Perku viendažnį arba tridažnį GPS

Skelbimai perkantiems - parduodantiems

Moderatorius: Coba

Forumo taisyklės

SVARBU. Perku, parduodu forumo skilties taisyklės:
1. Dedant prietaiso pardavimo skelbimą turi būti nurodyta: markė, modelis, pagaminimo metai, serijinis numeris, prietaiso nuotrauka(-os).
2. Bent vienoje nuotraukoje turi būti matomas serijinis numeris.
3. Susitarimus dėl pirkimo/pardavimo kainos, pristatymo ir t.t. reikia atlikti privačiomis žinutėmis (PM).
4. Skelbimai neatitinkantys šių taisyklių bus ŠALINAMI be atskiro įspėjimo.

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

Ka: » 16 Sau 2011, 21:13

Nukrypsime nuo pagrindinės temos, bet jūsų komentaras, yra geras ta prasme, kad parodo daugumos supratimą, teorines žinias apie matavimus su GPS/GNSS imtuvais ir kitais instrumentais. Pati blogiausia GPS/GNSS imtuvų pusė, kad su jais moka dirbti ale visi, tik nevisi supranta kodėl tokie rezultatai. Bet esu tikras, kad gerais imtuvais ir tinkamu metodu galima matuoti daug maž viską.
mikonis rašė:Aš labai abejoju ar labai tiksliai galima padaryti matavimus su gps imtuvu
Puiku kolega, kad abejojate, nes jei neteoriškai, tai bent iš praktikos žinote kokie gaunami (būkime tikslūs) RTK metodo matavimų rezultatai.
mikonis rašė:ypač kontrolines nuotraukas, sakykim sulinių dangčių aukščiai
Ar matavimo metodas tinka ar ne priklauso nuo reikalaujamo kontrolinės nuotraukos tikslumo.
mikonis rašė:gps imtuvas grybauja aukščiuose iki 10 cm ir daugiau
Geodezininkai mėgsta tikslumą, tai išmokime kalbėti tiksliai. Ką reiškia "imtuvas grybauja"? Arba kaip jūs suprantate, kodėl aukščiausios klasės geodezinio pagrindo punktai matuojami su GPS/GNSS imtuvais kurie taip "grybauja"? Gal kaltas matavimo metodas, gal geoidas, gal pradinė/sena medžiaga, gal geodezininkas be supratimo "grybauja"? ;)
mikonis rašė:tai pabandykit taip pamatavę paskui paskaičiuoti nuolydžius, norint tiksliai daryti matavimus tikrai gps nepadės, nebent matuoti sklypų ribas.
Čia aš kažko nesuprantu: matuojami "sulinių dangčių aukščiai" ir paskui skaičiuojamas nuolydis? Kieno čia nuolydis? Kiek aš žinau, tai nuolydžiams (jei tai vamzdynai) tinka ne kiekvienas tacheometras ir tam turi būti naudojami nivelyrai.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

jawwa » 16 Sau 2011, 23:53

mikonis rašė:Aš labai abejoju ar labai tiksliai galima padaryti matavimus su gps imtuvu, ypač kontrolines nuotraukas, sakykim sulinių dangčių aukščiai, gps imtuvas grybauja aukščiuose iki 10 cm ir daugiau tai pabandykit taip pamatavę paskui paskaičiuoti nuolydžius, norint tiksliai daryti matavimus tikrai gps nepadės, nebent matuoti sklypų ribas.

tai kad pagrindiniai darbai ir yra sklypu matavimai
o topkese ir kontrolinese be tacheometro neapseisi norint nepjaut grybo ir neprisidaryt sarmatos
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 21 Lie 2009, 13:07

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

vidmantas » 17 Sau 2011, 01:46

Po šulinius ir vamzdynus nėr ko landžioti su GPS imtuvu...
Topcon GPT-3003LN
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 31 Spa 2009, 01:50

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

mikonis » 17 Sau 2011, 10:03

na matosi kad ponas Ka ne geodezininkas, o geodezinės yrangos prekeivis, as norejau pasakyti kad jus teigiate kad,su gps galima viska matuoti, nenaudojant tacheometro, o as tai norėjau paneigti ir tiek. man gps vienam matuoti tinkamas praktiškai tik matuojant sklypų ribas ir tai nevisada,o atliekant topografines nuotraukas ir kontrolines gps naudoju tik dviem taškams.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:20
Miestas: KAUNAS

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

jawwa » 17 Sau 2011, 10:31

tai gal kas zinot siandien dienai koki galima nupirkt dvidazni pigiausiai nauja,
ar gal kas zinot kokia firmuke kuri bankrutuoja ir isiparduoda tame tarpe gps o gal ir ploteri ?
Vartotojo avataras
Dalyvis
 
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 21 Lie 2009, 13:07

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

Ka: » 17 Sau 2011, 11:09

Sakiau, kad nukrypsime nuo temos ;)
mikonis rašė:na matosi kad ponas Ka ne geodezininkas, o geodezinės yrangos prekeivi
O kur tai matosi? Kad prastesnis "prekeivis", nei geodezininkas tai gal sutikčiau.
mikonis rašė:as norejau pasakyti kad jus teigiate kad,su gps galima viska matuoti, nenaudojant tacheometro, o as tai norėjau paneigti ir tiek.
Paskaitykite dar kartą. O tai, kad topografines, kontrolines (ne nuolydžius), kadastrinius matavimus aš ir mano kolegos (manau ne vienas forumietis taip pat) esame išmatavę tik su imtuvu, tai faktas.
mikonis rašė:man gps vienam matuoti tinkamas praktiškai tik matuojant sklypų ribas ir tai nevisada, o atliekant topografines nuotraukas ir kontrolines gps naudoju tik dviem taškams.
O gal galite plačiau: kaip tuos du taškus pamatuojate, kaip žinote koks taškų tikslumas, kokia kontrolė?
Mano pirmas patarimas visiems dirbantiems tokiu būdu - naudokite min tris taškus ir geodezinę programą, kuri moka lyginti.
Su pagarba, Ka:
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 02 Bir 2009, 22:59
Miestas: Vilnius

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

shatras » 18 Sau 2011, 15:24

mikonis rašė:Aš labai abejoju ar labai tiksliai galima padaryti matavimus su gps imtuvu, ypač kontrolines nuotraukas, sakykim sulinių dangčių aukščiai, gps imtuvas grybauja aukščiuose iki 10 cm ir daugiau tai pabandykit taip pamatavę paskui paskaičiuoti nuolydžius, norint tiksliai daryti matavimus tikrai gps nepadės, nebent matuoti sklypų ribas.


Kolega esate kiek neteisus dėl to paklaidos. Tiesa ta, kad GPS'as duoda klaidingus aukščius, bet ne visur ir ne visur jie vienodi. Kaune ir +- Kauno apylinkėse ta paklaida yra maždaug +12cm. Kituose LT galuose tos paklaidos yra dar kitokios. Tad jei darote kontrolines pvz Kaune , tai nuo GPS gautos altitudės minusuojame Kauno vietine ir paklaidą pvz.: 68,00-(0,23+0,12)= 67.65 ir toje pačioje gatvėje ar kvartale aukštis nekinta nei tą pačia dieną, nei po metų (kalbu iš praktikos).
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 29 Bal 2010, 11:20

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

mikonis » 18 Sau 2011, 16:38

shatras rašė:
mikonis rašė:Aš labai abejoju ar labai tiksliai galima padaryti matavimus su gps imtuvu, ypač kontrolines nuotraukas, sakykim sulinių dangčių aukščiai, gps imtuvas grybauja aukščiuose iki 10 cm ir daugiau tai pabandykit taip pamatavę paskui paskaičiuoti nuolydžius, norint tiksliai daryti matavimus tikrai gps nepadės, nebent matuoti sklypų ribas.


Kolega esate kiek neteisus dėl to paklaidos. Tiesa ta, kad GPS'as duoda klaidingus aukščius, bet ne visur ir ne visur jie vienodi. Kaune ir +- Kauno apylinkėse ta paklaida yra maždaug +12cm. Kituose LT galuose tos paklaidos yra dar kitokios. Tad jei darote kontrolines pvz Kaune , tai nuo GPS gautos altitudės minusuojame Kauno vietine ir paklaidą pvz.: 68,00-(0,23+0,12)= 67.65 ir toje pačioje gatvėje ar kvartale aukštis nekinta nei tą pačia dieną, nei po metų (kalbu iš praktikos).

Esmė yra ta kad pamatavus ta patį taška kelis kartus ir palyginus aukščius jų skirtumai kontrolines matavimui yra per dideli.
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:20
Miestas: KAUNAS

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

shatras » 18 Sau 2011, 16:41

Nežinau, man tekę tuos pačius taškus matuoti nuolat kokį pusmetį ir nebuvo esminio skirtumo. Kitais atvejais teko matuoti ir po daugiau nei metų ir gaudavau tą patį resultatą
Vartotojo avataras
Veteranas
 
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 29 Bal 2010, 11:20

Re: Perku viendažnį arba tridažnį GPS

mikonis » 18 Sau 2011, 16:52

shatras rašė:Nežinau, man tekę tuos pačius taškus matuoti nuolat kokį pusmetį ir nebuvo esminio skirtumo. Kitais atvejais teko matuoti ir po daugiau nei metų ir gaudavau tą patį resultatą

na as liksiu prie savo nuomones
Vartotojo avataras
Aktyvistas
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 06 Geg 2009, 11:20
Miestas: KAUNAS

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 31 svečių
cron