GNSS imtuvų gamintojų rinka

Visa, kas susiję su matavimo prietaisais - totalinėmis stotimis, GPS imtuvais ir pan.

GNSS imtuvų gamintojų rinka

Ka: » 20 Lie 2009, 19:37

Pradėkime nuo to, kas yra pagrindiniai rinkos žaidėjai:
a) Trimble/Spectra Precision (JAV) - pirmieji pradėjo veikti rinkoje dvejuose lygiuose. Trimble ženklu pažymėti imtuvai priskiriamas "high-end", o Spectra Precision - "low-end". Įdomu tai, kad neseniai Spectra Precision imtuve Epoch 25 buvo galima rasti NovAtel (Kanada) plokšte! Š.m. sausio mėnesį išėjo naujas Epoch 35 imtuvas ir labai įdomu kieno dabar "viduriai". Iš senesnių laikų, kai Trimble nupirko Geodimeter/Spectra Precision (Švedus), tai pastarieji gamino dvidažnius imtuvus (VŽĮ turėjo) su Javad Positioning Systems (JPS) plokšte.
b) Amerikonams iš paskos Japonai, kurie susijungė ir turime Topcon/Sokkia. Topcon imtuvai (remiasi ankstesnę JPS technologija) rinkoje pozicionuojami kaip "premium" ar "high-end", kai Sokkia, per bendrą įmonę Point Inc., gamina imtuvus kartu su NovAtel! Panašu, kad ateityje Sokkia produktai bus skirti "entry-level", "low-end" rinkoms, nors Sokkia imtuvas flagmanas gali lygiuotis su visais "high-end" Trimble ir Topcon imtuvais.
c) Šveicarai - Leica, jau senokai priklauso Hexagon grupėj iš Švedijos, kuri 2007 metais galutinai nusipirko ir NovAtel iš Kanados. Leicos imtuvai nuo 2002 naudoja NovAtel technologijas. Hexagon, neatsilikdamas nuo amerikonų ir japonų, neseniai paleido taip pat "entry-level", "low-end" produktus su GeoMax vardu http://www.geomax-positioning.com, kurie atrodo panašiai kaip Leicos imtuvai.
(Apie NovAtel: Kanadoje yra dvi bendrovės kuriančios GNSS sprendimus, tai minėta NovAtel ir NavCom, kuri priklauso traktorių gamintojui John Deere. Kažkuri iš jų susiformavo, jos specialistų pagrindą sudaro žmonės perėję iširus Ashtech Inc. ir daliai Trimble specialistų. Tiksliai pasakyti negalėčiau, bet man kažkodėl atrodo, kad būtent NovAtel jais remiasi).
d) Gal ne vietoj, bet dar norėčiau paminėti Thales Navigation/Magelan (JAV-France) - pastarieji glaudžiai susiję su Ashtech Corporation, kurią įkūrė ir prie jos vairo buvo Dr. Javad Ashaee.

Jei sudėsite į krūva tris pirmas firmas: Trimble/Spectra Precision + Topcon/Sokkia + Leica (Hexagon), tai GNSS imtuvų rinkoje jie užima absoliučią rinkos dalį, ~ 75% ir koks nors kitas GNSS imtuvų gamintojas šalia jų atrodo tikrai labai mažas. Tik mažųjų nereikėtų nurašyti, nes faktas, kad geriausią High End aparatūrą kažkodėl gamina ne didžiausi.

Ką dar matome:
1) jei šiandien paimsite Sokkia, Spectra Precision (bent jau Epoch 25) ir Leica imtuvus, tai jų šaknys bendros, visi naudoja NovAtel technologijas.
2) jei paimsite Topcon ir Thales Navigation/Magelan, tai rasite Javad technologijų šaknų.
3) Trimble būtų gryniausi, nes tiesiog visus nuperka.

Kokia bus ateitis? Aišku kad graži ;), bet galima paspėlioti:
Toliau kariaus trys didžiausi abejose rinkose. Matyt Hexagon grupė nenorės, kad Trimble/Spectra Precision ir Topcon/Sokkia gamintų imtuvus su NovAtel plokštėmis ir jas paliks tik Leicai/GeoMax. Trimble gamina OEM plokštes ir turės ką įdėti į Spectra Precision imtuvus. Gal kiek įdomiau kas bus su Sokkia, įdomu ką į ją idės Topcon'as?
Naujus technologinius sprendimus jau pasiūlė tie, kurie nuo pradžių viską patys kuria ir patys gamina GNSS mikroschemas - chip'us. Tokių panašu nėra labai daug ir faktas, kad pirmieji ~ prieš 1.5 metus padarė mažiukai Javad GNSS, paskui Leica/NovAtel pasiekė 120 kanalų, ir neseniai ir Trimble pakilo į aukštumas.
Maždaug prieš metus, draugai iš Javad'o sakė, kad jie tikisi stipriausios konkurencijos būtent iš NovAtel/Leica. O dar ankščiau, prieš kokius 5 metus, rimtais mikroprocesorių konkurentais įvardijo Trimble, bet matyt kai Mr. Charlie Trimble atsidavė visuomeninei veiklai, tai gal kas nors ir pasikeitė.
Žinoma bus ir iš Topcon/Sokkia, nes nebūtų japonai, ir iš Magellan, kurie vis ką nors naujo pristato bei nepamirškime naujai atsirandančių kompanijų.
Kuo didesnė konkurencija - tuo geriau mums. Tikiuosi kiek nors įdomu ir buvo naudinga.
Gerų matavimų!
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

TomasGPS » 21 Lie 2009, 08:54

Buvo įdomu.. Iš kur tokia detali informacija?
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

Ka: » 21 Lie 2009, 11:41

Malonu. Šaltiniai Internetas, spauda ir susitikimai su kolegomis.
Minimaliai užtenka paskaityti Eric Gakstatter straipsnius http://sc.gpsworld.com/gpssc/author/aut ... p?id=32356
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

GNSS imtuvų gamintojų rinka

vygintas » 21 Lie 2009, 13:46

Sveiki, noriu padėlioti teiginius.
Rinkos konsolidavimas pastebimas jau senai ir tai yra sveikintinas reiškinys, kodėl? Į ši klausimą rasite atsakymą perskaitę mano informaciją.
Didieji gamintojai orientuojasi į du rinkos segmentus – aukštąjį ir žemesnį. Todėl atsiranda ir produktai skirti tiems segmentams. Vienas savininkas turi kelis ar daugiau prekinių ženklų, kurie užima jiems skirtą rinkos dalęlę.
Atsimename kas nutiko su kažkada žinomais ir autoritetingais prekiniais ženklais – CarlCeiss/Geodimeter/Nikon? Visi jie dėl finansinių sunkumų ar kitų priežasčių buvo nupirkti .
Tuo būdu atsirado atskiri prekinai ženklai, priklausantys vienam galutiniam savininkui, skirti atskiriems segmentams – Trimble ( aukštesnis segmentas) SpectraPrecision/Nikon (žemesnis segmentas). Pirkimas kompanijų turinčių tam tikrą potencialą ir tam tikras technologijas yra naudingas visais aspektais.
Hexagon pramonės grupė, nusipirko Leica kuri į savo GPS imtuvus diegia Novatel (Kanada) gamybos plokštes. Galų gale ir Novatel buvo nupirktas tos pačios Hexagon grupės. Čia rinkai taip pat tiekiami sprendimai- aukštesnės klasės Leica ir žemesnės klasės Geomax ( naujas prekinis ženklas). Novatel iki šiol gamina ir parduoda plokštes ne tik Leica-i bet ir kitoms mažesnėms kompanijoms pvz. dar ne taip senai Sokkia , po šiai dienai visiems kinijos gamintojams.
Topcon Corporation , kurios vienas iš akcininkų yra Japonijos pramonės gigantas Toshiba, 2001 metais nusipirko GPS technologijas (ribotam laikui) iš JPS. Tada atsirado GPS imtuvai su Topcon prekiniu ženklu ir paplito technologija GPS/Glonass. Topcon-as įkūrė savo tyrymų centrą, ko pasekoje atsirado nauja, jau Topcon technologija, pristatyta 2005 m. – G3 GPS/Glonass/Galileo su Universal Tracking kuri diegiama imtuvuose GR-3, GRS-1 ir GMS-2/GMS-2PRO. 2007 m. Topcon Corporation nusipirko Sokkia. Šiandien baigiamas šios kompanijos integravimas į Topcon struktūrą ir rinkos segmentų dalijimas. Iki to, Sokkia pirko plokštes savo GPS imtuvams iš Novatel-io. Nuo šiol jau to nėra. Apskritai nežinoma ar Sokkia ženklas turės GPS imtuvą. Šiuo metu išparduodami jau prigaminti imtuvai GSR2700 iš sandėlių likučių, o naujų jau nebegamina. Taigi vėlgi turime koncentravimą, kai vienas savininkas turi du prekinius ženklus.
Kas liečia mažesnius gamintojus. Tam , kad sukurti technologiją ir ją pristatyti rinkai reikalingos didelės investicijos, be to būtina sudaryti autorizuotų ( apmokytu, paruoštų ir t.t.) atstovų tinklą , aptarnavimo centrus, techninį palaikymą, dalių tiekimą – tai neišvengiamai prives iki to, kad jie anksčiau ar vėliau atsidurs po kurio nors stambesnio gamintojo vėliava arba ras labai specializuotą nišą tam tikroje rinkoje. Nepamirškime konkurencijos iš kinijos pramonės, kuri pirkdama GPS technologijas iš novatel , arba kopijuodama tacheometrus, nivelyrus ir visą kitą ( pvz. pagal topcona, leica, nikona) pažiūrėkite pilna, leidžia vos ne kiekvieną dieną produktus- tai dar labiau aiškėja –tik stambus gamintojas gali atlaikyti kovą ir tiekti vis naujesnes ir naujesnes technologijas aukštesniam savo segmentui, o pagyvenusias paliekant savo antriniams prekiniams ženklams iš žemesnio segmento tuo išeleminuojant kiniečius, kurie taikosi būtent i žemiausią segmentą.
Paskutinį kartą redagavo vygintas 01 Rgp 2009, 13:21. Iš viso redaguota 1 kartą.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

Ka: » 21 Lie 2009, 17:32

vygintas rašė:Rinkos konsolidavimas pastebimas jau senai ir tai yra sveikintinas reiškinys...
Žinoma kiekvienas turi savo požiūrį. Bent aš "sveikintinu reiškiniu" negaliu pavadinti, nes Lietuvoje gerai žinome prie ko veda monopolijos. O viena iš priežasčių, kodėl Javad'as atsiskyrė nuo Topcon'o yra tai, kad dideli labai ilgai galvoja ir nedaro jokių sprendimų. Ateitis parodys koks veiklos modelis laimės.
vygintas rašė:2001 metais nusipirko GPS technologijas (ribotam laikui) iš JPS.
Kokiam ribotam, gal su viskam nusipirko?
vygintas rašė:Tada atsirado GPS imtuvai su Topcon prekiniu ženklu ir paplito technologija GPS/Glonass.
Leiskite dar kartą patikslinti, kad GPS/GLONASS imtuvai buvo pristatyti rinkai 1996 metais, o jų paplitimas buvo mažas, nes GLONASS sistema buvo prie mirties. 2001 m skrido 7 GLONASS palydovai, žiūr. žemiau pav. kurio data 2005-03-09. Jame taip pat matyti, kad savo 2005 m. planus GLONASS šiandien jau lenkia:
GLONASS-INFO-2005-03-09.jpg
GLONASS-INFO-2005-03-09.jpg (225.35 KiB) Peržiūrėta 6845 kartus(ų)
vygintas rašė:Kas liečia mažesnius gamintojus <...> būtina sudaryti autorizuotų ( apmokytu, paruoštų ir t.t.) atstovų tinklą , aptarnavimo centrus, techninį palaikymą, dalių tiekimą – tai neišvengiamai prives iki to, kad jie anksčiau ar vėliau atsidurs po kurio nors stambesnio gamintojo vėliava...
Apie tai jau diskutavome, tad leiskite ir vėl nesutikti. Pasikartosiu, bet aš manau, kad toks veikimo modelis jau praeitis, visi šie žingsniai jau atgyvena ir vieną ką jie tikrai garantuoja, tai aukštesnę produktų kainą galutiniam vartotojui. O kadangi planeta Žemė darosi vis mažesnė, IT technologijos jau leidžia aptarnauti įrangą per atstumą, pristatymas prekių seniai išspręstas, viskas ko reikia tai minimalių investicijų ir aukštos kvalifikacijos vietinių specialistų, kalbančių gimtąją vartotojo kalba. Sprendžiant problemas, man kur kas maloniau būtų tiesiogiai bendrauti su pačia Sony, nei per kelintus jų atstovus Baltijoms šalims.
vygintas rašė:Nepamirškime konkurencijos iš kinijos pramonės...
Kinai taip pat savo gerą pėdsaką paliko, nuleido didžiuosius ant žemės, tiesiog ženkliai sumažino kainas. Kartu nusileido ir didžiųjų įrangos kokybė, kai pigių kiniečių pamažu, bet gerėja. Skysčių dėsnis.
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

GNSS imtuvų gamintojų rinka

vygintas » 21 Lie 2009, 19:24

Idomi Kaziuk pozicija, dėl kai kurių dėsnių žinoma nuomonės išsiskiria,bet šiandiena aš įsivaizduoju pagal tavo naujovišką dėsnį aptarnautą besiblaškantį klientą, kuris net nežino koks įrangos garantinis laikotarpis ir kas tą įrangą aptarnaus (gal Maskvoje kažkur...) ir kas suteiks konsultaciją. Žinoma kliento valia rinktis vienos ar kitos kokybės prekę ar paslaugą ( kitaip ir turgūs būtų išnykę), bet gera paslauga ir "firminė" prekė su garantuotu aptarnavimu visada kainuos daugiau. Manau reiklūs vartotojai dėl kelių litų kainų skirtumo "nepames kelio dėl takelio".
Kas link kiniečių kokybė gerėja, bet tik dėl įraangos aptarnavimo ir techninio palaikymo trukūmo jie neprasiskina kelio į rinkas.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

Ka: » 21 Lie 2009, 21:44

vygintas rašė:...bet šiandiena aš įsivaizduoju pagal tavo naujovišką dėsnį aptarnautą besiblaškantį klientą, kuris net nežino koks įrangos garantinis laikotarpis ir kas tą įrangą aptarnaus (gal Maskvoje kažkur...) ir kas suteiks konsultaciją.
Lakios fantazijos žmogus esate Vygintai ;), nes man nepavyksta įsivaizduoti žmogaus perkančio įrangą už ~ 50000 litų, kuris neskaito sutarties, ar skaitydamas joje neranda kur parašyta garantinis laikotarpis, kas tą garantiją kur ir kaip suteikia.

Žemiau mūsų nuomonės, Vygintai, šį kartą sutapo ;)
vygintas rašė:...bet gera paslauga ir "firminė" prekė su garantuotu aptarnavimu visada kainuos daugiau...
Taip visada brangiau. Tik vieni paslaugas tiesiog įbruka, kai kiti leidžia laisvai pasirinkti pačiam vartotojui ar jų jam reikia, kokiam laikotarpio reikia, kokių paslaugų reikia.
O kas ta "firminė" prekė, kaip ją atskirti? Dar nemačiau imtuvo be prekinio ženklo, gal kas rūsy jau gamina?
vygintas rašė:Manau reiklūs vartotojai dėl kelių litų kainų skirtumo "nepames kelio dėl takelio".
Pritariu, kad tik daugiau reiklių vartotojų būtų Lietuvoje, o mes kartu padėsime šiame forume jiems tokiais tapti.
vygintas rašė:Kas link kiniečių kokybė gerėja, bet tik dėl įraangos aptarnavimo ir techninio palaikymo trukūmo jie neprasiskina kelio į rinkas.
Jo kiniečiai su jų įranga man labai labai nepatinka, tad jei galite kolegos nepirkite jų visai. Tegul dar paaugą ;)
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

vygintas » 26 Lie 2009, 13:55

Gerb.Kaziuk. Tai va ir pradedi pats sau prieštarauti. Sutinku, malonu būtu bendrauti su kurios nors tarptautinės korporacijos pvz. prezidentu, bet jis tikriausiai būtų laimingas bendraudamas su pačiu, jei būtum jo vienintelis klientas. Taigi, tam tarptautinės korporacijos ir sudaro atstovų tinklą vietose, kad pvz. Sony prezidentas "miegotu" ramiai ir nesulauktu Kaziuko kontakto. :P
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

vygintas » 26 Lie 2009, 14:13

Beje, noriu paklausti. Geodimeter520N - tai tas ~ 1993 m. modelis?? Ką jį dar tebegamina? Po tuščių paieškos internete rezultatų klausiu Tavęs.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: GNSS imtuvų gamintojų rinka

TomasGPS » 27 Lie 2009, 08:36

Nemanau kad tokį gamina. Jau 2000 metais jis nebebuvo nauju prietaisu.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias