Dėl LitPOS darbo sutrikimo

Skelbiame viską, kas susiję su LitPOS - veiklos sutrikimai, įvairūs pamąstymai ir pan.

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

TomasGPS » 04 Bir 2009, 11:49

Ka: rašė:Kažkur prapuolė vienas mao atsakymas... pasikartosiu jei atsiras.
Aš ne už peticijas, aš už diskusijas. Pirma manau turėtume gauti informacijos iš atitinkamų valstybinių įstaigų (viena tokia yra), vėliau siekti, kad jos pasitemptų savo kompetencijoj, paprastai jiems ir temptis nereikia, reikia geros vadybos, t. y. samdyti LT ar užsienio ekspertus. Paskui veiklos principai turėtų būti aiškūs, nes man tikrai nesuprantama, kodėl, berods įsakymu, įtvirtinamas vienas tinklas. Ar yra kokie tinklų, bazinių stočių techniniai reikalavimai? Nes juos praėjus, bet kas turi turėti teisę teikti mokamas - nemokamas paslaugas. Įdomu ar buvo tinklo administratoriaus konkursas?...
Labai daug klausimų ir mažai atsakymų ir čia tarpusavy diskutuoti galime be galo. Todėl siūlyčiau teikti siūlymus.
Pirmas: man pvz. trūksta informacijos apie valstybinį tinklą ir jei kas turite pasidalinkite oficialia informacija. Tai kas yra LitPos svetainėje (kuri 3-ia diena neatsidaro) tai perskaičiau, o daugiau tai nieko konkretaus ir nežinau.
Tikėkimės, kad šis forumas prisidės prie visų gėrovės.


Labai abejotina kad buvo šiai vietai konkursas. Tinklą prižiūri pats GI (VGTU) ir jo darbuotojai, kuris tam tinkamas pareigas.
O kokia oficiali informacija Jus domina apie LitPOS? Tiesa pasakius, šiokios tokios informacijos yra NŽT tinklapyje: http://www.nzt.lt/index.php?id=210
Žiūrėjau aš į tą LitPOS puslapį, niekas ten nesikeitė. Kaip buvo kaikur tekstas Informacija ruošiama... taip ir liko. Niekas ten nieko neruošė. :geek:
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

TomasGPS » 04 Bir 2009, 12:01

geocad rašė:OK, situacija daugmaž aiški.
Bet ką reikia daryti, kad tinklas būtų pripažintas tinkamu?
Reikia, kad kažkas atliktų ekspertizę, pateiktų išvadas? Ką žinai apie tai, kas įvertino LitPOS tinkamumą ir kokiu pagrindu?
Šiaip tai manau, kad galima inicijuoti SmartNET pripažinimą tinkamu visokeriopam naudojimui - pirmai pradžiai reikėtų organizuoti peticijos pasirašymą.
Tada judėti toliau.
Ar nemanai, kad tai yra įmanoma? Juk 200 SmartNET naudotojų yra nemaža jėga. Manau, kad prisijungtų ir dalis LitPOS naudotojų.
O peticijos tekstas tai jau Leica atstovų rūpestis, kadangi tik jie ir gali pateikti svarius argumentus.


Kad tinklas būtų pripažintas "tinkamu" (nesąmonė kažkokia, aišku kad tinkamas :!: ), reikia parašyti toną popierių, ataskaitų, o tai sako kad jokios dokumentacijos apie tinklą nėra. Žinoma, tikrai kažkokios informacijos trūksta, kas kaip veikia, kas ką daro ir kas už ką atsakingas. Tą padarysim su laiku, nes yra dar daug ką tvarkyti. Kai tą sutvarkysim popierizmą, tada reiks kito, žodžių be kelių metų karo čia neapsieisim. Be to, pats NŽT turėtu parengti kažkokius tai tinklo normatyvus ir patys patvirtinti, kad šis tinklas yra tinkamas (licenziją tai mes turime, tik va jinai pjaunasi su kadastro nuostatais).
Paty kadastro nuostatai yra nekorektiški, kadangi monopiliškai teigia, kad tik LITPOS yra viršuje, o kitiems vietos nėra, turi būti pridėta, kad ir kiti NŽT patvirtinti tinklai gali būti naudojami. Jau kreipėmės raštiškai į juos, jie atmetė mūsų skundą.

Iš to ir gaunasi eiliškumas:
1) parašyti SmartNET nuostatus ir jį aprašyti
2) įrodyti, kad SmartNET tinklas nėra prastesnis už LitPOS
3) NŽT turi pakeisti kadastro nuostatus ir pataisyti, kad kadastriniams matavimams yra tinkami naudoti LitPOS ir kiti NŽT licenzijuoti (atitinkantys keliamus reikalavimus) tinklai.
Paskutinis puktas bus sunkiausias, nes jis įrašytas Į ĮSTATYMĄ, kaip monopolistas. Valstybė paskelbė save įstatimiškai monopolininku.Vien už tai reiktų jiems nukreipti peticiją.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

Ka: » 04 Bir 2009, 16:12

TomasGPS rašė:... reikia parašyti toną popierių, ataskaitų, o tai sako kad jokios dokumentacijos apie tinklą nėra.

Tai mane domina LitPos tokia dokumentacija, ji prieinama, publikuojama?

TomasGPS rašė:...Be to, pats NŽT turėtu parengti kažkokius tai tinklo normatyvus ir patys patvirtinti...

Ar ne tai neturėtų būti pirmas žingsnis?

TomasGPS rašė:Paty kadastro nuostatai yra nekorektiški, kadangi monopiliškai teigia, kad tik LITPOS yra viršuje, o kitiems vietos nėra, turi būti pridėta, kad ir kiti NŽT patvirtinti tinklai gali būti naudojami. Jau kreipėmės raštiškai į juos, jie atmetė mūsų skundą.

Sutinku. Kadastro nuostatuose apie geodezinį pagrindą užtektų vienu sakiniu pasakyti, kad naudoti pagal tai tokį įstatymą/nutarimą (pvz. GĮ) įteisintą geodezinį pagrindą ir viskas. O ką parašė atmesdami, tiesiog įdomu ;)

Pagal mane atrodytų taip:
1) Ref. stočių ir tinklų techniniai reikalavimai, sąlygos, pridavimo ir monitoringo taisyklės, licencijų sąlygos ir t.t. (čia ir kurti nereikia, reikia tik kitų šalių pvz. išversti)
2) Pakeisti nutarimus ir įstatymus, kurie draudžia veikti kitoms referencinėms stotims ar tinklams. (Pvz. kodėl negaliu naudoti savo, kuri atitinka visus kokybės reikalavimus ir užtikrina nustatytą tikslumą, kaip man matuoti jei objekte galiu ar noriu naudoti tik savo ref. stotį?)

Tuomet kas nori įvykdo reikalavimus ir teikia paslaugas. Kuo daugiau rinkoje tiekėjų, tuo labiau laimi vartotojas, bet kažkodėl valstybininkai apie tai užmiršta. Bet yra ir amžina bėda, kad valstybininkai matyt nei piršto nepajudins ir už juos reikia patiems viską padaryti, o tam tereikia tik finansų.
Peticijos čia nepadės ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

TomasGPS » 04 Bir 2009, 16:56

Ka: rašė:Tai mane domina LitPos tokia dokumentacija, ji prieinama, publikuojama?

Turi būti, deja kadangi Litpos.lt neveikia - ne visą informaciją galima gauti.

Ka: rašė:Ar ne tai neturėtų būti pirmas žingsnis?

Jau minėjau - tai ir yra pirmas žingsnis. Greitu laiku bus paruošti.

Sutinku. Kadastro nuostatuose apie geodezinį pagrindą užtektų vienu sakiniu pasakyti, kad naudoti pagal tai tokį įstatymą/nutarimą (pvz. GĮ) įteisintą geodezinį pagrindą ir viskas. O ką parašė atmesdami, tiesiog įdomu ;)

Ka: rašė: ...(čia ir kurti nereikia, reikia tik kitų šalių pvz. išversti)

Ne visos šalys užsiima tokia biurokratija, ir be to tai dar nereiškia kad išdėstys visą reikalingą informaciją. Tad geresnė kopija, tai LitPOS tinklas.

Ka: rašė:2) Pakeisti nutarimus ir įstatymus, kurie draudžia veikti kitoms referencinėms stotims ar tinklams. (Pvz. kodėl negaliu naudoti savo, kuri atitinka visus kokybės reikalavimus ir užtikrina nustatytą tikslumą, kaip man matuoti jei objekte galiu ar noriu naudoti tik savo ref. stotį?)

Referencinės stoties naudoti tikrai neturėtu uždrausti, kadangi tai senas tradicinis GPS'inimo būdas. Kiek žinau, patys Inžineriniai tyrinėjimai tuom naudojasi, ir jiems nedraudžia priduoti duomenų (kito varianto jiems nėra kol kas, tokia įranga pas juos). Tad tradicinio GPS būdo dar neuždraudė.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

horn » 11 Lie 2009, 10:23

Na, Litpos užlūžęs 07.11 ir jau tikrai neveiks visą savaitgalį Paveikslėlis. Kadangi smartneto neišėjo susikonfigūruoti, tai einam ilsėtis.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:49
Miestas: Kaunas

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

TomasGPS » 12 Lie 2009, 17:13

Dažnas reiškinys, ypatingai savaitgaliui. Leica tinklas veikia normaliai, tad jau tikrai kažkur nenurodėte prisijungime, kad nepavyko prisijungti. Koki prietaisą naudojat?
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

horn » 13 Lie 2009, 16:31

Naudojam trimble 5800, programinė įranga senesnė, negu Andrius kur aprašė sukonfigūravimą, jungiamės per telefoną. Bandžau sukonfigūruot, bet skirtumų nemažai konfigūruojant ir man nieko nesigavo. Beje vis dar neveikia tas tinklas.
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:49
Miestas: Kaunas

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

Ka: » 13 Lie 2009, 16:45

Kas neveikia? Šiaip LitPOS tinklas veikia ir šeštadienį ir vakar ir šiandien, paprasčiausias pasitikrinimas naršyklėje parašyti: http://193.219.10.2:2101.
O va svetainė LitPOS http://www.litpos.lt/ tai man vis neatidaro ;)
Gan keista, kad jūsų pardavėjas nesukonfigūruoja ar nepamoko kaip prie bet ko prisijungti.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

geocad » 13 Lie 2009, 19:00

Ka: rašė:Kas neveikia? Šiaip LitPOS tinklas veikia ir šeštadienį ir vakar ir šiandien, paprasčiausias pasitikrinimas naršyklėje parašyti: http://193.219.10.2:2101.
O va svetainė LitPOS http://www.litpos.lt/ tai man vis neatidaro ;)
Gan keista, kad jūsų pardavėjas nesukonfigūruoja ar nepamoko kaip prie bet ko prisijungti.

Ar tikrai LitPOS veikia, kaip kad tu tvirtini? Man apie 15.00 neprisijungė nei per Omnitel, nei per Bitę. O štai prie Smartnet kuo puikiausiai pavyko. Tarp kitko, jungiausi per telefoną, TELE2 ir galiu pasakyti, kad kiek pastebėjau, naudojant TELE2 ryšį įsiregistravimas tinkle vyksta sparčiausiai.
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: Dėl LitPOS darbo sutrikimo

Ka: » 13 Lie 2009, 19:50

Jei kas turi neaiškumų, manau galėtų susisiekti su LitPOS administratoriais ir tiesiogiai pasiaiškinti, ir nereikės daryti spėliojimų veikia / neveikia. Aš tik sakau ką matau: jei per naršykle nurodžius IP adresą gaunu mountingpoint'us, tai reiškia pataisos NTRIP protokolu transliuojamos.

Gana įdomi jūsų patirtis su Tele2, gal galite smulkiau parašyti koks tai planas, koks plano mokestis, ar yra HSPDA 3.6/7.2 Mbps greitis ir t. t. Jau esu rašęs, kai prieš kelis mėn. užklausėme Tele2 ar turi planą Internetui su kuriuo galiu naršyti kompiuteryje, tai atsakė, kad tokio plano nėra, yra tik Interneto planas naršymui telefone. Tad panašu, kad pati Tele2 nežino ką turi ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių