HIPER naujienos-1d.

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

HIPER naujienos-1d.

vygintas » 23 Sau 2011, 16:31

Pagaliau.... 2011 01 21, Lietuvoje gauti pirmieji, naujosios kartos, GNSS imtuvai Topcon HiperII - laukti su dideliu nekantrumu ir susidomėjimu. Topcon anonsavus apie HiperII gamybos pradžią, pačiam teko bandyti prototipą, kurio dizainas ir techninis veikimo patikimumas paliko puikų įspūdį- tikras "techninis perliukas", todėl kaip gi atrodo naujasis HiperII ? Šioje dalyje vertinu ir dalinuosi įspūdžiais apie patį GNSS imtuvo HiperII dizainą ir techninę dalį. Kituose parašysiu apie komunikavimą su lauko kompiuteriais ir darbo procesą.
Taigi, Topcon HiperII, Pirmas žvilgsnis- idealiai suderintos, kompaktiškos proporcijos, dizainas ir imtuvo komponentai, Pirmas prisilietimas- tai ne koks nors žaisliukas plastikiniame korpuse, o Topcon GNSS imtuvas solidžiame, atspariame ir tuo pačiu lengvame magnio lydinio korpuse , kuriame įdiegta visa gama pažangių technologijų- išlaikyta visa Topcon solidumo ir Japoniško patikimumo dvasia ( visų techninių detalių nevardinsiu, apsilankykite http://www.topcon.lt) :
1.GNSS (GPS ir Glonass) imtuvas su 72 kanalais, naudojančiais unikalią "Universal chanel tracking" palydovų sekimo technologiją - visi palydovai bus sekami nežiūrint į orbitų ar fizinius pakeitimus , algoritmas garantuojantis pilnavertį tiek GPS tiek Glonass palydovų sekimą ir panaudojimą tikslioms koordinatėms nustatyti, tiek panaudojant duomenis iš abiejų palydovų sistemų tiek ir atskirai tik iš GPS arba tik iš Glonass.
2.Nepaprastai patogi informacinių šviesos diodų panelė, kurioje ryškiai ir aiškiai vartotojui, indikuojami visi imtuvo būsenos pranešimai.
3.Imtuve integruojami iš karto du modemai korekciniams signalams gauti/siųsti GSM/GPRS ir radio UHF - suteikia galimybę tiek dirbti nuo referencinių stočių tinklo naudojantis GPRS ryšiu, tiek ir naudoti kaip bazinę stotį ar nešiojamą imtuvą naudojantis GSM arba Radio UHF ryšiu, tai ypač svarbu kelininkams valdant 3D technologija aprūpintas statybines mašinas pvz. buldozerius, greiderius ir kt.
4.Patogiai keičiama baterija ir lengvai įstatoma mobilaus ryšio SIM kortelė bei SD kortelė "static" matavimo duomenims saugoti.
5.Integruota belaidžio ryšio bluetooth technologija , ryšiui su pvz. lauko kompiuteriui
6.Labai malonus ir vertingas sprendimas - integruoti pranešimai apie imtuvo būklę balsu. Šis sprendimas labai palengvina vartotojo darbą nes imtuvas kaip robotukas pats praneša apie savo būseną ir veiksmus.
Taigi apibendrinant Topcon HiperII yra patikimos ir tvirtos konstrukcijos, geodezinis GNSS imtuvas, aprūpintas integruotais technologiniais sprendimais - Dar mažesnis, dar lengvesnis bet tuo pačiu dar solidesnis ir galingesnis.
Prikabinti failai
HiPer_II_face_on.jpg
HiPer_II_face_on.jpg (7.25 KiB) Peržiūrėta 3561 kartus(ų)
HiPerII_battery.jpg
HiPerII_battery.jpg (14.39 KiB) Peržiūrėta 3559 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo vygintas 24 Sau 2011, 19:06. Iš viso redaguota 5 kartus.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: HIPER naujienos-1d.

Coba » 23 Sau 2011, 22:49

Pasakok apie kainas, komplektacijas ir pan, :D
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 323
Užsiregistravo: 05 Rgp 2010, 16:14
Miestas: Panevėžys

HIPER naujienos-1d.

vygintas » 24 Sau 2011, 10:26

Taigi , toliau apie GNSS imtuvo komplektavimą. Galimi įvairūs komplektavimo variantai, bet kalbėsime apie "RTK rover" komplektavimą, darbui priimant korekcinius signalus iš referencinių stočių tinklo, realiu laiku, GPRS ryšiu. GPRS ryšio paslaugas, kaip žinia, teikia mobilaus ryšio operatoriai ir rekomenduojame naudotis BITE arba Omnitel - nelygu kuris siūlo palankęsnį mokėjimo planą ir didesnį GPRS duomenų kiekį. Tuo tikslu pačiame imtuve yra įmontuotas GSM/GPRS modemas į kurio lizdą ir yra įstatoma mobilaus ryšio operatoriaus SIM kortelė. Taigi turime SIM kortelę ir Topcon GNSS imtuvą su integruotu GSM/GPRS modemu. Pats imtuvas standarte turės GPS RTK 5Hz duomenų atnaujinimo dažnį ( 5 kartai per sekundę), bus aktyvi Cinderella funkcija ( kas antrą antradienį automatiškai aktyvinasi visos opcijos, galimos imtuve) bus paruoštas praplėtimui iki 20 Hz duomenų atnaujinimo dažnio ir Glonass palaikymo. Žinoma imtuvo komplekte bus dvi baterijos, dvigubas baterijų pakrovėjas.
Taigi toliau, pereiname prie lauko kompiuterio. Idealiai suderintas su Hiper II imtuvu yra lauko kompiuteris Topcon FC-25A. Kuo jis įpatingas? Atsakymas labai elementarus - puikus lauko kompiuteris, su puikiais darbiniais duomenimis ir Windows Mobile aplinkos naujausia 6.5 versija. Įdomus ir naudingas faktas, apart įntegruotos skaitmeninės fotokameros yra integruotas GPS imtuvas, kurį galima panaudoti GIS matavimams atlikti arba pvz. įdiegti automobilinę navigaciją ir naudotis kaip navigatoriumi objektą pasiekti. ( daugiau techninės info http://www.topcon.lt) Taigi komplekte net du GPS imtuvai.
Tiek imtuvas tiek lauko kompiuteris puikiai dera kartu ant kompozitinio pluošto, teleskopinės (ištraukiamos) Topcon gairės. Puikiai dera svoris, dydis ir dizainas, patogu laikyti ir reguliuoti, tvirtinimo prie gairės mechanizmo pagalba, padėtį ar aukštį.
Viso matavimo proceso valdymui komplektuojama Topcon programinės įrangos TopSURV modulis GPS (kaip žinia šios programos moduliu TS galima valdyti ir elektroninius tacheometrus, elektroninius nivelyrus). TopSURV - patogiausia ir plačiai aprūpinta geodezinėmis funkcijomis programa, gali būti Lietuvių arba kita Jums tinkančia kalba. Platus duomenų apsikeitimo formatų kiekis, leidžia patogiai ir greitai apsikeisti duomenimis su PC braižomosiomis CAD ir ESRI programomis.
Taigi ko dar trūksta iki komplekto? Transportavimo dėklas, vartotojo instrukcija ir PC programinė įranga TopconLINK matavimo duomenų redagavimui, analizei, ataskaitoms rengti ir apsikeitimui su kitomis programomis. Tai berods ir visas RTK komplektas- galingas ir patikimas įrankis geodezininko rankose. Na ir dėl išsamios informacijos, demonstravimo ir pabandymo, kainos pasiūlymo ir finansavimo sprendimų teiraukitės jonas@topcon.lt tel.868583146 arba užsukite pas mus į biurą.
Prikabinti failai
fc-25_sun.jpg
fc-25_sun.jpg (15.05 KiB) Peržiūrėta 3548 kartus(ų)
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: HIPER naujienos-1d.

vygintas » 03 Vas 2011, 08:50

Topcon GNSS imtuvo Hiper II informacinis bukletas.
Prikabinti failai
Topcon HiperII_LT.pdf
Topcon Hiper II_LT
(1.52 MiB) Atsisiųsta 225 kartus(ų)
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius


Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias