ką manote apie šį prietaisą?

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

ką manote apie šį prietaisą?

medienos ekspertai » 04 Lie 2014, 00:58

Sveiki,
gal esate kas dirbę su mobilemapper 120?
Kokie jo pliusai, minusai?
Ar galima tikėtis su juo gauti taško koordinates 0,5m tikslumu miške (kaip rašoma specifikacijoje) naudojantis vien GPS ir Litpos sistema, neužsisakinėjant GLONO?
Iš anksto dėkui už kompetetingus atsakymus. :)
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 12 Rgs 2013, 14:46

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Coba » 04 Lie 2014, 08:42

Precizinės koordinavimo sistemos miške negarantuoja puse metro tikslumo, ne kartą matavau vieną ir tą patį tašką miške, daug kartų skirtingomis dienomis ( žinoma esant fix'ui ), tai kalbant apie šį žaislą nemanau, kad susitvarkys, tai mano asmeninė patirtis ir nuomonė.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 05 Rgp 2010, 16:14
Miestas: Panevėžys

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Kęstas » 04 Lie 2014, 12:37

Na iš patirties galiu pasakyt, kad vienintelis aparatas kuris gali pasiekti jūsų norima tikslumą tai optinis (el. tacheometras, tacheometras ar teodolitas). Net Trimble R10 GPNS aparatas (vienas naujausiu ir patikimiausiu aparatų rinkoje) nepasiekia tokio tikslumo, net koordinuojant taškus su "FIX" taškai nušoka iki 1-2m.
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 14 Vas 2013, 19:26

Re: ką manote apie šį prietaisą?

geocad » 04 Lie 2014, 14:33

Trimble R10 HD-GNSS prie Fix'o nušoka netgi 1-2m?
Kokia įdomi informacija. :)
O aš galvojau, kad VŽF visą Lietuvą sumatuos su naujais R10, nes tik šitie imtuvai atitinka VŽF viešojo pirkimo reikalavimus - https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/a ... PID=191647.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Kęstas » 07 Lie 2014, 12:27

Na gal Kiek persūdžiau su 2m. kol kas tendencija miške būna 0.5-1m nušokimai, bet numanau, kad "rimtesniuose" miškuose gali siekti ir 2m. nušokimas nuo "FIX"
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 14 Vas 2013, 19:26

Re: ką manote apie šį prietaisą?

geocad » 07 Lie 2014, 13:21

Tikras 0.5-1m tikslumas būtų labai puikus rezultatas bet kokiame miške (tik geodezininkams ir toks nelabai reikalingas). Su R10 matuoji su SmartNET, žinoma?
Apie tokius delninukus mano nuomonė tokia, kad plyname lauke gali kažką pamatuoti - pvz. pasėlių deklaravimui, bet sudėtingesnėm sąlygom reikalinga didesnė išorinė antena.
Teko skaityti įdomų tyrimą, kai 1998m. Dubravos miškų teritorijoje buvo sudarytas geodezinis pagrindas, kuris buvo tikrinamas delniniais GPS imtuvais, bet va - nerandu, kad pacituoti galėčiau.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Smaigas » 07 Lie 2014, 15:34

Dar kartą išaiškintkite, man tupam. Gaunat fix sprendinį miškę ir prietaisas rodo tuo metų tikslumą 1~2 m? Ar gaunat fix sprendini, kai prietaisas rodo 0.05 0.08 m, bet tikra taško padėtis buna nušokusi 1~2m? Mano naudajami prietaisai fix sprendini rodo maksimum kai tikslumai h-0.15m v-0.18m, bet tuo metu PDOP nesvietiškai didelis, ir matavimai skaitomi nepatikimais
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 246
Užsiregistravo: 25 Bir 2009, 19:55
Miestas: Vilnius

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Coba » 07 Lie 2014, 18:04

Smaigas rašė:Dar kartą išaiškintkite, man tupam. Gaunat fix sprendinį miškę ir prietaisas rodo tuo metų tikslumą 1~2 m? Ar gaunat fix sprendini, kai prietaisas rodo 0.05 0.08 m, bet tikra taško padėtis buna nušokusi 1~2m? Mano naudajami prietaisai fix sprendini rodo maksimum kai tikslumai h-0.15m v-0.18m, bet tuo metu PDOP nesvietiškai didelis, ir matavimai skaitomi nepatikimais

Sveikas,

Mano atvejis " fix " sprendimas, imtuvas rodo V 0,10 H 0,05, prisipažinsiu bandymu metu PDOP nestebėjau. 3-4 pakartotiniai matavimai skirtingomis dienomis, paklaida iki 2-3-4 metrų. Galutinai įsitikinau, kai atkeliavau iki taško tacheometru nuo pamiškės uždaru ėjimu. Matavimo GPS prietaisu metu naudojau 2 kartus 2,5 m. gairę; kt. 2 kartus 5 ar tai 6 m. teleskopinę. Taško fiksavimo laikas 5s, 20 s, 60s. Tos pačios dienos matavimai taškai skrisdavo apie 1-2m. viens nuo kito, skirtingų dienų paklaidos didesnės.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 05 Rgp 2010, 16:14
Miestas: Panevėžys

Re: ką manote apie šį prietaisą?

geocad » 07 Lie 2014, 18:53

Mano asmeninė nuomonė: kai fixed sprendimas yra apie 10cm, aš rodomu tikslumu jau stipriai abejoju. Prastesnis tikslumas dažnai būdingas matuojant sunkiomis sąlygomis ir aš galvoju, kad toks prastas rezultatas yra dėl atspindžių (multipath) efekto nuo aplinkinių objektų, o ne dėl to, kad pvz. trūksta palydovų ar prastas jų išsidėstymas. Atspindžio efektas gali pasireikšti net tada, kai fix sprendimas rodo 4-5cm tikslumą.
Bet jei fix'as yra apie 2cm, o sąlygas taip pat vertinu kaip nepalankias, dar nė karto nėra nė vieno gamintojo imtuvas sumelavęs.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: ką manote apie šį prietaisą?

Kęstas » 07 Lie 2014, 20:46

Na atspindžio efektas daugiau aktualus mieste tarp daugiaaukščiu, miške tiesiog dėl medžių gausos iškraipytas signalas, na o matuoju su Smartnet ir Trimble VRS NOW, bet nėra skirtumo, kol kas nėra nei tinklo nei GPNS aparato kuris galėtu suteikti tikslumą miškuose kurio reikalauja dabartiniai reglamentai. Na o jei LŽF planuoja su Trimble R10 išmatuot laisvas valstybines žemes (įskaitant ir miškus) galiu palinkėt tik sėkmės ir užuot "tratijus bapkes" ant GPNS imtuvu tegul atkosėja šiek tiek pinigu ir ant optiniu prietaisu.

Smaigas, dėl "FIX" ir "PDOP" , tai miške būna atveju, kai net abu rodmenys būna aparato nuomone idealūs, bet problema, kad esu labai įtarus žmogus, ir mėgstu tuos aparato idealius rodmenis patikrint optiniais prietaisais, ir tik tada teišryškėja, kad miškas visgi yra GPNS aparato achilo kulnas.
Aktyvistas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 14 Vas 2013, 19:26

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių