodus ir greičiau dirbti?

Dabar apie tai, kaip aš suprantu Custom programming.
Tai yra sugebėjimas bet kokiai programinei įrangai savarankiškai parašyti paprogramę, kurios toje programoje nėra.
Nesvarbu, ar tai AutoCAD, ar MS, ar dar MS Office, ar Libre Office, nepamirškime, kad gamintojas negali prisitaikyti prie visų naudotojų poreikių
Trumpas pavyzdys būtų toks (čia tinka GeoMap): ekrane turime 6 piketus, jų kodai yra "cok", "2mg", "mpi", "mpi", "lpt", "lpt" (instrumente - 52,502,981,981,53,53 atitinkamai).
Pažymėjus tuos šešis piketus ir davus komandą gauni tokį vaizdelį:
Prikabinti failai
fasadas-su-priebuciu.jpg
Fasadas su priebučiu
fasadas-su-priebuciu.jpg (28.83 KiB) Peržiūrėta 9239 kartus(ų)
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 07 Kov 2011, 23:14

Čia dar reikėtų padiskutuoti ir apie paviršiaus formavimą. Kokiu tikslu yra vietoveje paimami tokie objektai, kaip šlaito viršus? Tikriausiai tam, kad jis būtų atvaizduotas atitinkamu linijos šlaito linijos stiliumi, o tai reiškia, kad turi būti teisinga linijos kryptis. Tokie dalykai, jei jau vietoje aš matuoju linijomis, įveda painiavą, kurios dėka iš karto yra atsisakoma tokio matavimo būdo. Būčiau linkęs šlaitus sudėlioti nusikrovęs duomenis kameraliai, nes linijomis matuoju būtent taupydamas laiką, o ne iš didelio entuziazmo.

Kodavimas - per perskyrimą po kodo (kodas gali būti raidinis arba skaitinis), perskyrimas - du taškai ".." yra įvedamas komandos kodas, kuris reiškia, kad pradedamas tam tikro kodo jungimas. Kodo jungimo pabaigos nėra, nes programa pati nutraukia objektą, jei aptinka tai, kad sekantis to paties kodo numeris pradeda naują jungimą. Per šį perskyrimą taip pat gali būti vedamos ir kitos komandos - linija bus kreivė (splainas), kontūro uždarymas, ketvirto stačiakampio objekto kampo radimas tuo pačiu užbaigiant stačiakampį, taško neįtraukti į paviršių o tik jį atvaizduoti ir kt.

Custom programming - be abejo, yra ta galimybė, MicroStation Basic kalba, taip pat Visual Basic for Application kartu su automatiniu kodo kūrimu įrašinėjant naudotojo veiksmus, MDL C. Bet man asmeniškai ten visko pakanka, aišku, nėra taip parašyta, kad "pastatas iš šešių piketų", bet yra daug įvairiausių MicroStation manipuliavimo ir modifikavimo funkcijų, duomenų įvedimo būdų, taip pat PowerSurvey kodavimas bei paviršių konstravimas - tai atstoja papildomas paprogrames, tik aš nelabai įsivaizduoju, kaip tą viską galima būtų čia perteikti.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

geocad » 07 Kov 2011, 23:29

Suprantu tave puikiai.
Dėl kodavimo, tai būtent ką paminėjai apie MS kodavimo stilių, viskas tas pats yra Civile.
Manau, kad konkurentai daugmaž seka vienas kito veiksmus, o ir pačios geodezijos poreikiai ir metodai yra visame pasaulyje panašūs, todėl visa programinė įranga stengiasi prisitempti iki tų poreikių.
Įdomu, kiek skirtumų tarp programinės įrangos liks po 10-15 metų?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

xeon » 07 Kov 2011, 23:41

Yra vienas dalykas, dėl kurio mane Civil3D įžeidė ir apgavo - taškai, paviršiai, geometrija, matavimų duomenys - viskas saugoma viduje DWG failo, kuris jau ir mažai apkrautas nėra stabilumo pavyzdys. Vieną liūdną naktį bandžiau daryti gatvės dangos stiprinimo projektą, 700 metrų ilgio, man per nesibaigiančius programos lūžinėjimus to taip ir nepavyko padaryti, nors tai tikrai nėra sunkus darbas ypač naudojant deklaruojamas Civil3D galimybes. Dabar jau girdėjau, kad Civil3D lūžinėja daug mažiau, bet man jau nebeįdomu, labai jau nekokie prisiminimai. Kitas dalykas - taip ir liko mįslė, kaip Civil3D susikurti savo skersinį kelio profilį (tipą). Girdėjau, kad pas Jus įmonėje šį būtiną darbą padarė pats Autodesk'as, nes jei ir mokėti Visual Basic (ja programuojant, atrodo, kuriami skersiniai), tai kaip išbandyti ką priprogramavęs tai tikrai niekas daugiau nežino...

Dar norėjau pabrėžti - šiame forume minima Bentley programa turi MicroStation ir InRoads Survey galimybes, bet pati vadinama Bentley PowerSurvey, todėl kalbėkim apie produktą būtent šiuo vardu, nes būtent jis Lietuvoje yra daugiausiai naudojamas geodezijai ir jį Bentley platina už įkandamą kainą, MicroStation dauguma neįpirktų, o to ir nereikia. Beje, InRoads Survey veikia ir įdiegtas į GeoMAP'ą.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Klausimas vertas milijono??? :)

geocad » 08 Kov 2011, 00:11

Aš pažįstamas tik su Civil 3D 2010.
Paviršiai ir taškai saugomi DWG viduje.
Matavimų duomenys saugomi atskiruose failuose, DB.
Skersiniai, išilginiai profiliai kuriami su pačiu Civil, programuoti nieko nereikia.
Lūžinėjimai yra pakankamai skaudi tema.
Ypač dirbant su didesniais brėžiniais - būna, kad pakimba RIBBON (čia dar nieko), bet būna, kad nei iš šio, nei iš to atsiranda krūva kažkokių klaidų, apie kurias išsamios info kaip ir nėra. Su atitinkama komanda klaidos ištaisomos, bet taip ir lieki nesupratęs, ar kas nors dingo, ar ne, koks tų klaidų pobūdis ir pan. (na, šiaip jau tos klaidos greičiausiai kažkokios šiukšlės, nes vizualiai brėžinys lyg ir nebūna išgadintas). Bet vis tiek nemalonu.
Ganėtinai lėtai dirba su pvz. 20.000 paviršiaus taškų, ypač problematiška, jei būna įjungta "Properties" paletė, kurios funkcija "Auto-hide" dažnai mažiau patyrusiems kiša koją - pažymi krūvą taškų ir paskui gali laukti 5-10min, kol Civil'as atsigauna.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių
cron