Puslapis 11

Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 06 Rgp 2012, 13:18
geocad
Sveiki.
Ruošiuosi rašyti raštą į NŽT dėl aukščių problemos matuojant GPS imtuvu, RTK režimu LitPOS tinkle.
Galbūt kas nors esate atlikę kontrolinių matavimų ant valstybinių GPS 0,1,2,3 klasės tinklų punktų, ne urbanizuotoje teritorijoje, kai stebimos žymios aukščių paklaidos?
Ypač domina tokie atvejai, kai aukščiai nuo skelbiamų kataloguose skiriasi 16-20 cm ir daugiau, tačiau tinka ir mažesni skirtumai.
Taip pat labai aktualu būtų tai, kad turėtumėte išsaugotus originalius matavimų duomenis (ne eksportuotus į galutinius formatus, kuriuos naudojame darbui), kad juos būtų galima pateikti NŽT ar kitiems specialistams.

Akcentuoju, kad kontroliniai matavimai turėtų būti daryti ne į pvz. reperius ar senus PP punktus, tačiau būtent ant valstybinių GPS tinklų punktų.
Užklausimo esmė būtų ta, kodėl tie aukščiai skiriasi, ir kartais gana ženkliai, jei jų normaliniams aukščiams apskaičiuoti buvo naudotas tas pats geoidas.
Taip pat norėčiau sulaukti atsakymo į tai, kuriuos aukščius turėtų naudoti geodezininkas ir ar RTK metodas yra tinkamas aukščių pagrindui sudaryti ir t.t. ir pan.

Kas supranta angliškai, galbūt sudomins ši informacija - Best practice guidelines for precise surveying in Ireland (Geros praktikos gairės tiksliesiems matavimams Airijoje).
Publikacijos esmė tokia: Airijos ir Šiaurės Airijos geodezininkų asociacijos pateikia išsamius išaiškinimus ir rekomendacijas, kaip ir kokias metodais turėtų dirbti geodezininkai tam, kad būtų pasiektas <=6cm absoliutus tikslumas nustatant koordinates GPS metodais. Pažymėtina, kad aukščių pagrindas Airijoje nebėra palaikomas jau nuo 1990 metų, o sekant šios publikacijos rekomendacijomis senųjų niveliacijos tinklų punktai iš viso neturi būti naudojami, nerodomi topografinėse nuotraukose, neįtraukiami į ataskaitas. Visi aukščiai turi būti apskaičiuojami naudojant geoido modelį, tačiau turi būti naudojamas ne RTK metodas, o statiniai matavimai.

Taigi, kas turite kokios nors svarbios informacijos, talpinkite čia arba atsakykite per AP.

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 09:54
geocad
Kolegos, įdomumo dėlei kviečiu sudalyvauti apklausoje Ar taikote GPS aukščių pataisas?.

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 20:26
TomasGPS
Andriau,

As jau buvau kelias panasu klausima i kuri ne vienas matininkas nepajudino net savo "meshkeres". Jau buvau mataves ivariais prietaisais ir pateikiau rezultatus situ matavimu. Litpos grybavo visada auksciuose ir net koordinatese...

Ir dar cia... (tik failas Excel kazkur prapuole)

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 20:48
geocad
Na, manau, kad laikas jau pradėti šį klausimą diskutuoti ne tik forume.
Reikia surašyti raštą, į kurį turi būti duotas oficialus atsakymas.
Galbūt jis nebus greitas, galbūt kažkam reikės kaip reikiant padirbėti, bet šitą klausimą reikia kelti oficialiai.
Kaip matai pagal apklausos rezultatus, dabar visi dirba 50/50 - kas taiko pataisas, kas ne.
Be to, 50% pagrindo taškus stebi <= 5 sek., taip pat nemažai kolegų 80% matavimų atlieka RTK metodu, pavienio taško matavimas trunka tikrai <= 5sek.
Todėl mūsų rimti mokslo vyrai neturi slėptis krūmuose ar teikti paaiškinimus žodžiu prie kavos puodelio, o pateikti oficialias rekomendacijas ir tvarkas, kad visi žinotų, kaip reikia dirbti.
Tai tokia mano nuomonė, bandysime kažkaip reikalą judinti, kiek jėgos leidžia.

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 21:20
TomasGPS
Buciau daugiau po LT vazinejes butinai daugiau punktu buciau pamataves, taciau keik sugebejau - tiek pamatavau, o kitiems net ne motais visai tai. Tad sunku kazka bendrai pasiekti su tokiais "bendraminciais", ir nesistebiu kad tokia visuomene nieko nebepasiekia ir net nenori siekti geresnio nors gyvena tikrai blogai...

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 21:30
geocad
Na, nesmerk taip labai - juk matai, kad 50% kontrolę vykdo nuolatos.
Vadinasi, duomenų visi turi prikaupę sočiai.
Reikia tik kolegų gražiai paprašyti pasėdėti kelias valandas vakare, kad pririnktų tų duomenų, kur ir ką yra matavę.
Manau, kad tokį LT aukščių paklaidų žemėlapį galima sudaryti, kad net visiems akys ant kaktos iššoktų.
Tarp kitko - idėja. :!:
Jei rasčiau bent keletą bendraminčių, būtų galima užkurti internetinį puslapį su tokia informacija.

Ne visos idėjos numiršta - pvz. Kaune turime veikiantį FTP serverį, kuriame bendrai medžiaga dalinasi jau 8-ios geodezinės įmonės ar pavieniai geodezininkai.
Tai nėra daug, jei imsi skaičių, bet jau yra apie 2400 failų ir visi, kurie dalijasi medžiaga, iš to tik išlošia, o tie, kurie lieka nuošalyje, masės informacijos ieško aplinkiniais keliais.
Taip, visi tie, kurie prisijungė, turėjo sugaišti bent kelias valandas pradiniam darbų katalogui sudaryti, bet kiek laiko visi sutaupo vėliau, kai nereikia niekam skambinti ir klausinėti, manau, aišku visiems.

Po truputį įtikinsim ir kitus, manau, nes Kauno rajono savivaldybė jau keli metai turi įsigijusi WebGIS sistemą, bet jos nesugeba paleisti.
Sakė, kad įnešinėja medžiagą, bet kadangi dirba vienas žmogus, turbūt 2 val. per savaitę, visa tai užtruks dar ilgai...

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 21:42
TomasGPS
geocad rašė:Tarp kitko - idėja. :!:
Jei rasčiau bent keletą bendraminčių, būtų galima užkurti internetinį puslapį su tokia informacija.


Tai kokia butent ideja turi? As perejau ka tik i web (ASP.NET) programuotojus...

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 07 Rgp 2012, 21:49
geocad
TomasGPS rašė:
geocad rašė:Tarp kitko - idėja. :!:
Jei rasčiau bent keletą bendraminčių, būtų galima užkurti internetinį puslapį su tokia informacija.


Tai kokia butent ideja turi? As perejau ka tik i web (ASP.NET) programuotojus...

Tai idėja paprasta - jei žmonės kontrolinius matavimus daro nuolatos, užtektų, kad jie persiųstų atitinkamai eksportavę CSV failiuką, kuriame be koordinačių būtų matavimo data, instrumento fiksuoti tikslumai ir pan. informacija.
Visa tai turėtų būti įkeliama į Web serverį, kad ir į šiuo metu esančius nemokamus ESRI ArcGIS žemėlapius, kurie yra prieinami netgi naudojant mobilias programėles (pavyzdyje matomą žemėlapį gali puikiausiai matyti Androide).
http://geocad.lt/lt/geodezijos-naujieno ... gali-ir-tu

Ir voila - turime paklaidų žemėlapį, kuriuo galima naudotis savo nuožiūra, arba bent teikti mūsų mokslininkams, kaip stebėjimų duomenis.
Sakau, čia tik bendraminčių reikia, užkurti daug ką galima.

Re: Raštas NŽT dėl RTK aukščių

UNREAD_POSTParašytas: 14 Rgp 2012, 21:04
gps
Labas, pritariu diskutuojantiems, bet liūdna tai kad NŽT NET ŽEMIŠKESNIŲ DALYKŲ NETVARKO. Nesugega suvienodinti savo skyrių darbuotojų veiklos, nors į Druskninkus tobulintis važiavao labai dažnai. :cry: