GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 09 Bir 2009, 13:52

Kažkaip jokios informacijos nesigirdi apie konkrečius trūkumus/privalumus, tik buvo diskusijų lenta kur kas ką naudoją, tačiau irgi nepaminėjo net savo privalumų.
Išreiškite savo turimų geodezinių prietaisų trūkumus ir privalumus (tik be įniršio)... ;)
Tokia tema gali padėti nežinantiems, o žinantiems pasidalinti savo patirtimi. Kokia labiausiai funkcija reikalinga tiek GPS imtuve ar el. tacheometre (žinoma be pagrindinių - matavimas :lol: )
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

geocad » 09 Bir 2009, 16:34

TomasGPS rašė:Kažkaip jokios informacijos nesigirdi apie konkrečius trūkumus/privalumus, tik buvo diskusijų lenta kur kas ką naudoją, tačiau irgi nepaminėjo net savo privalumų.
Išreiškite savo turimų geodezinių prietaisų trūkumus ir privalumus (tik be įniršio)... ;)
Tokia tema gali padėti nežinantiems, o žinantiems pasidalinti savo patirtimi. Kokia labiausiai funkcija reikalinga tiek GPS imtuve ar el. tacheometre (žinoma be pagrindinių - matavimas :lol: )

Šiaip matai, galvoju, kad forume gana sudėtinga pateikti smulkesnę info apie instrumentų apžvalgas.
Esu parašęs dvi apžvalgas instrumentų, kuriais pats naudojausi. Jei nori, parašyk savo, arba paprašyk pažįstamų - galėsiu įdėti, man pačiam būtų įdomu apie kitus instrumentus paskaityti.
Sokkia SET530RK apžvalga
Trimble 3603DR apžvalga
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 12 Bir 2009, 20:33

Kažkada turėjau reikalų su Geodimeter 600 tacheometru. Prietaisas prieš dešimt metų buvo super. Daug privalumų, robotizuotas, galima pasirašyti savo programą ir t.t. Aktyvios prizmės sekimas - atrodė kažkas nerealaus. Tik va kadangi nenaudojau kasdien, valdymas pasirodė gana sudėtingas, tačiau tai nėra pats didžiausias jo minusas. Didžiausias minusas yra jo vidinė baterija, kurią reikia keisti kas 2 ar 3 metus, ir tas keitimas nėra pigus. Galima pakeisti ją ir pačiam, tačiau programiškai įrašyta, kad baterija turi būti pakeista ir prietaisas nuolatos primena apie tai laikui atėjus, todėl keitimas gali būti atliekamas tik servise.
Žiūrint šiom dienom, kelia pagarbą, tačiau skaitau tikrai pasenusį... Juk jau jam daugiau nei 10 metų...
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 19 Bir 2009, 00:50

Kiekvienas gamintojas prikuria ką nors savo. Dėl tos vidinės baterijos, man tai įdomiau kas tas švedas, kuris taip sugalvojo. Išeitis yra ir nieko nekainuoja: jei instrumente nustatai laikrodį 100 metų atgal, tai tas pranešimas, man pvz., per ~10 metų nei karto nepasirodė ;) Šiandien dėl tokių gamintojų veiksmų, manau ir iki teisminių ginčų būtų galima prieit.
Senesni prietaisai turi turi tik vieną minusą - tai, kad tuomet kai juos gamino nebuvo be prizminių lazerių bent iki ~ 200 m. Kadangi aš jais nelabai pasitikiu, tai man jis ne pirmos būtinybės yr, bet jei yr tai nemaišo.
O dėl visų kitų pastabų tai nesutikčiau, klasika tiesiog nesensta. O jei programas instrumente PATS geras pasirašai, tai valdymas tiesiog idealus. Dėl matavimo greičio, tai aš manau ir šiandien būtų sunku rasti kitą instrumentą patikimiau ir greičiau tai darantį, nebent paskutiniausi modeliai, kurių kainą atstovai kartais bijo net ištart.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 19 Bir 2009, 08:17

Klasika yra klasika, tačiau nauji prietaisau jau senai paskandino savo privalumais senus...Čia tas pats kas senas automobilis, kuris neturi visokių naujausių pribombasų... ;)

Visokie bluetooth'ai, patogus meniu, naujos galimybės, internetas ir t.t. Tikrai senas geodimetras neprilygsta naujiems prietaisams. Va Leica neseniai išleido naują tacheometrą, kurio sukimosi greitis neįtikėtinas. Be to yra robotizuotas tacheometras, kuris turi tokių privalumų, kad joks senas Geodimeter tacheometras neturi: sujungimas su GPS, nereikia baterijos reflektoriau.
Vienas žmogelis bandė aiškinti, kad aktyvios prizmės (su baterija) robotizuoti tacheometrai geriau nei pasyvios. Bandėm tai paneigti, ir sėkmingai. Jis bandė kišti visokius atšvaistus, šalia važinėjo daug automobilių, sunkvežinių - prietaisas nekreipė į juos jokio dėmesio ir susidorojo su užduotimi ne kąblogiau nei su aktyvios prizmės robotizuotu tacheometru.

Naujas daiktas visada geriau, tik va vienas pagrindinis trūkumas - daugiau mikroschemų, daugiau jautrių dalių - daugiau galimybių kad reaguos jautriau į išorinius veiksnius, sunkiau suvokti kame problema, kai neveikia. Šiais laikas gi niekas neieško sugedusios dalies mikroschemoje - keičia iškarto visą, nes laikas brangiau...
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 22 Bir 2009, 02:59

Nieko nauji "nepaskandino..." Leicos ir kiti nauji instrumentai iš esmės turi du pagrindinius privalumus prieš seną Geodimetrą - tai neužveržiami micrometriniai sraigtai ir beprizmis lazeris, bei vieną didelį minusą - tai kainą. Daugiau, pagal kasdieninius darbus - matavimus, kuriuos atlieka spėju ~ 80% kolegų, jokių esminių privalumų mano supratimu neturi, nebent kam nors reikia "visokių naujausių pribombasų". Ir lyginti reiktų vienodos klasės prietaisus, nes kas dėl robotų, tai paprastiems darbams abejoju ar man, kas įrodytų jų privalumus žinant roboto kainą, jau geriau už tuos pinigus GNSS imtuvas + paprastas, mažas ir kuo lengvesnis tacheometras, tinka ir gerieji Leicos modeliai ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 22 Bir 2009, 09:15

Ka: rašė:Nieko nauji "nepaskandino..." Leicos ir kiti nauji instrumentai iš esmės turi du pagrindinius privalumus prieš seną Geodimetrą - tai neužveržiami micrometriniai sraigtai ir beprizmis lazeris, bei vieną didelį minusą - tai kainą. Daugiau, pagal kasdieninius darbus - matavimus, kuriuos atlieka spėju ~ 80% kolegų, jokių esminių privalumų mano supratimu neturi, nebent kam nors reikia "visokių naujausių pribombasų". Ir lyginti reiktų vienodos klasės prietaisus, nes kas dėl robotų, tai paprastiems darbams abejoju ar man, kas įrodytų jų privalumus žinant roboto kainą, jau geriau už tuos pinigus GNSS imtuvas + paprastas, mažas ir kuo lengvesnis tacheometras, tinka ir gerieji Leicos modeliai ;)

Na čia nemanau kad taip mažai skirtumų:
*Neturi vidinės baterijos - nėra papildomo pinigų švaistymo
*Begaliniai mikrometriniai sraigtai
*Bluetooth įrenginys
*Duomenų nukrovimas su Windows programa
*Didelis duomenų nukrovimo greitis
*Gali turėti lazerį virš 400 m arba virš 1 km su didelius tikslumu
*Duomenų kaupimas ištraukiamoje kortelėje, priima net 8 GB korteles - užtektų daugiau nei vienam matininko gyvenimui duomenis kaupti
*Rodomas žemėlapis su išmatuotais taškais
*Galima įkrauti/nukrauti tiesiogiai į DXF formatą
*Baterijos laiko iki 20 valandų
*Turi daugybę patogių programų, nereikia valandas sėdėti ir programuoti, o dar prieš tai reikia išmokti programuoti
*Tiesioginis duomenų apsikeitimas su GPS imtuvu
*Galimybė nusipirkti tik GPS anteną ir padaryti SmartStation : TPS su GPS
*Turi greitus mygtukus, be atsitraukimo nuo okuliaro galima matuoti, sutikit kad tai pagreitina darbą
*Niekas nedraudžia matuoti topografinių elementų esančių arti prietaiso su lazeriu (manau kiekvienas tam sugaišta daug laiko kad nutaikyti į prizmę)[
*Linijų, plotų braižymas ekrane
*Plotų ir tūrių skaičiavimas neišvykstant į ofisą
*Turi Long Range metodą, su kuriuo galima išmatuoti atstumą su prizme virš 10 km...
*Prietaisas sveria tik apie 5 kg
*Dėžė yra lengva ir kompaktiška
*Baterijos pasikrauna per 2 valandas
*Pakrovėjas turi baterijos iškrovimo f-ją (prailgina naudojimo laikotarpį)
*Patogi klaviatūra, nėra ASCII kodų programavimo
ir t.t.....

Dar galiu tęsti ir tęsti šitą sąrašą. Tad abejoju kad bent kažkiek turi iš minėtų privalumų Geodimeter... Norėčiau paklausti, ką gi tas GDM turi, o Leica - neturi?

Šnekant apie robotizuotus prietaisus, galiu pasakyti poreikis tuoj pat išaugtų, kai reikės dviem matininkams mokėti didelius atlyginimus. O roboto naudojimą paprastiems darbams tikrai galėčiau įrodyti, tik va vienas minusas dažniausiai lieka - saugumas. Na pas mus ko gero tai greitai neatsitiks, nes pagal atlyginimus ritames atgal.
Robotizuotus prietaisus mėgsta naudoti Anglijoje, kadangi ten vieno matininko metinis atlyginimas, tai ta pati robotizuoto prietaiso kaina, tad akivaizdu, kad pigiau pirkti robotizuotą ir samdyti paprastą matininko asistentą ir mokėti mažai.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Dainius » 22 Bir 2009, 16:12

Paantrinsiu Tomui. Ne reklama, o patirtis.Geri prietaisai. Lygint aš turiu su kuo :) Žiauriai patiko duomenu nukrovimas is CF kortos. Nezinau ar kituose Leica modeliuose tas yra, bet maniškėj yra, tai žiauriai smagu. Nesiskundžiu ir Topcon. Didelis privalumas: stirus matavimo spindulys i prizme. Jau gerai reik pasislėpt, kad topkoniukas nepaimtų. O šiaip tai kaip sakė vienas žmogus: "texnika v rukax dikaria - grudo železa" :) Topcon minusas: biški kreivas žaliu duomenų formatas. Bet ikandamas :) ir jungtis per COM porta: ne visuose nesiojamuose yra. Bet išsprendziama lb paprastai su irenginuku, kurio kaina kazkur 30-40 lietuviškų. Gerb. Vygantas gal nesupyks už kritiką. Topcon HYPER, na, lygint neturiu su kuo, bet man patinka. Gal kiek sunkokas, ir blogai išbalansuotas: masės centras aukstai, tai pasimakalavus diena, vakare jauti kad rankas turi :) Nezinau, kodėl, bet man vistiek smagiau su totalke matuot. Aišku, ne laukus plikus. :)
Paskutinį kartą redagavo Dainius 10 Lie 2009, 16:20. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 22 Bir 2009, 16:52

Tomai, tikrai dėl manęs nereikėjo tiek privalumų prirašyti. Aš tiesiog bandau pasakyti, kad mano senukas matavimo greičiu, pramušimu, valdymu ir t.t. vis dar niekuo ne nusileidžia daugelį naujų instrumentų. Todėl jei kas renkasi ką pirkti ir žiūrint iš ekonominės naudos, tai aš pirma ieškočiau gero senuko, o tik paskui į naujus žiūrėčiau, čia kaip su mašina: arba naujas Renault arba senukas BMW, bet kas kam patinka ;).
Dainiui, o ką ten balansuoti arba viskas galvoje - imtuve arba kabeliai ir lengviau rankai.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 23 Bir 2009, 09:17

Sutinku, GDM galima priskirti prie BMW, bet ne visa kita...
Tačiau ir senas BMW gali jau greitai subyrėti jei netinkamai prižiūrimas.... ;)
Klausimas kyla, ar prieš tai naudojęs savininkas gerai jį prižiūrėjo.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių
cron