Linux dwg formato CAD

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Linux dwg formato CAD

Vaidas. » 12 Geg 2010, 17:32

Vaidas Guogis
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 12 Geg 2010, 17:26

Re: Linux dwg formato CAD

ziablik » 30 Lap 2010, 18:17

Kažkaip dzin.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 29 Lap 2010, 14:32

Re: Linux dwg formato CAD

geocad » 02 Gru 2010, 13:11

Na, naujienos tikrai neblogos, mane sudomino.
Štai čia jau galimybė geodezininkui pereiti prie Linux, nes anksčiau jokios rimtos AutoCAD alternatyvos nebuvo, o tai reiškia, kad nebuvo galima pilnavertiškai naudotis Linux sistema.
Todėl niekada Linux galimybės net nesvarstydavau.

Peržvelgus lyginamąją savybių lentelę aiškėja tokie dalykai (žvelgiu iš asmeninės kasdienybės varpinės):
PLIUSAI:
  • palaikomas AutoCAD 2010 dwg formatas
  • palaikomos standartinės AutoCAD komandos (t.y. jų pavadinimai ir veikimas tokie patys, kaip AutoCAD komandų)
  • galimybė programuoti, bent jau AutoLISP (kas įdomu, paminėta, kad yra "new AutoLISP engine", galbūt Lisp'inės programos veikia greičiau).
MINUSAI:
  • nepalaikomi ECW ir MrSID formato rastrai.
  • produktas yra "žalias", o GeoMap jau pritaikytas geodezininkams. Taigi, visas papildomas funkcijas reikia pirkti arba mokėti už jų programavimą.

Nepaisant šių trūkumų, manau, kad programa turėtų tikti daugeliui paprasčiausio brėžinio braižymo ir redagavimo darbų, iš ko ir susideda 80% geodezininko darbo.
Taigi, alternatyva, arba papildoma galimybė yra tikrai rimta.
Šiaip tai galvoju išbandyti, kai tik įsigysiu naują kompiuterį.
Na, žinoma ir laiko reikia rasti.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Linux dwg formato CAD

xeon » 02 Gru 2010, 15:42

geocad rašė:Štai čia jau galimybė geodezininkui pereiti prie Linux, nes anksčiau jokios rimtos AutoCAD alternatyvos nebuvo, o tai reiškia, kad nebuvo galima pilnavertiškai naudotis Linux sistema.

Jei alternatyva AutoCAD’ui reiškia, kad tas sprendimas turi veikti Linux, tai gal būt, tik nemanau, kad tai yra svarbiausia. Manau, kad alternatyva yra tai, kas atveria kitas, platesnes galimybes, priverčia rimtai susimąstyti, kurią sistemą reikia pasirinkti. Manau, kad tokia alternatyva, yra MicroStation platforma, kurios pagrindu veikia pakankamai nedaug kainuojanti, o mokyklinė versija – platinama nemokamai – MicroStation PowerDraft, o geodezininkams – MicroStation PowerDraft aplinkoje veikiantis sprendimas Bentley PowerSurvey.

geocad rašė: palaikomas AutoCAD 2010 dwg formatas

Palaikomas tiek DWG (iki 2011 versijos), tiek DGN formatas. DGN formatas mažai lietuvoje paplitęs, tačiau norėčiau šiek tiek apie jį papasakoti. Pirmiausia, DGN failas gali tureti daug ne tik PaperSpace (Layout) erdvių, bet ir daug ModelSpace. Atrodytu, kad lyg ir nereikalingas dalykas, tačiau tokiu būdu galima viename faile turėti ir simbolių biblioteką, ir patį projektą (pvz. topografinį planą), kur viename modelyje pakeitus simbolį (pasikeitė reikalavimai), iš karto pagrindiniame projekte pasikeičia visa simbologija. Kiekvienas DGN failas gali turėti skirtingų spalvų foną (DWG fonas yra nustatomas visiems toje darbo vietoje esantiems DWG failams), užpildymus (hatch) galima kurti iš block‘u, ir tie block‘ai gali būti trimačiai simboliai, hatch‘as yra interaktyvus, t.y., keičiant plotą, is karto keičiasi ir užpildymo plotas. Liniju stiliai (tipai) DGN‘e gali būti sukurti tokie, kur linijos stiliaus elementai (pvz. elektros oro linijos rodyklė, kartu su stulpu) yra atvaizduojama tik ant polilinijos, arba 3D polilinijos viršūnių. Galima sukurti tokį linijos stilių, kuriame dalyvautų ir trimačiai objektai (solid‘ai ar trimačiai block‘ai). Failas išsisaugo DWG formatu panaudojus funkciją „Save As“, ir tuos objektus, kurių DWG nepalaiko, MicroStation paverčia tais objektais, kuriuos AutoCAD „mato“ – blokais arba paprastais grafiniais primityvais, o skirtingus modelius MicroStation išeksportuoja atskirais DWG failais. Skirtingi modeliai viename DGN faile kompiuterio nestabdo, nes kiek žinau, DWG su AutoCAD tai daro. DGN‘as išsisaugo automatiškai, t.y. netyčia „nusprogus“ programai, faile liks visas darbas iki paskutinio veiksmo. DGN‘as leidžia kurti jo istoriją, tai reiškia, kad galima atkurti tą failo versiją, kuri buvo prieš pora dienų, ar mėnesių. Atributinę informaciją DGN‘e galima priskirti ne tik block‘ams, bet ir visiems grafiniams primityvams. Šią informaciją nuskaito ESRI ArcGIS, taip pat ir kitos GIS programos.
DGN formatas turi tik dvi versijas - v7 (iki maždaug 1998 m.) ir v8, tokiu būdu v8 DGN yra atidaromas visomis MicroStation (PowerSurvey ar powerDraft) versijomis, kurios yra naudojamos nuo 1998 metų.

geocad rašė: palaikomos standartinės AutoCAD komandos (t.y. jų pavadinimai ir veikimas tokie patys, kaip AutoCAD komandų)

„Standartinės AutoCAD komandos“ kaip tik ir yra tai, kas mane privertė pereiti prie MicroStation. MicroStation (PowerSurvey ir PowerDraft) komandos pasirodo languose (ne komandinėje eilutėje, kur mygtukai tik yra uolus komandinės eilutės pagalbininkas), kur matoma ta pati AutoCAD terminologija, su nedidelėm išimtim, o įvairiuose AutoCAD sprendimuose (ZwCAD, BricsCAD, IntelliCAD ir kt.) ta terminologija dar ir labiau nukrypsta nuo įprastos AutoCAD. Tai leidžia be papildomų patvirtinimų kartoti prieš tai naudotas funkcijas. Atrodytų, nereikšmingas dalykas, bet čia reikia paskaičiuoti, kiek sekundžių užima patvirtinimai ir nesibaigiantys „Escape“ mygtuko spaudinėjimai. Darbas vyksta „viena ranka“, tik reikia patogiai susidėlioti įrankius, tai yra gerokai patogiau, nei AutoCAD „steb-by-step“ (tai, aišku, tik mano nuomonė, bet manau, palaikymo sulauksiu). Dėl sensacingos AutoCAD naujienos „Ribbon“, tai MicroStation yra galimybė naudoti „Position Mapping“ – pasilieku tik juoda (arba balta langą, kur dirbu), priskiriu įrankiu juostas mygtukams QWERTY klaviaturoje, ir visi meniu, paspaudus atitinkamus mygtukus, pasirodo kaip kontekstinis meniu, tokiu būdu iš karto pasirenku reikalinga funkciją, nors nei vieno mygtuko iš karto nesimato. Viena ranka ant klaviatūros, kita – dirba ;). Yra daug MicroStation funkcijų, kurios yra labai naudotinos – pvz. viena iš jų -, jei, kaip foną panaudoju DGN ar DWG, tai komanda „Create Complex Chain“ sukuria aktyviame faile poliliniją, parodžius prikabintame faile objekto pradžią programa suseka prie jo prijungtus objektus ir pagal juos nubraižo naują objektą aktyviame faile.

geocad rašė: galimybė programuoti, bent jau AutoLISP (kas įdomu, paminėta, kad yra "new AutoLISP engine", galbūt Lisp'inės programos veikia greičiau).

Programavimas vyksta MicroStation Basic (atitikmuo – MicroStation Lisp), MVBA – MicroStation Visual Basic for Applications. Čia taip pat veikia automatinis kodo kūrimas – „Macro“. MDL – C kalba kuriami priedai MicroStation. Tai ar pliusai ar minusai, nežinau, programuotojai pasakytų, o tą galima sužinoti, kadangi Lietuvoje yra Bentley programuotojų filialas. Nors keista, bet lietuviai nemažai prisideda prie MicroStation tobulinimo.

geocad rašė: nepalaikomi ECW ir MrSID formato rastrai.

PowerSurvey (MicroStation irgi) ne tik palaiko ECW formatą, bet dar jį ir sukuria, tokiu būdu tai yra alternatyva ne tik AutoCAD, bet ir Raster Design (AutoCAD add-ons‘as skirtas rastrams). MrSid formatą tik palaiko. PowerSurvey nepalyginamai geriau varto rastrinius duomenis. Nauja versija v8i (mano testavimu) laisvai varto 200 vnt standartinių ortofoto vaizdų.

geocad rašė: produktas yra "žalias", o GeoMap jau pritaikytas geodezininkams. Taigi, visas papildomas funkcijas reikia pirkti arba mokėti už jų programavimą.

PowerSurvey ir be papildomo programavimo nėra žalias produktas, yra nors negausiai, bet pakankamai senai naudojamas Lietuvoje (nuo maždaug 1998 metų), turint PowerSurvey galima šią programą naudoti visiems Lietuvoje vykdomiems geodeziniams projektams. Norėčiau paklausti čia esančių, kaip yra su lyginimu GeoMap, nes turiu viena DWG, kur skiriasi rezultatai.... Kaip teko anksčiau tikrinti, tai man buvo įrodyta, kad PowerSurvey lyginimą atlieka correct, tai kodėl skiriasi?

Pinigus tektu mokėti už „tiuningą“ – lietuviški langai, ir arkliui suprantami mygtukai ir tt.
Pabandykite! http://www.bentley.com galima atsisiųsti MicroStation Demo versiją - http://www.bentley.com/en-US/Promo/High ... nloads.htm , nepalūžkite skaitydami instaliavimo instrukcijas, manau, pastangos atsipirks. Jei ką, rašykite čia, pabendrausim asmeniškai.
Paskutinį kartą redagavo xeon 05 Gru 2010, 15:20. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Linux dwg formato CAD

geocad » 02 Gru 2010, 17:17

Kalbėdamas apie alternatyvas, pirmiausiai turėjau omenyje kainą ir poreikius. Su tuo pačiu AutoCAD'u šiandien geodezininkas išnaudoja labai nedaug jo galimybių. Todėl aš, pvz. tiesiog norėjau pabrėžti, kad nedidelėje įmonėje galima palyginti pigiai sukurti naują darbo vietą, kur investicijos būtų tik į kompiuterį ir CAD programą. Idealus variantas - kai kompiuteris naudojamas ne visą darbo dieną ir pirkti brangią įrangą neapsimoka.
Pavyzdys: kalbant apie toponuotraukas, pagrindinė GeoMap funkcija yra piketų paklojimas, atitinkamų sutartinių ženklų sudėjimas ir pradinis abriso braižymas. Visą kitą redagavimą galima atlikti žaliu AutoCAD, be jokių papildomų funkcijų. Nekalbu apie darbo našumą. Čia atskiras diskusijų objektas.

Tai, kas parašyta apie DGN, mane sudomino, ypač versijavimas. Šitos ypatybės nežinojau.
Sutartinių simbolių laikymą pačiame faile laikau nelabai tinkamu dalyku. Ar tokius simbolius, išsaugotus pačiame brėžinyje bus galima vienu ypu pakeisti į kitokius?
Na, nuojauta sako, kad tai turėtų būti įmanoma. :)
AutoCAD'e tiesiog permeti objektus į norimų standartų brėžinį ir jis paveldi visas aktyvaus brėžinio savybes.

Standartines AutoCAD komandas pabrėžiau tik todėl, kad jei turi daug seno AutoCAD programinio kodo, pvz. AutoLISP ar VBA, tai norint pritaikyti jį kitam produktui tektų labai daug padirbėti.
Komandų pavadinimų, parametrų atitikimas žymiai palengvina perėjimą iš AutoCAD į, pvz. BricsCAD, Cadopia IntelliCAD ir pan.

Dėl sensacingos AutoCAD naujienos „Ribbon“, tai MicroStation yra galimybė naudoti „Position Mapping“ – pasilieku tik juoda (arba balta langą, kur dirbu), priskiriu įrankiu juostas mygtukams QWERTY klaviaturoje,...

Position Mapping turėtų būti įdomus dalykas. Dirbant AutoCAD'u vis vien vieną ranką ant klaviatūros laikai, todėl MS turėtum išlošti daugiau erdvės.

Įdomu, kiek laiko užtruktų perdaryti AutoCAD Lisp ir VBA programas į MS programas? Neteko bandyti?

Klausimas pvz. toks: kaip atlikti su MicroStation brėžinio patikrą, kad brėžinys atitiktų įvairių rajonų savivaldybėse naudojamą UAB "Infoeros" taip vadinamą "CAD standartą"?
Įtariu, kad keblus reikalas, ne veltui tą standartą į kabutes paėmiau.
Pvz. teko girdėti, kad kolegos turėjo rimtų problemų Šiauliuose, kur net pačios Infoeros patikrinti brėžiniai nepraeidavo jų pačių programos kontrolės, ką ir kalbėti apie svetimą programinę įrangą.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Linux dwg formato CAD

xeon » 02 Gru 2010, 17:59

geocad rašė: Pavyzdys: kalbant apie toponuotraukas, pagrindinė GeoMap funkcija yra piketų paklojimas, atitinkamų sutartinių ženklų sudėjimas ir pradinis abriso braižymas. Visą kitą redagavimą galima atlikti žaliu AutoCAD, be jokių papildomų funkcijų. Nekalbu apie darbo našumą. Čia atskiras diskusijų objektas.

PowerSurvey matavimai vyksta ne tik piketais, bet ir linijomis, kurios gali būti trimatės. Abriso braižymas atpuola (bent jau man taip pasirodė), nes vietoje kitaip vertinu objektus. Importavus “Survey Data” reikia tik vietomis pataisyti neteisingai sujungtas linijas – dviem būdais: arba keičiant kodus, arba tiesiog nubraižyti. Sutartiniai ženklai, aišku, sudedami automatiškai, kaip ir linijų stiliai.

geocad rašė: Tai, kas parašyta apie DGN, mane sudomino, ypač versijavimas. Šitos ypatybės nežinojau.
Sutartinių simbolių laikymą pačiame faile laikau nelabai tinkamu dalyku. Ar tokius simbolius, išsaugotus pačiame brėžinyje bus galima vienu ypu pakeisti į kitokius?

Taip, galima. Praktikoje simbolių bibliotekos (blokai ir linijų stiliai) yra saugomi tam skirtame kataloge. Čia galima dar ir kitaip dirbti – į atitinkamą WorkSpace katalogą padedu bet kokį DWG failą, kuris buvo kurtas remiantis GKTR, su MS išsaugotą į DGN, ir visuose naujuose failuose atsiranda visi reikalingi objektai, pvz., kokie buvo panaudoti kuriant GKTR standartą atitinkantį DWG failą.

geocad rašė: Komandų pavadinimų, parametrų atitikimas žymiai palengvina perėjimą iš AutoCAD į, pvz. BricsCAD, Cadopia IntelliCAD ir pan.

Komandos, kaip rašiau, vadinasi beveik taip pat, tiesiog jos yra matomos iš karto visos, atsiradusiame lange. Be to, galima įjungti ir AutoCAD komandas, Key-in lange rašant prefiksą, kurio dabar neprisimenu. AutoCAD‘e gi reikia komandinėj elutėj rašyti sutrumpinimus, kad išsikviesti reikalingą būdą kurti, nu, kad ir apskritimą (Tangent Tangent Radius).

geocad rašė: Įdomu, kiek laiko užtruktų perdaryti AutoCAD Lisp ir VBA programas į MS programas? Neteko bandyti?

Yra toks įdomus dalykas, kad labai daug Lispų tiesiog nereiketų perdarinėti (ypač PowerSurvey), nes yra tam funkcijos (šlaitai, koordinačių tinklelis, dar keletas.. čia reiktų paieškoti specialiai tam skiriant laiko), o taip imti ir konvertuoti nelabai pavyktų, nebent C lygyje.

geocad rašė: Klausimas pvz. toks: kaip atlikti su MicroStation brėžinio patikrą, kad brėžinys atitiktų įvairių rajonų savivaldybėse naudojamą UAB "Infoeros" taip vadinamą "CAD standartą"?

Standards Checker – tokia funkcija yra, veiktų grafinėj platformoj, manau, ne tik klaidas parodytų, bet ir ištaisytų kas įmanoma, bet aš nebandžiau, nes turiu žiaurų nusistatymą prieš "CAD standartą", mano manymu, blogesnės idėjos negalima buvo pateikti. Aišku, niekada nevėlu pabandyti, ką išsiaiškinsiu tai duosiu žinoti. Kiek mačiau, yra pasirenkamos bibliotekos, ir tada paleidžiama funkcija – tikrina linijų stilius, sluoksnius, blokų pavadinimus ir tt.
Paskutinį kartą redagavo xeon 05 Gru 2010, 15:22. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Linux dwg formato CAD

TomasGPS » 03 Gru 2010, 00:06

Daug metų praėjo kol kažkas pradėjo siulyti Linux versija braižymui... Bet dar manau ne vieneri metai praeis kol viskas susidės į savo vietas. :roll:
Idomu, kaip gi duomenų importavimas tada vyksta? Koks prijungimas tacheometro ar GPS'o prie to Linux sistemos? Juk tada nelieka prasmės jei vis tiek prie Windows'ų reikia grižti kad duomenis nukrauti... USB tai aišku palaikys, tik va kaip su draiveriais, kaip su pajungimu geodezinės įrangos? :?

Dėl sensacingos AutoCAD naujienos „Ribbon“, tai MicroStation yra galimybė naudoti „Position Mapping“ – pasilieku tik juoda (arba balta langą, kur dirbu), priskiriu įrankiu juostas mygtukams QWERTY klaviaturoje,...

Mano asmenine nuomonė: niekam tikusi sensacija tie "riebalai slidūs".... :x Jei kito būdo irankų susidėti nėra - manes tai tikrai nesudomintų....
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Linux dwg formato CAD

Vaidas. » 03 Gru 2010, 09:39

galimybė programuoti, bent jau AutoLISP (kas įdomu, paminėta, kad yra "new AutoLISP engine", galbūt Lisp'inės programos veikia greičiau).

Lisp bandžiau įvairius 10000 operacijų ciklus, greičiau veikė iki 3 kartų. Žinoma, nuo kompiuterio ir programų versijų taip pat priklauso.
Dėl kitų programavimo galimybių - artimiausiu metu žadamas BRX palaikymas (ARX analogas).

Juk tada nelieka prasmės jei vis tiek prie Windows'ų reikia grižti kad duomenis nukrauti...

Servisinės programos turėtų pasileisti per Wine, bet nebandęs ar susišneka su prietaisu, tvirtinti negaliu.
Vaidas Guogis
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 12 Geg 2010, 17:26

Re: Linux dwg formato CAD

xeon » 03 Gru 2010, 13:19

TomasGPS rašė:Daug metų praėjo kol kažkas pradėjo siulyti Linux versija braižymui... Bet dar manau ne vieneri metai praeis kol viskas susidės į savo vietas. :roll:
Idomu, kaip gi duomenų importavimas tada vyksta? Koks prijungimas tacheometro ar GPS'o prie to Linux sistemos? Juk tada nelieka prasmės jei vis tiek prie Windows'ų reikia grižti kad duomenis nukrauti... USB tai aišku palaikys, tik va kaip su draiveriais, kaip su pajungimu geodezinės įrangos? :?

Dėl sensacingos AutoCAD naujienos „Ribbon“, tai MicroStation yra galimybė naudoti „Position Mapping“ – pasilieku tik juoda (arba balta langą, kur dirbu), priskiriu įrankiu juostas mygtukams QWERTY klaviaturoje,...

Mano asmenine nuomonė: niekam tikusi sensacija tie "riebalai slidūs".... :x Jei kito būdo irankų susidėti nėra - manes tai tikrai nesudomintų....

Tiek "Ribbon", tiek ir "Position Mapping" nėra tokie dalykai, kurie galėtų kaip nors papirkti profesionalą. Svarbiau tai, ką apskritai siūlo programinė įranga, o MicroStation privalumų prieš AutoCAD aiškinimas reikalą suprantančiam žmogui paprastai užtrunka pora gerų darbo dienų, pradedant nuo paprastų funkcijų testavimo, iki išaiškinimo naudos tų funkcijų, kurių AutoCAD nesiūlo. Čia turiu omeny tik grafinės platformos privalumus, o kas naudoja geodezijai skirtus Bentley sprendimus, tas gerai žino, ant kiek viskas vyksta patogiau, teisingiau ir greičiau. PowerSurvey tai yra supigintas ir sujungtas į vieną PowerDraft (MicroStation) ir InRoads sprendimas, o InRoads veikia taip pat ir AutoCAD, bet ne BricsCAD (juo labiau Linux) aplinkoje. Nežinau, kas pasiryžtų InRoad'o ARX perdarinėti į BRX ....
Paskutinį kartą redagavo xeon 05 Gru 2010, 15:23. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 28 Lap 2010, 00:34

Re: Linux dwg formato CAD

Vaidas. » 03 Gru 2010, 13:32

Kodas: Pasirinkti visus
ARX perdarinėti į BRX

Jeigu jau yra >100 perkompiliuotų aplikacijų, tai tikriausiai didelio ryžto tam nereikia :)
Vaidas Guogis
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 12 Geg 2010, 17:26

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 19 svečių