RTKlib ir litposas

Skelbiame viską, kas susiję su LitPOS - veiklos sutrikimai, įvairūs pamąstymai ir pan.

RTKlib ir litposas

Evaldasnar » 28 Kov 2013, 17:36

Sveiki ar yra kasnors bandę šią nemokamą programėlę?
http://www.rtklib.com/
Aš bandau prie jos prisijungti Hemisphere A221 anteną ir LITPOS pataisas, tačiau kolkas fixo nepagaunu.
Būtų įdomu sužinoti kitų įspūdžius.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 03 Kov 2013, 17:05

Re: RTKlib ir litposas

geocad » 28 Kov 2013, 17:50

Nu ir kaip tu jį bandai prisijungti?
Kaip suprantu, programa veikia Windows aplinkoje.
Tai tu jungi per nešiojamą kompą? Ar turi valdiklį su Win7?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: RTKlib ir litposas

Evaldasnar » 29 Kov 2013, 17:21

Tai tinka jin ir windows ir linux. Su aplinkom ir terpėm man ten viskas aišku.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 03 Kov 2013, 17:05

Re: RTKlib ir litposas

geocad » 29 Kov 2013, 23:08

Evaldasnar rašė:Tai tinka jin ir windows ir linux. Su aplinkom ir terpėm man ten viskas aišku.

Tai žinau, kad Win ir Linux.
Kaip tu jungiesi prie prietaiso? Kame sukasi tavo Win ar Linux? Laptopas? Kontroleris?
Kokiu būdu tu sujunginėji? Per laidą? Per Bluetooth?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: RTKlib ir litposas

Evaldasnar » 29 Kov 2013, 23:16

Laptopas, su windows 8 sujungta per serial laida. Pataisos per interneta. palydovus gaudo, pataisas gaudo bet fixo nera.
p.s. ar tu esi rtkliba bandes?
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 03 Kov 2013, 17:05

Re: RTKlib ir litposas

geocad » 30 Kov 2013, 00:29

Evaldasnar rašė:Laptopas, su windows 8 sujungta per serial laida. Pataisos per interneta. palydovus gaudo, pataisas gaudo bet fixo nera.
p.s. ar tu esi rtkliba bandes?

Ne, nesu bandęs, todėl ir įdomu.
Tai su instrumentu, taip išeina, normaliai susijungia, jei palydovus rodo.
Man pvz. Win8 neveikia Bluetooth serial jungtis, nors kai paleidžiu WinXP mode, tame virtualiame kompe tas pats Bluetooth suveikia.
Ar čia šiaip domiesi, ar turi kažkokį praktinį poreikį?
Andrius Balsevičius, Kaunas
GeoCAD | LGMS
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 951
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 09:07
Miestas: Kaunas

Re: RTKlib ir litposas

Ka: » 30 Kov 2013, 01:03

Evaldasnar rašė:Laptopas, su windows 8 sujungta per serial laida. Pataisos per interneta. palydovus gaudo, pataisas gaudo bet fixo nera.
p.s. ar tu esi rtkliba bandes?

Aš esu bandęs, tik senokai.
Manau "Hemisphere A221" vadinti anteną labai netikslu, nes tai yra GPS imtuvas, toliau reiktų žinoti imtuvo konfigūraciją: vieno ar dviejų dažnių, kokios opcijos yra įjungtos ir t.t. Šiaip, priimti pataisas visai nereikia rtkliba aplikacijos, reik bent suprasti ką bandote susikurti. Man įdomiausia, iš kur tokia egzotika http://www.hemispheregps.co.uk/document ... 21_WEB.pdf ? :)
Jei paprastai, tai šiuo atveju pataisas iš PC turite paduoti į imtuvą per jo tam tikrą portą ir kai pataisas apdoros imtuvas, gausite tam tikrą sprendimą: DGPS ar float ar fix.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: RTKlib ir litposas

Evaldasnar » 30 Kov 2013, 07:39

Seip i hemisphera mes per uhf galime pataisas gauti, irr gauname. taciau yra poreikis tureti pataisas per litposa. paduoti jas i antena tiesiai fiziskai yra kebloka, nes iki 3iojo hemisphero com porto dasigauti yra kebloka, reikia ardyti antena. rtk lib yra programele kuri priima ivairuu formatu raw duomenis ir ivairiu formatu pataisas. tiek ivesti tieek isvesti duomenis galima ivairiausiais budais. mano nuomone siai dienai uz rtklib nieko pigiau ir universaliau nera.
kas del GPS tai jis priima l1 l2 ir strymina bin stringu
veliau pasistengsiu ikelti screenshotus su mano nustatymais. siaip vakar bandziau viska paleidinet ant senesnes rtklib versijos tai prie error eilutes rodo jog per mazai palydovu. nors jeigu gps dirba pats sau su uhf pataisom, toje pacioje vietoje fixa jis pagauna greitai.
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 03 Kov 2013, 17:05

Re: RTKlib ir litposas

Ka: » 30 Kov 2013, 11:58

Evaldasnar rašė:...yra poreikis tureti pataisas per litposa...paduoti jas i antena tiesiai fiziskai yra kebloka, nes iki 3iojo hemisphero com porto dasigauti yra kebloka, reikia ardyti antena...kas del GPS tai jis priima l1 l2 ir strymina bin stringu
Atleiskit, bet nesileisiu į didelius teoretinius pasakojimus ir mokymus, nes kiekviename jūsų sakinyje yra dideli netikslumai ir neaiškumai. Jei reikia pagalbos, tai susisiekite tiesiogiai.
Evaldasnar rašė:nors jeigu gps dirba pats sau su uhf pataisom, toje pacioje vietoje fixa jis pagauna greitai.
Įdomu, kas siunčia / iš ko priimate pataisas per uhf? Ref. tinklo pataisas turite paduoti į kitą imtuvo portą.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius


Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių