Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Skelbiame viską, kas susiję su LitPOS - veiklos sutrikimai, įvairūs pamąstymai ir pan.

Ar sutinkate, kad LitPOS tinklas būtų apmokestintas metiniu mokesčiu?

Taip
4
10%
Ne
38
90%
 
Viso balsų : 42

Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 10 Lie 2009, 08:46

Dažnai girdisi kalbos, kad LitPOS nebus apmokestintas, tačiau kai Valstybė svarsto apkarpyti savo išlaidas, gali būti kad vieną dieną NŽT bus priversti apmokestinti LitPOS tinklą, tad norėjau užduoti klausimą :

1) Ar sutinkate, kad LitPOS tinklas būtų apmokestintas metiniu mokesčiu?
2) kiek jis turėtų kainuoti į metus (kiek galite mokėti)?
3) ar turėtų būti skirtingi mokėjimo lygiai, ir pagal kokį kriterijų geriausiai būtų skirstomi?
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Mokamos REFERENCINIŲ TINKLŲ paslaugos

vygintas » 13 Lie 2009, 12:45

Laba visiems. Aktuali tema- ar turėtu būti apmokestinti referenciniai tinklai. Pagal bendrą logiką valstybinis tinklas neturėtų būti apmokestintas (žinoma esant poreikiui tinklas gali būti ir apmokestintas), o privatūs tinklai , kaip pelno siekiantys ir neužsiimantys labdara, turėtu turėti tam tikrą mokestį. Pasaulio praktikoje tai natūralus reiškinys. Pateiksiu žinomo pasaulinio tinklo OMNISTAR galiojančius įkainius. Tinklas teikia diferencijuoto tikslumo paslaugas:
Omnistar VBS ( submetras) naudojamas GIS tikslams- regiono licencija 1195 EUR per metus ( apie 11 LTL per diena)
Omnistar HP/XP decimetro/centimetrų tikslumo- regiono licencija 1595 EUR per metus.( apie 15 LTL per diena)
Taigi tokios kainos pasaulyje.
Įdomu sužinoti vartotojo, geodezininko, dirbančio laukuose nuomonę- koks turi būti idealus privatus referencinis tinklas, kokias paslaugas turi teikti ir kokia metinio/mėnesinio/dienos abonemento suma būtu reali, mūsų Lietuvos geodezininkui.
Paskutinį kartą redagavo vygintas 13 Lie 2009, 13:39. Iš viso redaguota 1 kartą.
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 13 Lie 2009, 13:36

LatPOS (Latvija) tinklo naudotojai moka apie 450LVL į metus (6,25 lt į dieną), todėl LitPOS irgi gali imti mokestį už tinklą.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Mokamos paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

vygintas » 13 Lie 2009, 13:44

Taip, Latvijoje pas "braliukus" viskas kainuoja...
Taigi turime pirmus palyginimus Omnistar- apie 1595 EUR; LatPOS- apie 650 EUR
Laukiame Lietuvos geodezininkų pamastymų
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 17 Lie 2009, 21:37

Nu jei nuomonę sunku parašyti, tai bent prabalsuokite bent jau... Žiūrovų daug, tačiau balsavimas mažai aktyvus. ;)
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 18 Lie 2009, 02:24

TomaiGPS! Labai jau keistus klausimus užduodate, manau todėl ir nėra atsakymų. Leiskite paklausti iš kur kolegoms žinoti "...kiek turėtų kainuoti?" Ar mes kuriame infrastruktūrą, skaičiuojame sąnaudas, kaštus ir t.t.
Nu ir visai užmušantis klausimas: "Ar sutinkate, kad LitPOS tinklas būtų apmokestintas metiniu mokesčiu?" ;) Parodykite man kolega (nu jo... vienas pabalsavo, kad sutinka !?), kuris savo noru atiduoda savo sunkiai uždirbtus pinigėlius kažkokiai valstybinei struktūrai, kuri bele kaip litukus švaisto. Visi mąstantys pasakys, kad nieko turi nekainuoti.
Galiu pasakyti savo nuomone - jei tai valstybinis tinklas ir juo rūpinasi valstybė, tai mes visi, mokesčių mokėtojai, juo turėtume naudotis nemokamai, kaip ir kita geografine informacija, už kuria jau sumokėjome per mokesčius.
Bet LT taip nebus, pirma privatizuos, paskui žiauriai apmokestins, ir bus vienas didžiausių mokesčių pasauly, nes mes visur išskirtiniai "gerąją" prasme ;)
Dar esu girdėjęs, kad NŽT, tiksliau Niekas nebesirūpins tiek metų statytu ir mlj. LIT kainavusiu žemesnės klasės geodeziniu pagrindu - punktais, niekas jų nebe atstatinės ir naujų punktų nestatys, todėl paskutiniais metais skiriamų lėšų, mano supratimu, turėtų ne tik užtekti, bet ir likti LitPos plėtrai.
Man ir pvz. nežinoma ar buvo koks konkursas LitPos prižiūrėti? Kodėl jį "gerai" prižiūri GI, o ne kokie vokiečiai pvz.? Žinome, kad nemokamai nieko nebūna, bet ir dabar įsivaizduoju, kad GI už LitPos priežiūra gauna lėšas, bet kodėl tada LitPos, kaip jūs sakote, nelabai gerai veikia, arba kodėl jų svetainė negyva? A todėl, kad niekas už nieką neatsako ;) Bet nuo to privačiam SmartNet tik geriau bus, nes vartotojai geriau mokės ir rinksis patikimas paslaugas ir žinos, kad pareikalauti gali už savo pinigėlius.
Ir pabaigai, visada lieka variantas dirbti su pora imtuvų. Todėl mes ir džiaugiamės savo imtuvų galimybėmis, nes turime visas žinomas ryšio priemones ir visa dangų (visus palydovus) ir dėl apmokestinimo nelabai pergyvename, jei ref.tinklai bus nelogiškai brangūs.
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 18 Lie 2009, 19:43

Užduodu todėl, kad visos šalys moka už šią paslaugą, išskyrus Lietuvą.
Pagal atsakymą suprantu, kad Jūs jau pesimistas... Dėl švaistymo pinigų valstybe negaliu būti patenkintas, tačiau aš neužklausiau apie pačią valstybę. Iš kitos pusės pažiūrėjus, ar paprastas žmogus dirbantis ne matininku privalo išlaikyti matininkų tinklą, kuris neša pinigus tik matininkams? Dar galima kitaip paklausti: ar norėtumėte mokėti už kokio nors radio tinklo išlaikymą, kuris skirtas ne Jums ir Jūs juo niekada nepasinaudosite, nes tai skirta konkrečiam žmonių ratui, kurie uždirba iš to pinigus? Gal nereikia aklai viską taip peikti?
Būtų daug geriau jei kiekviena sritis rinktų mokesčius iš savo rato, tada tos srities specialistai galėtų reguliuoti instanciją. O dabar gaunasi kaip katlavanas: viskas į vieną maišą ir dirba kiekviena instancija kaip ji skaito. Vat ir gaunasi: ką daryti kad nebūtų savivalės valstybėje? Pinigai tai kiekvieno dirbančio pinigai. Tad kas išlaiko šitą valstybe - tas turi teisę pateikti savo nuomonę. Be to, kuriamos visai nereikalingos instancijos... Tad tokiu būdu būtų atranka. O dabartinėje situacijoje: visi nusivylę, supykę ir nieko nedaro, nes viskas padaryta, kad nebūtų pasipriešinimo.
Taip kad pasvėrus iš šitos pusės, aš skaitau kad turi būti mokestis, tačiau skaitau tai turi būti tikrai proto ribose. Jei skaičiuoti pagal tinklo išlaidas, tai kiekvienas turėtų mokėti virš 1000 lt į metus. Ir nemanau, kad mes mokėtume daugiau nei Latviai, čia manau jie brangiausiai mokėtų...
Dėl svetainės ir man keista, prieš keleta savaičių mačiau kad veikė. Reiktų papeikimą jau rašyti. Tiesa pasvėrus, jei taip dažnai tas Litposas lūžinėja, jie turėtų aptarnauti tinklą savaitgaliais.
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

Ka: » 19 Lie 2009, 04:40

Trumpi mao komentarai:
...visos šalys moka už šią paslaugą, išskyrus Lietuvą
Džiugu girdėti, kad nors čia LT yra išskirtinė gerąją prasme ir taip turėtų būti ateityje, o kitų šalių kolegos labai mums pavydėtų ir minėtų mus kaip gerą pavyzdį.
Pagal atsakymą suprantu, kad Jūs jau pesimistas...
Koks skirtumas koks aš, kalba juk ne apie mane, jei įdomu, aš bandau būti daugiau realistas.
Gal nereikia aklai viską taip peikti?
Kur ir ką aš peikiu? Aš tik rašau savo požiūrį.
...kiekvienas turėtų mokėti virš 1000 lt į metus
Idomu kas tas "kiekvienas", įmonė, specialistas ar GNSS imtuvas? Tiksliai nežinau kiek turime įmonių ar GNSS imtuvų, bet manau kažkur apie 700, tai išeina, kad metams reik ~ 700 000 litų ref. tinkui išlaikyti, tik kažkodėl šiandien man sunku patikėti tokiais skaičiais.
...
NMA rašo: "2008 m. gruodžio 2d. už 700 787,29 Lt įsigyti 5 vnt. 1 cm tikslumo ir 18 vnt. 1 m tikslumo visuotinės padėties nustatymo (GPS) aparatų". Atkreipiu dėmesį į tikslumus!!! Šaltinis http://www.nma.lt/index.php?1784597135. O gal geriau būtų, jei NMA nusamdytų tikrus specialistus, visus su ~ 1 cm tikslumų instrumentais, kurie šiandien be darbo sėdi. Prie to tūkstančio dar pridėkite ~ 3500 lt į metus už kvailiausią pasaulyje draudimą "DĖL LICENCIJUOTO ASMENS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS UŽ KITIEMS ASMENIMS PADARYTĄ ŽALĄ NUSTATANT NEKILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ KADASTRO DUOMENIS PRIVALOMOJO DRAUDIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO", visus Lietuvoje kadastro ir kitus geoduomenis ir t.t. Priminkite, kiek dabar žmonės moka už 1 ha matavimus?
...
Ne vieta čia ilgoms diskusijoms ir nenoriu plėstis, tik galiu papildyti:
Dėl minties, kad ref. tinklas reikalingas tik matininkams tai visiškai nesutinku. Bet kurios šalies geodezinis pagrindas yra fundamentinis, būtinas kaip elektra ar panašiai, ir jis reikalingas tikrai ne matininkams, o pavyzdžiui ginti kiekvieno šalies piliečio konstitucine nuosavybės teise, ūkio plėtrai, saugumui ir t.t.
Bėda, kad nėra jokių strategijų ir aiškumų kaip pvz. koks modelis bus taikomas kuriant LT referencinį tinklą, kas už ką turi atsakyti ir pan. Aš ne prieš apmokestinimą, aš už aiškumą ir konkurenciją. Aš už tai kad LT būtų min 3 paslaugos tiekėjai. Šioje srityje tikrai yra daug gerų pvz. EU ir pasauly ir užtektų tik paruošti normalius nutarimus. Bet ar žinote nors vieną gerą, pavyzdžiui paruošta NŽT tarnautojų?
Ir manau, kad šiuo metu kalbėti apie papildomus apmokestinimus, turiu omeny valstybinį LitPos tinklą, manau tik laiko švaistymas. O jei apmokestins, nu tai laukime paradų ;)
Su pagarba, Ka:
Javad Stonex Carlson SW
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

TomasGPS » 20 Lie 2009, 08:57

Nu kiekvienam specialistui mokėti, tai čia nesamonė. Turiu omeny GPS naudotojas. O jų mažiau nei 600 bus.
Šiaip apmokestinti dar vis nežada, na bent jau taip sako, tik nežinia kas bus, nes valstybės biudžetas yra deficite, taip kad visko gali nutikti. Juk ieško įvairių būdų papildyti kišenes kitų sąskaita sau nemažindami atlyginimus...
Graudu, kad Lietuva - tai penkiagubų mokesčių kraštas, nes mokestis ant mokesčio... Tad manau kiekvienas iš tos pusės pažiūrėjes į dar vieną mokestį pasakys NE. Grįžtam į riterių laikus (be riterių), kai karaliai ir visa grietinėlė gyveno iš neturtingiausių, o patys nė cento (arba centus) mokesčių nemokėjo...

Privalomas draudimas tai irgi dar vienas mokestis, tačiau jis irgi suprantamas. Žinau toks mokestis Kanadoje yra kiekvienam matininkui su licenzija. Jei apsirinka dėl apskaičiavimų matininkas, jį paduoda į teismą ir teismas priteisias padengti žalą - va tada ir sumoka draudimas. Žinojau tokį žmogelį, kuris klaidą su tacheometru padarė nužymint pastato ašis, tai jau dešimt metų išmokinėja už savo klaidą, kiekvieną mėnesį atskaito... :!: Iš esmės turėtų persvarstyti tą draudimo mokestį ir jį sumažinti, kadangi NK kainos smunka...
Leica tik tai Leica ir nieko daugiau ....
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 14 Geg 2009, 13:14
Miestas: Mančesteris

Re: Mokamos LitPOS paslaugos: kiek turėtų kainuoti?

vygintas » 20 Lie 2009, 09:26

NMA rašo: "2008 m. gruodžio 2d. už 700 787,29 Lt įsigyti 5 vnt. 1 cm tikslumo ir 18 vnt. 1 m tikslumo visuotinės padėties nustatymo (GPS) aparatų". Atkreipiu dėmesį į tikslumus!!! Šaltinis http://www.nma.lt/index.php?1784597135. O gal geriau būtų, jei NMA nusamdytų tikrus specialistus, visus su ~ 1 cm tikslumų instrumentais, kurie šiandien be darbo sėdi. Prie to tūkstančio dar pridėkite ~ 3500 lt į metus už kvailiausią pasaulyje draudimą "DĖL LICENCIJUOTO ASMENS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS UŽ KITIEMS ASMENIMS PADARYTĄ ŽALĄ NUSTATANT NEKILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ KADASTRO DUOMENIS PRIVALOMOJO DRAUDIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO", visus Lietuvoje kadastro ir kitus geoduomenis ir t.t. Priminkite, kiek dabar žmonės moka už 1 ha matavimus?
...
Kaziuk, cia eina kalba apie Nacionalinę mokėjimo agentūrą. Ji nieko bendro su Nacionaline žemės tarnyba neturi. :lol:
Veteranas
 
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:17
Miestas: Vilnius

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias