GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 17 Spa 2012, 02:19

TomasGPS rašė:Cia vienas is didziausiu minusu geodimetro. Ir apskritai jau paseno moralishkai ir technishkai. Va tik kokybe buvo nebloga...
Jokio minuso dar neradau. Nei morališkai nei techniškai nepaseno, kampus ir atstumus matuoja taip pat. Absoliučią daugumą naujų tacheometrų (išskyrus flagmanus) matavimų greitumu, patogumu, patikimu vis dar galiu aplenkti.
Todėl nėra būtina kolegoms kabinti makaronus. Nors ką čia padarysi? Juk tai jūsų pasirašomo brendo metodas ir stilius ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Gerardas » 17 Spa 2012, 11:45

Ka: rašė:
Gerardas rašė:ankščiau ar vėliau vidinės baterijos išsikraus, ko pasekoje instrumentas nebus tinkamas eksploatacijai.
Tikriausiai, dar palauksim, gal dar 10 praeis.
Tai, kad tik tikriausiai.
Ka: rašė:
Gerardas rašė:Taigi, rekomenduoju apsilankyti remonto centre ir bent jau išsisaugoti konstantas ir unikalų prietaiso failą.
Po tiek metų naudojimo man tikriausiai geriau naudota bet Vokietijoj sutvarkytą, su garantija ir už protingą kainą Geodimetrą nusipirkti arba naują mėlyną Leica kopija ir bus per akis.
Tai kaip supratau tikriausiai nusibodo jau "senukas" ir laukiate jojo paskutiniosios...
Ka: rašė:
Gerardas rašė:O kai darbas užtrunka trumpiau tai ir visas reikalas kainuoja pigiau ;)
Labai įdomu kiek tai kainuos?
Laikas bėga, kainos keičiasi, dar po dešimties metų tikriausiai ne daug kainuos ;) O jeigu rimtai domina senuko "gaivinimas" po atostogų (2012-11-19) jums parašysiu AŽ.
Ka: rašė:
Gerardas rašė:Toks va tas Geodimetro minusas, kuris priverčia reguliariai apsilankyti remonto centre ir susitvarkyti prietaisą kaip priklauso.
Aš pasakysiu, kad didžiausias minusas yra tai, kad mažai liko kolegų žinančių pagrindinę geodezininko taisyklę - tikrink/pasitikrink. Ir jokie reguliarūs apsilankymai pas jus ar pas kitus man tikrai nepadės, jei elementariai nežinosiu, nesuprasiu ir nepasitikrinsiu. Visų pirma galva, tada teisinga ir tikra geodezinių uždavinių programinė įranga, tada klaidų galima išvengti.
Aha, ypač ženklinant taškus vietovėje su kolimacine paklaida +-30", nuplaukusiu gulsčiuku ir "kreivu" centryru (čia gal truputi perlenkiau :) bet šie dažniausiai pasitaiko, beveik kaip taisyklė įmonėse kur instrumentu naudojasi ne vienas ar du matininkai).
Ka: rašė:Jau geriau pakomentuokite tokius faktus, kad nauji Nikon'ai, kuriais prekiavote, tik ~ 4 metus atidirba ir siunčiate remontui į Lenkiją, va čia tai man patinka ;)

Buvo tokių, bet kai jų Lietuvoje yra 150+ ir keletas pagedo tai nematau čia didelės tragedijos, ir jeigu tai įvyko garantiniu laikotarpiu tai vienintelis nuostolis tai sugaištas laikas.
8 649 11 990
g@geonovus.lt
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 16:23
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 17 Spa 2012, 11:58

Ka: rašė: Juk tai jūsų pasirašomo brendo metodas ir stilius ;)


Leicos as neatstovauju jau seniai, ir apskritai neatstovauju jokio brendo daugiau.

Tarp kitko jusu ziniai tai as dirbau su svedu ir pardavinejau Geodimeter prietaisus daugiau nei pries 10 metu. Tad jau pasakyti galiu kai ka.
Paskutinį kartą redagavo TomasGPS 17 Spa 2012, 12:13. Iš viso redaguota 1 kartą.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 17 Spa 2012, 12:05

Ka: rašė:
Gerardas rašė:O kai darbas užtrunka trumpiau tai ir visas reikalas kainuoja pigiau ;)
Labai įdomu kiek tai kainuos?

Nezinau kiek dabar kainuoja vidines baterijos pakeitimas, taciau kai as su jais reikalu turejau 2000-aisiais, kainavo apie 2000-3000 lt nusiusti i svedija ar i kita shali ir pakeisti ta baterija, paskui atsirado gudrocius, kuris keiti Lietuvoje baterijas, taciau nesugebejo perprogramuoti, tad vis tiek praneshimas budavo ijungus prietaisa "laikas i servica"... taciau kaina buvau jau zymiai mazesne...

Ka: rašė:
Gerardas rašė:Toks va tas Geodimetro minusas, kuris priverčia reguliariai apsilankyti remonto centre ir susitvarkyti prietaisą kaip priklauso.
Aš pasakysiu, kad didžiausias minusas yra tai, kad mažai liko kolegų žinančių pagrindinę geodezininko taisyklę - tikrink/pasitikrink. Ir jokie reguliarūs apsilankymai pas jus ar pas kitus man tikrai nepadės, jei elementariai nežinosiu, nesuprasiu ir nepasitikrinsiu. Visų pirma galva, tada teisinga ir tikra geodezinių uždavinių programinė įranga, tada klaidų galima išvengti.
Jau geriau pakomentuokite tokius faktus, kad nauji Nikon'ai, kuriais prekiavote, tik ~ 4 metus atidirba ir siunčiate remontui į Lenkiją, va čia tai man patinka ;)


Nemanauu kad turejo omeny reguliarius prietaiso patikrinimus. Vidines baterijos nuolatinis keitimas ir reguliarus apsilankymas, nes uzprogramuotas kas tam tikra laika skelbti "aliarma".
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 17 Spa 2012, 12:12

Ka: rašė:
TomasGPS rašė:Cia vienas is didziausiu minusu geodimetro. Ir apskritai jau paseno moralishkai ir technishkai. Va tik kokybe buvo nebloga...
Jokio minuso dar neradau. Nei morališkai nei techniškai nepaseno, kampus ir atstumus matuoja taip pat. Absoliučią daugumą naujų tacheometrų (išskyrus flagmanus) matavimų greitumu, patogumu, patikimu vis dar galiu aplenkti.


Tai gal jusu geodimetras su tiuningu? Gal matuoja be prizmes? per kiek laiko suranda pamesta prizme? Gal vis dar ta pati programine iranga be atnaujinimu? Gal dar ir ivairias programas turi? Oi ne, juk paciam reikia ismokti programuoti ir pasirashyti programa galima (jei moki).

Ka: rašė:Todėl nėra būtina kolegoms kabinti makaronus. Nors ką čia padarysi? Juk tai jūsų pasirašomo brendo metodas ir stilius ;)

Tureciau galimybe padaryciau turnyra su jusu geodimetru ir Leica TPS1200 serija, paziureciau kieno makaronai tada ilgesni... :D
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 17 Spa 2012, 18:16

TomasGPS rašė:Tai gal jusu geodimetras su tiuningu? Gal matuoja be prizmes? per kiek laiko suranda pamesta prizme? Gal vis dar ta pati programine iranga be atnaujinimu? Gal dar ir ivairias programas turi?
Nežinau kas esate, gal kolega geodezininkas su praktika ir diplomu, gal dirbote su Geodimetru, bet žinau, kad su tamsta aptarinėti instrumentus tiesiog neįmanoma, nes lyginate nesulyginamus dalykus, visai užmiršdami instrumentų kainas.

Šių dienų be prizminiai jau geresni, nors vis dar prašauna pro šalį. Darbe beprizminio man reikia gal 10% atvejų. O jei dirbame kokybiškai, tai daug pigiau - nešioti gairę, padėjojo darbo valanda kur kas pigesnė nei robotic atsipirkimas. Apie robotic Lietuvoje nėra ką kalbėti, nes dar nesutikau nei vieno praktiko, kuris už savus $ būtų nusipirkęs robotic ir bent kažkokia nauda pasigyręs, jau nekalbant apie robotic serviso kainą ir kitus pavojus.

Kam man naujinti programas, jei esamose viskas yra tiesiog puikiai, tradicinė geodezija taip dažnai nesikeičia, svarbu patikimi atstumai ir kampai, greitas kodų, aukščių įvedimas ir viskas. Reikia daugiau? Jungiu duomenų kaupiklį su daug didesniu ekranu ir visais COGO, CAD braižymo uždaviniais.
Visi ale naujinimai tacheometruose yra melžimas pinigų, iš pradžių duodą š... paskui atsinaujink, man to dar niekada neprireikė.

GNSS imtuvuose firmware atnaujinimai - pastovūs, nes visa GNSS sistema pastoviai keičiasi ir imtuvas turi neatsilikti nuo pasikeitimų danguje.
TomasGPS rašė:Oi ne, juk paciam reikia ismokti programuoti ir pasirashyti programa galima (jei moki)
Geodimeter macro programų pasirašymo logika yra tam, kad būtų dar patogiau dirbti, jei tingi, nemoki tai ir nereikia, naudokis esamomis programomis. Jei moki - dirbsi patogiai ir greičiau už kitus.
TomasGPS rašė:Tureciau galimybe padaryciau turnyra su jusu geodimetru ir Leica TPS1200 serija, paziureciau kieno makaronai tada ilgesni... :D
Gal ir pavyktų, tikrai yra geresnių už mane, bet priminkite kelintais metais išleista TPS1200? Jei TPS1200 lyginti, tai man reiktų bent Trimble 3600 pasistatyti, bet įtariu, kad su senuku su kiekvienu matavimu keičiant taško kodą ir gairės aukštį vis vien aplenkčiau ;) Bet kam ta Leica, jei yra pigus analogas Stonex R9 ir neužrakintas, kaip Leica užrakina savo instrumentus, visada užmiršdama informuoti pirkėjus, kad visą gyvenimą turės naudoti tik Leica programas.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

TomasGPS » 17 Spa 2012, 19:33

Ka: rašė:Nežinau kas esate, gal kolega geodezininkas su praktika ir diplomu, gal dirbote su Geodimetru

Jau atsakiau i sia pastaba - pardavinejau juos, kaip Leicas veliau, ir su diplomu.

Ka: rašė:su tamsta aptarinėti instrumentus tiesiog neįmanoma, nes lyginate nesulyginamus dalykus

Gal reiktu aiskiau irgi reiksti mintis?

Ka: rašė:lyginate nesulyginamus dalykus, visai užmiršdami instrumentų kainas.

Ar daug skiriasi kaina naudoto Geodimetro nuo Leicos naudotos? Viskas remiasi i pagaminimo metus.

Ka: rašė:Šių dienų be prizminiai jau geresni, nors vis dar prašauna pro šalį.

Nieko nepridursi, bet esme tame kad jie pro shali shauna arba blogai kalibruoti, arba jau numesti. tad nera ko stebetis. Kiek teko dirbti su leica - neturejau jokiu pro shona ...


Ka: rašė:Darbe beprizminio man reikia gal 10% atvejų.

Kiekvienas darbas reikalauja skirtingu principu. Dirbau darba kurio nepadarysi nesinaudojus beprizmio metodo, tad reikejo 100%.


Ka: rašė:O jei dirbame kokybiškai, tai daug pigiau - nešioti gairę, padėjojo darbo valanda kur kas pigesnė nei robotic atsipirkimas.

Tas jau tiesa esant lietuvelej bei kitose ekonomiskai silpnose shalyse.


Ka: rašė: Apie robotic Lietuvoje nėra ką kalbėti, nes dar nesutikau nei vieno praktiko, kuris už savus $ būtų nusipirkęs robotic ir bent kažkokia nauda pasigyręs

Pirkusiu tikrai yra, be to nemanau kad pavyktu itikinti atvykti pas jus bent vienam is ju kad pasigirtu.


Ka: rašė:jau nekalbant apie robotic serviso kainą ir kitus pavojus.

Serviso kaina gali buti ir nedidele, viskas priklauso nuo prietaiso patikimumo. Pavojus visada yra, nepriziurima prietaisa greitai gali nudziauti...
Pats dirbau su robotizuotu prietaisu vienas ir niekas nevoge, nors vienam pavoge... Viskas priklauso nuo vietos.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GPSų ir el. tacheometrų trūkumų/privalumai

Ka: » 17 Spa 2012, 23:38

Nieko naujo ir naudingo apie geodezinę įranga aš čia neberandu. Geriau įdomesnes naujienas rašysiu savo svetainėse. O čia pabaigai:

Mano nuomone, Lietuvoje tinkamiausi yra ankstesnės kartos tacheometrai, kurie prižiūrimi ir mylimi gali tarnauti ilgai. Renkantis, ieškočiau panaudoto flagmano. Tikiu, kad ateis diena, tai kampai ir atstumai bei geodezinių skaičiavimų programos ir darbų ataskaitos užims garbingą vietą, o robotai kada nors ir Lietuvoje bus kasdienybė.

GNSS imtuvai, pagal mane, vienareikšmiškai turi būti sukurti į ateity, nes GNSS technologiją pastoviai vystosi. Rekomenduoju rinktis pažangius, kaip minimu su GPS L5 ir Galileo L1/E5a/E5b.
Ir dar, būkite budrūs, pardavėjai dažnai sako ir net parašo ne tiesą, nes Lietuvos pirkėjų kompetencija, deja, yra labai žema. Geriau klauskite pas patyrusius kolegas ir visada bandykite gyvai nepalankiose sąlygose.

Jei kas nežino tam tikrų instrumentų trūkumų ar privalumų, kreipkitės, visada malonu padiskutuoti ir rasti geriausią sprendimą.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Ankstesnis

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių