GKTR reglamentas.

Visi klausimai susiję su naudojama programine įranga

Ar reikalingas standartizuotas duomenų kaupimas savivaldybėse?

Taip
55
90%
Ne
6
10%
Neturiu nuomonės
0
Balsų nėra
 
Viso balsų : 61

Re: Naudojama programinė įranga

Dainius » 24 Bir 2009, 20:51

geocad rašė:Kad eksportuoti gali, tai gerai. O kokia programa (GeoMap, Autodesk Map alternatyva) dirbti su DWG failu, kad jame esantiems objektams būtų galima prisegti atributinę informaciją? Ir, žinoma, tai turėtų būti ne demo versija, o įkandama arba nemokama programa.


Čia ir yra problema, kad tą atributinę informaciją galima pamatyt bei sukurt tik su autodesk Map produktais. Net kiti autodesko produktai nemato tos info. Aš sutinku, kad atliktas didžiulis darbas kuriant tokį produktą kaip GeoMAP. Ir jis visai neblogas. Tačiau !!!! reikalaut pateikinėt duomenis savivaldybems formatu, kurį galima sukurti vieno gamintojo softu, čia jau kvepia ne visai gražiais dalykais. Juk yra pakankamai formatų, kuriais galima labai paparastai apsikeitinėt duomenim ir kuriuos palaiko daugumas softų. Ir kiek teko diskutuot su "valdžios" atstovais, nelabai teigiamai yra vertinamos tokios tendencijos. Reik tikėtis bus priimtas naujas geodezijos įstatymas, po to reglamentas ir viskas daugiau mažiau stos į savo vietas. Nei prieš vieną programą neturiu nieko, bet kodėl esu verčiamas dirbt su viena programa, nors man labiau priimtina dirbt su kita? :) Kas man galėtų atsakyt į šį klausimą? :) Ir kodėl savivaldybės garsiai skelbia, kad naudojasi standartu, parengtu pagal galiojančius GKTR, o tas standartas, net arti negulėjo prie GKTR. Nu neradau aš, kiek bevarčiau, linijų tipų pavadinimais "VANDENT", "DUJOS" ir tt. Ir dar. Skaitant CAD pagal GKTR nežinau kurią versiją :) pastebėjau nuorodą į InGIS. Būtų viskas OK, jei InGIS'as būtų skirtas stambiam masteliui..... deja. Vat ir gyvenam bananų šaly :)

Tai va, užduosiu ir aš klausimą :) kuris dar šiame forume minimas programinis produktas nedirba su plotais? ir nekuria kompleksinių linijų? (konkrečiai geležinkelio sutartinis ženklas, tvoros kai kurios, 10kV ir 0,4kV orinė elektros LINIJA :)

Tai va pabūsiu tautos priešu ir pakritikuosiu autocada :)
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: Naudojama programinė įranga

geocad » 25 Bir 2009, 00:38

Tai va pabūsiu tautos priešu ir pakritikuosiu autocada

Nei tu tautos priešas, nei ką.
Niekam čia tas standartas nėra labai prie širdies - tikrai nemažai laiko sugaištam, kol paruošiam brėžinius pagal tuos reikalavimus, o standartas nėra išbaigtas, daug ko trūksta. Bet nors kažkas yra padaryta, o tu atvažiuok į Kauno rajoną ir pabandyk susirasti kokią nors skaitmeninę medžiagą, va tada ir sužinosi, ką tai reiškia, kai net kompiuterio savivaldybėje nėra, kuriame būtų galima kažką pasižiūrėti.
Na, investavo kažkiek tos savivaldybės į programinę įrangą, kaups medžiagą, atitinkančią bent kažkokį standartą, o jei bus kažkas sugalvota valstybiniu lygiu, tada viską urmu permes į naują sistemą. Na, bet čia bus dar negreitai... :)
Pernai žadėjau organizuoti Kauno geodezininkus patiems įsigyti Infoeros sistemą ir kaupti Kauno rajono medžiagą, tačiau Kauno plane mane patikino, kad per mėnesį ar du viskas išsispręs ir Kauno rajono duomenis perims tvarkyti jie. Kaip matome, po daugiau kaip metų laiko nepadaryta absoliučiai nieko (arba mums nieko nesako). Tai jeigu reikia kokios medžiagos, tai siuntinėju emailus visiems arba telefonu ieškau... Ir taip visi Kauno geodezininkai...
Va tokia tvarkelė.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Naudojama programinė įranga

TomasGPS » 25 Bir 2009, 08:34

Sistema veikia....
Ką čia pridursi. Bet ir aš esu prieš tokį visišką standartizavimą (turiu omenu tik pririšima prie vieno produkto formato) arba tiksliau "nusipirkimą" produkto, kuris priima tik vieną formatą. Šiais bananų laikais kiekviena programa turi programavimo interfeisą ir galėtų priimti bet kokį tekstinį formatą iš kitų, ir nebūtinai reikalauti tik SHP, DWG arba DGN formato. Standartas turi būti toks, kad galima pateikti bet kokiu formatu, o programa pati maksimaliai importuos duomenis.
Kodėl privaloma pirkti tik tą produktą, kad galėtų pateikti V.Į.-ei *** formatu?? Nu apsiimsi kitu darbu, kitame rajone ar kitoje įstaigoje, o tie prašys jau ne to, o visai kito formato? Ir ką, vėl pirk kitą programą...?
Atėjo laikai, kai vos tik gimęs - jau būsimas klientas. Tik pirk, pirk, pirk ir dar kartą pirk... Visur tik reklamos, reklamos arba reikalavimai. Visus masiškai pasodino ant pirkimo "adatos". Nu vat ir nupirksim kiekvienas tas atskiras programas, ir visi mūsų pinigai išeis į kitas šalis...
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Naudojama programinė įranga

Vaidas » 25 Bir 2009, 08:53

DXF formatas sukurtas pasikeitimui duomenimis, tik kažkodėl tai pamirštama kuriant standartus pagal kažkurią programą ar rašant sąlygas konkursams.
Myliu Lispą
Pradedantysis
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 11 Bir 2009, 17:32

Re: Naudojama programinė įranga

geocad » 25 Bir 2009, 08:56

Tai kas padarys tuos standartus, jeigu niekas jų nedaro? Juk tai toks "milžiniškas" darbas, kad jį reikia dirbti suplanuotai, o tai užtruks... Lietuvos sąlygomis dar 100-ą metų.
Man, kaip geodezininkui gamybininkui, svarbiausia yra ne tai, kokiu formatu pateikti medžiagą savivaldybei, o kad galėčiau gauti iš jos bent kokius duomenis - ypač apie požeminę dalį. Tik tas, kuris nežino, kiek neapmokamo darbo reikia įdėti, kad susirinktum visą reikiamą medžiagą, gali prieštarauti šiai idėjai.
Iki universalių standartų Lietuvai oi dar kaip toli...
Kažkas, girdėjau, yra daroma, tačiau apie naują GKTR kalbama jau apie porą metų ir dar, turbūt, tiek pat teks laukti.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Naudojama programinė įranga

TomasGPS » 25 Bir 2009, 09:20

DXF formatas nėra geras, kadangi buvo daug kartų, kai jame informacija prapuldavo. Perdaug sudetingas aprašyti kiekvienai programai. Tik AutoCAD ją gerai skaito...
Tiesa pasakius, toks dažnas standarto keitimas rodo visišką netobulumą ir neapgalvojimą sistemos.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Naudojama programinė įranga

Remyga » 25 Bir 2009, 09:49

Parašysiu ir aš, savivaldybėms šis standartas buvo pasiūlytas kaip vienintelis Lietuvoje galiojančio GKTR (reglamento) atitikmuo, kitkuo pasiremti buvo nepriimtina. Na apie naująjį standartą aš jau girdžiu nuo 2004-ųjų kada ir turėjo būti pakeistas/papildytas GKTR-2000... Jau kokie trys metai kaip projektas guli NZT kiek klausiau Sauliaus Urbono tiek jis mane patikindavo, kad priiminėjami susiję teisės aktai ir kad techninis reglamentas bus tik kaip priedas prie naujai ruošiamos geodezijos kartografijos įstatymo redakcijos. O naujasis standartas buvo ruošiamas su Vilniaus Plano (Žilvino Stankevičiaus) pagalba. Su juo galima susipažinti: http://www.nzt.lt/index.php?id=192

O Andrius teisingai pastebėjo, mano nuomone geriau savivaldybės kaupia duomenis standartizuotus nei jokių nekaupia ir jokiais nesidalina, nes permest visus duomenis iš vieno standarto į kitą bus galima automatiškai ir tai yra tik techninis klausimas. Savivaldybėse buvo akcentuojama, kad į standartą būtų žiūrima kaip į pastoviai atsinaujinantį dokumentą ir yra prašoma rinkti geodezininkų pasiūlymus jo pakeitimams ir pasiūlymus struktūrizuojant atnaujinti savivaldybėse naudojamą CAD pagal GKTR standartą.
Remigijus, UAB InfoEra
Inžinerinių IT Projektų vadovas, 8656-10089
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 27 Geg 2009, 08:23
Miestas: Kaunas

Re: Naudojama programinė įranga

c-gis » 25 Bir 2009, 10:09

Apskritai yra įmanoma kaupti ir nestandartizuotus duomenis, tik reikia tuom normaliai užsiimti. O šis standartas yra toks, kad tikrai geriau jokio - per prievarta yra verčiama kurti blogus, nelogiškus, duomenis. Ir neišeis taip jau iš karto automatiškai pereiti iš šio standarto, į kažkokį kitą, logiškesnį, o reikės daug rankinio darbelio įdėti. Kita vertus, geodezininkui vadas yra ne kokia nors savivaldybė, o užsakovas. Todėl užsakovas, ir tik užsakovas, turėtų galėti kažko reikalauti iš geodezininko, priimti darbą ar nepriimti. Savivaldybė, primesdama kažkokias taisykles, tiesiog piknaudžiauja savo padėtimi, o tai dar ir įstatymams prieštarauja.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 10 Bir 2009, 19:19

Re: Naudojama programinė įranga

Remyga » 25 Bir 2009, 10:45

Citata iš Geodezijos kartografijos įstatymo apie savivaldybes ir jų kompetencijas:

11 straipsnis. Apskrities viršininko ir savivaldybių vykdomųjų institucijų kompetencija geodezijos ir topografijos srityje
...
2. Savivaldybių vykdomųjų institucijų kompetencija geodezijos ir topografijos srityje:
1) patikėjimo teise valdo, naudoja valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą, kurį sudaro savivaldybės teritorijos 1:500–1:5000 mastelio topografiniai planai, georeferencinių duomenų bazės bei geodeziniai tinklai, ir šiuo turtu disponuoja;
2) sprendžia geodezinės, topografinės medžiagos atnaujinimo (M 1:500–1:5000), naudojimo, geodezinių tinklų sutankinimo ir geodezinių ženklų apsaugos savivaldybės teritorijoje klausimus;
...
4) vadovaudamosi georeferencinių duomenų bazių specifikacijomis, nustato savivaldybių teritorijų duomenų bazių turinį bei naudojimosi sąlygas fiziniams ir juridiniams asmenims, nepažeidžiant autorių teisių į duomenų bazes;
5) Vyriausybės nustatyta tvarka bei vadovaudamosi šiuo įstatymu pagal savo kompetenciją atlieka geodezinės ir topografinės veiklos savivaldybės teritorijoje priežiūrą;
...

Šaltinis: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=290759

P.S. administratoriui gal reiktų šią užsimezgusią diskusiją perkelti į kitą skyrių nes čia nukrypome nuo balsavimo ...
Remigijus, UAB InfoEra
Inžinerinių IT Projektų vadovas, 8656-10089
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 27 Geg 2009, 08:23
Miestas: Kaunas

GKTR reglamentas.

admin » 25 Bir 2009, 11:07

Perkeliu čia diskusijas susijusias su GKTR.
+ sukūriau apklausą šia tema.
Site Admin
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 04 Geg 2009, 01:53

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių