geocad » 19 Geg 2009, 16:22
Dėl matavimų netoli aukštų objektų: kuo čia dėti krūmai, namai ar dar kas. Jei nėra tiesioginio ryšio tarp imtuvo ir palydovo, tai imtuvas negali matuoti iš principo. Juk čia ne FM bangų radijas, kuris ir pastato viduje groja.
Kiekvieną dieną palydovų išsidėstymas vis kitoks - jei tu vieną dieną prie šito krūmo nepamatavai, tai jau po pusvalandžio ar valandos toje pačioje vietoje gali puikiausiai matuoti. Kuo čia dėti krūmai ar medžiai? Ar bandėte kas nors matuoti VIENU METU su dviem ar trim skirtingais GPS imtuvais toje pačioje vietoje? Įdomu būtų tokį bandymą padaryti - susibėkit, vyrai, vakare prie alaus bokalo ir pabandykit, užteks pyktis.
Dar vienas dalykas - gana dažnai (kokį kartą per mėnesį) su Trimble R8 esu stebėjęs tokią situaciją - yra daug palydovų, pvz. 8-10, tačiau inicijavimas nevyksta. Tai pasitaiko skirtingu laiku ir nepriklauso nuo naudojamo mobilaus tinklo operatoriaus. Vienintelis logiškas paaiškinimas, kurį galiu pateikti - tai prastas palydovų išsidėstymas, pvz. 6-7 palydovai išsidėstę praktiškai vienoje linijoje, todėl manau, kad programinė įranga negali apskaičiuoti patikimo sprendimo. Ar dar kas nors yra pastebėjęs šią situaciją?
Gera mintis apie tą alų. Jei Kaune kas matuojat su Topcon ar Leica, duokit žinią, susitiksim, išbandysim.