Geodimetro GDM 610 aukščiai

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

geocad » 09 Geg 2012, 13:37

Ka: rašė:
geocad rašė:Iš viso, matavimus virš 200m, kas liečia aukščius, laikau nepatikimais.
Leiskite nesutikti. Mano praktikoje atstumas ~1.2 km tarp dviejų GPS'iniu PP, tiksliai nepamenu seniai matavau, bet tikrai < 5 cm H nesutapimas buvo. Matuota su 1'ą prizme ant trikojų, 3" Geodimeter.

Na, nežinau. Teoriškai galima sakyti, kad galima išmatuoti, nes matuojamas vertikalus kampas ir atstumas, taigi paprasta trigonometrija, plius kelios pataisos.
O praktiškai kiek esu bandęs, nesigauna.
1.2km tikrai labai daug, nejaugi normaliai matosi į kur užvesti?
Atstumą tai tikiu, kad gausi mm tikslumu, bet aukštį tai abejoju.

geocad rašė:iš to, ką radau internete apie matavimus tacheometru.
Būtų įdomu paskaityti.
Seniai buvo, nerasiu.
Čia geras straipsnis apie precizinę trigonometrinę niveliaciją - https://www.profsurv.com/magazine/article.aspx?i=359, bet kiek žinau ir iš kitų šaltinių, rekomenduojami atstumai yra 100-150m, instrumento tikslumas iki 3sek.
Na, bet čia precizika.

Kiti šaltiniai - http://www.dot.nd.gov/manuals/design/su ... tation.pdf, 5psl, rekomenduojamas atstumas iki 600 pėdų, kas grubiai sudaro 200m.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

Ka: » 09 Geg 2012, 14:29

geocad rašė:O praktiškai kiek esu bandęs, nesigauna.
Kam tada instrumentuose dedami tokie lazeriai jamantys km, limbai 3", 2", 1" ir tikslesni.
geocad rašė:1.2km tikrai labai daug, nejaugi normaliai matosi į kur užvesti?
Atsiprašau, apgavau, tikrai seniai matavau, bet tai mano gyvenime gal ilgiausia naudota bazė ~2.8 km ;)
2.8km-baze-pp.jpg
Būtų laisvo laiko galėtume pakartoti, nes kai pro šalį važiuoju, visada prisimenu šiuos PP. Sunkiai, bet matosi arba tada pavyko, buvo ankstyvas rytas, berods pavasaris. Pamenu kolegos už prizmės trikojo striukes išskleidę buvo, kad juodą foną sudaryti. Pykome, kas tokį sutankinimą padarė, kad vos pamatuoti galima su geriausiu tacheometru. Racijos vos traukė.
geocad rašė:Atstumą tai tikiu, kad gausi mm tikslumu, bet aukštį tai abejoju.
O kodėl aukštis turi daugiau skirtis, jei IH, TH gerai išmatuoti, tikslus tacheometras, sėkmingas vizavimas, pamenu valandą ar ilgiau matavome šią kryptį ir ne kartą. Kaip paprastą tašką nušoviau kelis kartus ir palyginau su katalogo koordinatėmis. Mes patys džiaugiamės.
geocad rašė:Čia geras straipsnis apie precizinę trigonometrinę niveliaciją
Dėkui labai, paskaitysiu. Bet mano atveju buvo krypties matavimas, ne trigonometrinė niveliacija.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

geocad » 09 Geg 2012, 15:12

Ka: rašė:
geocad rašė:O praktiškai kiek esu bandęs, nesigauna.
Kam tada instrumentuose dedami tokie lazeriai jamantys km, limbai 3", 2", 1" ir tikslesni.
geocad rašė:1.2km tikrai labai daug, nejaugi normaliai matosi į kur užvesti?
Atsiprašau, apgavau, tikrai seniai matavau, bet tai mano gyvenime gal ilgiausia naudota bazė ~2.8 km ;)
2.8km-baze-pp.jpg
Būtų laisvo laiko galėtume pakartoti, nes kai pro šalį važiuoju, visada prisimenu šiuos PP. Sunkiai, bet matosi arba tada pavyko, buvo ankstyvas rytas, berods pavasaris. Pamenu kolegos už prizmės trikojo striukes išskleidę buvo, kad juodą foną sudaryti. Pykome, kas tokį sutankinimą padarė, kad vos pamatuoti galima su geriausiu tacheometru. Racijos vos traukė.
geocad rašė:Atstumą tai tikiu, kad gausi mm tikslumu, bet aukštį tai abejoju.
O kodėl aukštis turi daugiau skirtis, jei IH, TH gerai išmatuoti, tikslus tacheometras, sėkmingas vizavimas, pamenu valandą ar ilgiau matavome šią kryptį ir ne kartą. Kaip paprastą tašką nušoviau kelis kartus ir palyginau su katalogo koordinatėmis. Mes patys džiaugiamės.
geocad rašė:Čia geras straipsnis apie precizinę trigonometrinę niveliaciją
Dėkui labai, paskaitysiu. Bet mano atveju buvo krypties matavimas, ne trigonometrinė niveliacija.

Na, jeigu jau taip, tada pažiūrėkime iš antro galo: jei instrumentas labai tikslus ir viskas įvertinta, kodėl gavosi 5cm aukščių skirtumas?
Mano skaičiavimais, jeigu tavo instrumentas buvo 3" tikslumo ir patikrintas, o matavote net keletą kartų, turėjote gauti 17mm paklaidą. :D
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

Ka: » 09 Geg 2012, 16:41

geocad rašė:Mano skaičiavimais, jeigu tavo instrumentas buvo 3" tikslumo ir patikrintas, o matavote net keletą kartų, turėjote gauti 17mm paklaidą. :D
Nu tada būtų super, bet čia idealus/teorinis variantas. O kur visi kiti įtakojantys faktoriai: aplinkos sąlygų, matavimo paklaidų, drebanti ranka.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

geocad » 09 Geg 2012, 16:45

Nu tai apie ką kalbam. :)
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

Ka: » 09 Geg 2012, 18:23

geocad rašė:Nu tai apie ką kalbam. :)
Jau pamiršau ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Geodimetro GDM 610 aukščiai

geocad » 21 Geg 2012, 12:52

Ir kaip sekėsi kolimaciją padaryti?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Ankstesnis

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių
cron