Sokkia PAGALBOS

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

Re: Sokkia PAGALBOS

drovitas » 12 Rgs 2012, 22:51

Na jo, man kaip praeiti amžiaus palikuoniui, tai rusų kalba kažkiek geriau :)
Parašysiu..
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 04 Rgs 2012, 21:49

Re: Sokkia PAGALBOS

geocad » 12 Rgs 2012, 22:59

Atrodo, kad teisus visgi buvo Ka. :)
Nežinau, kodėl man lauko sąlygomis nesigaudavo (o gal nesigavo tik porą kartų, gal kažką sumaišiau ir daugiau nebesigilinau) vizuojant į dešinį tašką, tačiau ką tik išbandžiau užkirčius neatsistojęs nuo kėdės, tai aprašau, kaip gali padaryti tą patį.

1. Pastatai instrumentą ant stalo, gulsčiuoji.
2. Stoties koordinates įvedi tokias, kad būtų lengva įsiminti, pvz. 1000,1000,100.
3. Orientuoji bet kur, tai visiškai nesvarbu.
4. Išmatuok koordinatėmis du taškus kambaryje, pvz. Nr. 200 ir 201 (aš matavau du kambario kampus lazeriu, žiūrono aukštyn-žemyn nesukinėjau, taip kad vertikalia kryptimi visada pataikydavo į tuos pačius taškus, likdavo tik horizontalaus užvedimo paklaida).
5. Dabar panaudok stoties koordinatės apskaičiavimo užkirčiu programą. Pamatuok į tašką kairėje, Nr. 200, nurodyk instrumente išsaugotą koordinatę. Pamatuok į tašką dešinėje, Nr. 201, nurodyk instrumente išsaugotą koordinatę.
6. Apskaičiuota stoties koordinatė turi būti 2-4mm ribose lyginant su 1000,1000,100.
7. Vėl pakartok tą pačią programą, tik pirma matuok į tašką dešinėje, 201, po to į tašką kairėje, 200. Vėl turi gauti stoties koordinates, artimas 1000,1000,100.

Toliau jau nebėra ką aiškinti, manau.
Ir tiesa - po užkirčio Sokkia, bent jau mano SET 530R, visada orientuoja į pirmą matuotą tašką. Jei šis taškas yra toliau, negu antras, tada viskas OK.
Bet jeigu atvirkščiai - įrašyk stoties koordinatę į atmintį ir suorientuok į tašką, kuris yra toliau nuo instrumento.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Sokkia PAGALBOS

Ka: » 12 Rgs 2012, 23:25

Mano pirma meilė buvo sokkia, norėjau paklausti ar jūs tą distancinį pultelį turite / naudojate? Vis pagalvoju, gal gera įdėja?
Dabar norėčiau, kad mano distancinis būtų kokia lumia, nexus ar pvz. naujas iphone 5, atrodo taip paprasta padaryti ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Sokkia PAGALBOS

Smaigas » 13 Rgs 2012, 08:39

geocad rašė:...Ir tiesa - po užkirčio Sokkia, bent jau mano SET 530R, visada orientuoja į pirmą matuotą tašką. Jei šis taškas yra toliau, negu antras, tada viskas OK.
Bet jeigu atvirkščiai - įrašyk stoties koordinatę į atmintį ir suorientuok į tašką, kuris yra toliau nuo instrumento.


Netiesa, bet koks instrumentas po tokiu, ar kitokiu uzkirciu, ar siaip pagal koordinates suorientuotas instrumentas VISADA orientuoja i SIAURE t.y. atskaita 0L0m0s horizontaliame limbe visada bus siaures kriptimi, o ne i pirma vizavimo taska
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Sokkia PAGALBOS

geocad » 13 Rgs 2012, 08:53

Smaigas rašė:
geocad rašė:...Ir tiesa - po užkirčio Sokkia, bent jau mano SET 530R, visada orientuoja į pirmą matuotą tašką. Jei šis taškas yra toliau, negu antras, tada viskas OK.
Bet jeigu atvirkščiai - įrašyk stoties koordinatę į atmintį ir suorientuok į tašką, kuris yra toliau nuo instrumento.


Netiesa, bet koks instrumentas po tokiu, ar kitokiu uzkirciu, ar siaip pagal koordinates suorientuotas instrumentas VISADA orientuoja i SIAURE t.y. atskaita 0L0m0s horizontaliame limbe visada bus siaures kriptimi, o ne i pirma vizavimo taska


Kaip suprasti, 0 bus į šiaurę?
Tai jeigu instrumentas apskaičiuoja savo koordinatę, o po to orientuoji į tašką su žinomomis koordinatėmis (bet kokį), tai žinoma, kad 0 visada gausis į šiaurę, nes į žinomą tašką bus nustatytas azimutas, išskaičiuotas pagal atvirkštinį uždavinį.
Ištrauka iš SOKKIA SET 530R instrumento instrukcijos:
Press [OK] in the screen of step 8
to finish resection measurement.
The instrument station coordinate
is set.
Press [YES] when you want to set
the azimuth angle of the first
known point as the backsight
point.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Sokkia PAGALBOS

Smaigas » 13 Rgs 2012, 09:29

geocad rašė:...
Kaip suprasti, 0 bus į šiaurę?
Tai jeigu instrumentas apskaičiuoja savo koordinatę, o po to orientuoji į tašką su žinomomis koordinatėmis (bet kokį), tai žinoma, kad 0 visada gausis į šiaurę, nes į žinomą tašką bus nustatytas azimutas, išskaičiuotas pagal atvirkštinį uždavinį.
Ištrauka iš SOKKIA SET 530R instrumento instrukcijos:
Press [OK] in the screen of step 8
to finish resection measurement.
The instrument station coordinate
is set.
Press [YES] when you want to set
the azimuth angle of the first
known point as the backsight
point.

Nieko nesupratau, kas cia pauksciu kalba parasyta, bet zinau viena, jei dirbama koordinatemis, pasirenkant laisva stoti, ar zinoma stoti, prietaisas orientuojasi i SIAURE(duotoje koordinaciu sistemoje) !!!. Prietaise esanti programa isskaiciuoja is pateiktu koordinaciu direkcini kampa (azimutas, tai biski kas kita) ir ji fiksuoja. Nustatant stoti is keliu tasku, prietaisas atlieka lygiai tuos pacius skaiciavimus (isskaiciuoja direkcini tarp isskaiciuoto stoties ir pirmo zinomo(va cia yra teisybe) ir ji fiksuoja, nuvizavus gi i antra zinoma, mes gausime atskaitoje direkcini tarp stoties ir antro zinomo (cia jau pasireiks vizavimo tikslumai, krastiniu ilgiu santikiai ir t.t.))
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: Sokkia PAGALBOS

geocad » 13 Rgs 2012, 11:23

Nieko nesupratau, kas cia pauksciu kalba parasyta, bet zinau viena, jei dirbama koordinatemis, pasirenkant laisva stoti, ar zinoma stoti, prietaisas orientuojasi i SIAURE(duotoje koordinaciu sistemoje) !!!. Prietaise esanti programa isskaiciuoja is pateiktu koordinaciu direkcini kampa (azimutas, tai biski kas kita) ir ji fiksuoja. Nustatant stoti is keliu tasku, prietaisas atlieka lygiai tuos pacius skaiciavimus (isskaiciuoja direkcini tarp isskaiciuoto stoties ir pirmo zinomo(va cia yra teisybe) ir ji fiksuoja, nuvizavus gi i antra zinoma, mes gausime atskaitoje direkcini tarp stoties ir antro zinomo (cia jau pasireiks vizavimo tikslumai, krastiniu ilgiu santikiai ir t.t.))


Prietaisas negali pats orientuotis į šiaurę, kadangi ten nėra jokio žinomo taško, į kurį tu vizuotum.
Po suorientavimo naudojant du taškus su žinomomis koordinatėmis, prietaise rodomi horizontalūs kampai yra kampai nuo šiaurės.
Tai žinoma, kad tu orientuoji į tašką su žinomomis koordinatėmis, o ne į šiaurę, bet jei atsuksi instrumentą taip, kad HA būtų lygus 0-iui, tai gali būti tikras, kad žiūri į šiaurę.
Tai tiek ir norėjau pasakyti.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Sokkia PAGALBOS

Ka: » 13 Rgs 2012, 11:33

Įsiterpsiu, tarp dviejų profų ;). MKN (angl. IMHO) sakot "Šiaurė", "Azimutas", o man atrodo, kad instrumente nustatomas / išskaičiuojamas direkcinis kampas. Į kurį tašką ne pasakysiu, tiksliai nežinau, bet gali būti, kad priklauso nuo instrumento programos ir tai gali būti į pirmą arba paskutinį vizuotą, o gal kitos programos leidžia pasirinkti norimą tašką.
Paskutinį kartą redagavo Ka: 13 Rgs 2012, 18:13. Iš viso redaguota 1 kartą.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Sokkia PAGALBOS

drovitas » 13 Rgs 2012, 17:50

Tai va, šiandien šiaip taip įveikiau Sokkią :lol: Aš kaip statybininkas tai nelabai žinau Jūsų žargoną, bet ir vėl pabandysiu savais žodžiais paaiškint :)
Žodžiu, po prisirišimo į tris taškus (dariau iš kairės į dešinę}, aparatas išsiskaičiuoja stoties koordinates, po to paprašo nustatyti azimutą, atsakius "yes" pasiūlo ir vėl panašią procedūrą, t.y. pasirenki bent du taškus, po to į juos vizuoji ir spaudi "calc". Va jau po to pradeda normaliai matuoti ir kitus žinomus ir nežinomus taškus. O geodezininkas, dirbęs su ta pačia Sokkia sakė, kad ne visose versijose reikalinga įvesti azimutą, tai dėl to ir klaidžiojau...
Taigi labai ačiū už pagalbą ir man įdomią diskusiją, nes po truputį darausi geodezininku :)

P.S. Gal kas turite nereikalingą Sokkia kabeliuką prisijungimui prie kompo?
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 04 Rgs 2012, 21:49

Re: Sokkia PAGALBOS

drovitas » 24 Rgs 2012, 19:45

Nematuoja mano Sokkia esant apsiniaukusiam ir drėgnam orui, kaip šiandien pvz. Turbūt tai nėra normalu?
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 04 Rgs 2012, 21:49

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių