Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Skelbiame viską, kas susiję su LitPOS - veiklos sutrikimai, įvairūs pamąstymai ir pan.

Ar sutinkate, kad LitPOS tinklas būtų apmokestintas metiniu mokesčiu?

Taip
4
10%
Ne
38
90%
 
Viso balsų : 42

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 20 Lie 2009, 12:08

Jei tamsta Vygintai nežinote, galiu priminti, kad NŽT ir NMA yra prie Žemės ūkio ministerijos, tad man didelio skirtumo nėra, kas skirsto valstybines lėšas.
Gal geriau Vygintai papasakokit mums apie 1 cm ir 1 m tikslumus, kaip NMA tarnautojai dirbą, kokia metodiką taiko ir pasiekia tokį tikslumą?
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

vygintas » 20 Lie 2009, 14:50

Tikiuosi , kad ateityje vis dėl to matysi skirtumą tarp NŽT ir NMA- tikiuosi.
Nors iš kitos pusės , paskaičius Tamstos "pasakas" forume gali būti ir priešingai.. ;)
Rekomenduoju praplėsti akiratį:
www.nzt.lt
www.nma.lt
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Dainius » 20 Lie 2009, 15:44

:twisted: KRAUJO!!!!!!

Plem, negana to, kad tuoj geodezininkai ir matininkai vieni kitus kainom pasmaugs, tai dar ir snukius tuoj išsidaužys 8-)

KRAUJO!!!!! :twisted:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 20 Lie 2009, 19:57

vygintas rašė:Nors iš kitos pusės, paskaičius Tamstos "pasakas" forume gali būti ir priešingai..
Liaudies išmintis sako, kad pasakose visa tiesa ir išmintis glūdi. Man džiugu Vygintai, kad pradėjot skaityti.
Dainius rašė:Plem, negana to, kad tuoj geodezininkai ir matininkai vieni kitus kainom pasmaugs, tai dar ir snukius tuoj išsidaužys... KRAUJO!!!!!
Na kraujo tai tikrai nereikia, o kad kainos tokios, tai Vygintas tikrai nekaltas. Prie to tik šiek tiek prisidėjo NMA, NŽT, LRV, LRS ir t.t. ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

vygintas » 21 Lie 2009, 10:17

Kaziuk, Atsiprašau. Per daug "draugiškai" išsireiskiau.
Nors "tauta" reikalauja kraujo - jo nesulauks. :D
Iki
Paskutinį kartą redagavo vygintas 21 Lie 2009, 13:52. Iš viso redaguota 1 kartą.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 21 Lie 2009, 13:26

vygintas rašė:Nors "tauta" reikalauja kraujo - jo nesulauks
Atsargiai Vygintai, užpykdysi tautą į kabutes ją įdėdamas ;)
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

vygintas » 21 Lie 2009, 13:54

Tikuosi neužpikdysiu, visi manau supranta, kad pasižaibavimai vyksta perkeltine prasme, o šiaip visi esame šaunūs vyrukai. :P
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 21 Lie 2009, 13:59

Vieniems kraujo reikia per ekraną, kitiems pakalbėti ir sužinoti daugiau.... :D
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 21 Lie 2009, 20:54

Labai ne į temą parašysiu, tad prašymas forumo Adminui, jei nesunku, gal Bendrajame forume sukurkite naują forumą "Teisės aktai" ar panašiai, tokiom įdomioms temom padiskutuoti ;)

Iškart pasakysiu, aš iš esmės ne prieš draudimą, bet prieš tokias žaidimo taisykles, kokios yra dabar.

TomasGPS rašė:Privalomas draudimas tai irgi dar vienas mokestis, tačiau jis irgi suprantamas.
Deja aš pats ir dar nesutikau kolegos, kuris pasakytų, kad suprato šias taisykles: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=320746. Gal kas iš kolegų galite įvardinti, kaip ir kokia žalą gali padaryti matininkas atlikdamas kadastrinius matavimus?
TomasGPS rašė:Žinau toks mokestis Kanadoje yra kiekvienam matininkui su licenzija.
Ir ne tik, daugelyje šalių tai yra. Bet manau, kad draudžia ne vienintelis draudėjas, kuris mūsų atveju net neregistruotas Lietuvoje ir kaip man atrašė LR draudimo priežiūros komisija: "Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Draudimo priežiūros komisija iki šiol nė vienai Lietuvos Respublikoje įstatymų nustatyta tvarka įsteigtai draudimo įmonei neišdavė leidimo vykdyti Licencijuoto asmens civilinės atsakomybės už nustatant nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenis kitiems asmenims padarytą žalą privalomojo draudimo veiklą."
Tad paprasti klausimas kyla:
ar kolegos supranta kur ir kam draudžiasi?
kodėl privalomas draudimas veikia, kai draudėjas tik vienas? gal privalomas veikia, kai yra min du žaidėjai-draudėjai?
ar žino, kad draudimą suteikia broliukų iš Latvijos įmonė, kuri, mano supratimo, net nemoka Lietuvoje mokesčių. Lietuvos matininkų ~ 400 įmonių jau sumokėjo broliukams ~ 1 500 000 Lt už draudimą? įdomu kokios šalies teisme aiškinsitės jei draudėjas atsisakys atlyginti?
kodėl privalomu draudimu negalima apdrausti automobilio kitoje šalyje, o šį privalomą draudimą suteikia neregistruotas Lietuvoje draudėjas?
įdomu ar per šio įsakymo galiojimo laikotarpį buvo nors vienas įvykis Lietuvoje, kad draudėjas kam nors jau atlygino matininko padarytą žalą?
kas, kaip ir kodėl nustatė min. suma vienam draudimo įvykiui 100 000 Lt, o kodėl ne 10 000 ar 1 mlj.?
ar žinote, kad vežėjai sumokėdami ~ 5000 Lt/metams draudžiasi > ~ 1 000 000 Lt sumai ir realiai tokios vertės krovinį gali vežti/sugadinti?
ir t.t.
TomasGPS rašė:Jei apsirinka dėl apskaičiavimų matininkas, jį paduoda į teismą ir teismas priteisias padengti žalą - va tada ir sumoka draudimas.
Nu tai leiskite man pasirinkti ar sumoka draudimas ar aš pats moku ar sėdu už grotų. Aš nesuprantu, kaip galiu padaryti žalos, bet manim kažkas pasirūpina (labai už "gerą" kainą), kad aš nenukentėčiau.
TomasGPS rašė:Žinojau tokį žmogelį, kuris klaidą su tacheometru padarė nužymint pastato ašis, tai jau dešimt metų išmokinėja už savo klaidą, kiekvieną mėnesį atskaito... :!
Tai matote kolega, kad šis draudimas negalioja geodeziniams-topografiniams darbams, čia tik kadastriniams!!! Ir aš jei klaidą padariau, tai jau mano bėda ir yra Civilinis ir visokie kodeksai žalai išsireikalauti.
Beje įdomiai gaunasi, dabar turi draustis šituo, minkštai pasakius, keistu draudimu, kai "Lietuvos Respublikos geodezijos ir kartografijos įstatymo pakeitimo įstatymas (PROJEKTAS)", kuris guli NŽT http://www.nzt.lt/assets/files/ivairus/GKI20090422.pdf draudimas jau vadinamas "profesiniu draudimu". Tai leiskite paklausti ar tai tas pats? Ar man perrašys draudimo sutartį, kai pasikeis įstatymai?
Siūlau paskaitykite 30 straipsnis. "Ginču sprendimas ir žalos atlyginimas" Kam Geodezijos ir kartografijos įstatyme įstatyme reikia aiškinti, kad "Asmenys, atliekantys geodezinius ir kartografinius darbus Lietuvos Respublikoje, įstatymu nustatyta tvarka privalo atlyginti žala, padaryta atliekant geodezinius ir kartografinius darbus"? Manau, kad tai ir taip aišku, kad bet kokia padaryta žalą, nesvarbu ką tu veiki, turi būti atlyginta, ir nereikia to kartoti to kas yra tam skirtuose įstatymuose. Nežinau kam NŽT kuria-dedikuoja tokius įstatymus, matyt ne už mus stovi.
TomasGPS rašė:Iš esmės turėtų persvarstyti tą draudimo mokestį ir jį sumažinti, kadangi NK kainos smunka...
Ne mokestyje esmė, nors jo dydis tai virš visko. Pirma tegul prisipažysta kas jo autoriai, nes man nepavyko sužinoti. Kaip tokį rimtą reguliavimą galima patvirtinti vieno tarnybos direktoriaus-tarnautojo įsakymu? Tai gal vienu įsakymu galima jį ir panaikinti?

Kaip įsivaizduoju nemažai įmonių baigiasi šio draudimo metų terminas, tad prieš pratęsdami, gal kolegos gerai pagalvokite, kas užkrautą ant jūsų pečių ir ką jūs realiai maitinate, ar savo šeimas ar kažką. Žinau, kad tai aktualiau įmonių vadovams, bet ir samdomi kolegos turi suprasti, kad tai apsunkina jums tapti savarankiškais ir tuos pinigėlius iš kiekvieno darbo vis vien tenka išskaityti.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Dainius » 21 Lie 2009, 21:50

TomasGPS rašė:Vieniems kraujo reikia per ekraną, kitiems pakalbėti ir sužinoti daugiau.... :D


Vieni sėdi ir gilinasi į technines smulkmenas, niuansus, išradimus, kuriuos vėliau pateikia potencialiam klientui kaip privalumus prieš konkurentus, kiti ima tą produktą ir eina į lauką bei naudoja jį pagal paskirtį ;) kolega, žiūriu, jumoro nesupratote :) Mane realiai domina technikos galimybės spręsti iškylančius uždavinius greit ir patikimai, o ne koks "chipas" ar kieno pagamintas tai atlieka. :)
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 21 Bir 2009, 15:54

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių